Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

4 ŽIVLY a JÁ aneb MÉ SETKÁNÍ a VNÍMÁNÍ ŽIVLŮ skrze INTUITIVNÍ KRESBU

21.4.2018 - 9:00 - 16:00

1300Kč

VÝTVARNÁ DÍLNA – HARMONIZACE – LADĚNÍ – TVOŘENÍ – BARVY

Oheň, voda, vzduch a země…čtyři živly, které se v nás skrývají. Čtyři elementy, které nás naplňují svojí entitou. Čtyři elementy, které můžete procítit skrze intuitivní kresbu a harmonizační meditaci na vlastní kůži, uvnitř sebe…

Budeme pracovat postupně se všemi živly. Přivítáme je, naladíme se a necháme je v sobě roztančit a pak skrze vaši ruku přeneseme tento vnitřní tanec na papír před vámi.

Pastelky a křídy budou vaši pomocníci a vy si tak naplno můžete užít tato setkání. Užít si svobodu tvoření pomocí intuitivní kresby, kdy se necháváte vést pouze vaším prožitkem a tudíž je dovoleno naprosto vše.

Setkání je prožitkové, harmonizující, dodávající energii a velmi relaxační. A tak nechme přicházet, co přijít má a odcházet, co odejít má.

Určeno pro všechny, kteří si chtějí užít kreslení, ale zároveň nakouknout do jiných světů… světů jednotlivých živlů i toho svého.

Jakmile se jednou setkáte s energií živlů, už navždy budete vnímat Vodu, Oheň, Vzduch a Zemi jako živé bytosti a vaši přirozenou součást svého „JÁ“.

 

OHEŇ nás proměňuje 

VODA nás formuje 

VZDUCH nás pohání 

ZEMĚ nás uzdravuje 

 

Foto k nahlédnutí: http://www.vsichnikreslime.cz/fotogalerie/4-zivly-ja-praha-102017

Je mi potěšením býti vaší průvodkyní touto nádhernou a silnou výtvarnou dílnou se živly… Jane – šamanka a malířka

 

REZERVACE:

centrumsetkavani.cb@seznam.cz nebo tel. 605 148 913 nebo Jane tel. 777 887 168

 

4.3. Síla odpuštěníPrůvodce: JANE H., tel. 777 887 168, vsichnikreslime@volny.cz, http://www.janehpictures.com

Jane H. o sobě 
Kurzy kreslení pravou mozkovou hemisférou a dílny intuitivního kreslení a malby vede zkušená a velmi vnímavá lektorka Jana Hladíková, která používá umělecké jméno Jane H.

 

 

Jane H. – lektorka

„Kreslení, barvy a malování mě baví už od dětství. Svoji zálibu jsem postupně zdokonalovala pod vedením vystudovaných výtvarných pedagogů, včetně účasti na kurzu kreslení pravou mozkovou hemisférou. Metoda kreslení, při které aktivně pracujeme s pravou hemisférou našeho mozku, mi přišla tak úžasná a přirozená, že jsem se rozhodla s ní více pracovat.

Jane H. – malířka

Miluji intenzivní barvy a jsem i trochu netrpělivá. To byl i jeden z důvodů proč padl výběr právě na akrylové barvy. Krom toho, že rychle zasychají, je na nich úžasné převážně to, že s různými druhy světla se mění. Dokáží být tajemné a neustále nás držet v napětí, který tah štětce nám ukáží nebo jaké další barevné tóny nám poodhalí.

Nejdříve jsem začínala s plátny menších rozměrů, ale postupně mě uchvátily větší plochy. U obrazů velkého formátu mě baví hlavně to, že se mohu pořádně rozmáchnout. Pomocí tahů a prolínáním barev vnesu do obrazu dynamiku, hloubku či lehký opar neviditelných a všudypřítomných energií.

Mám ráda abstraktní malbu a intuitivní malbu. Mezi mými obrazy je možné rozlišit dva směry.

Jednak je to volná tvorba, v níž ráda využívám sytých barev a jejich vzájemného prolínání. Propojení světa kolem nás. Vesmíru, který nás obklopuje a mého vnitřního naladění přeneseného do obrazu. Z tvarů upřednostňuji kruhy a oblé tvary obecně.

Jane H. – malba osobních obrazů

Druhou částí mé tvorby jsou obrazy, které nazývám „přísně osobní“. V těchto malbách se zobrazují touhy a sny člověka, pro kterého je obraz určen. Cílem je podpořit dotyčného pomocí barev, symbolů a vložených energií na jeho cestě životem. Výsledkem je pak přesně vyvážený obraz, který jeho tělo a duše potřebuje. Takto lze namalovat obraz pro celé rodiny, skupiny lidí či určitý prostor.

Tento druhý směr podporují i mé další aktivity spojené s léčením, harmonizací a terapií.

Jane H. – terapeut, léčitel, šaman

Léčím na úrovni srdce, ne na úrovni hlavy. Většinou je totiž velký rozdíl mezi tím, co si myslíme, a tím co skutečně naše srdce = duše potřebuje.

Často přemýšlím, jak pojmenovat svoji práci …terapeut, léčitel, šaman? Každý tato pojmenování vnímá jinak, s různými představami a předsudky.

Já sama bych se nazvala průvodcem.

Vidím, cítím, vnímám energie, barvy, bytosti z různých světů. Ať je to rostlinná či živočišná říše, živly nebo světelné úrovně. Jak se tyto světy prolínají a jsou nám nápomocné, tak se prolínají i způsoby mého léčení. Někdy je to spíše „klasická západní“ terapie, jindy zase šamanské – léčitelské praktiky. Nechávám se vést, předávám léčivé energie, vzkazy nebo nastavuji potřebné zrcadlo – přesně tak, jak je člověku v danou chvíli potřebné, jak je připravený a změnám otevřený.

 

Učím se od různých šamanů, léčitelů či jiných terapeutů. Učím se a vycházím také ze své osobní zkušenosti a svých prožitků, protože není silnější zkušenosti než té osobní. V životě jsem zažila těžké chvíle plné bolesti, které jsem prožívala po úmrtí matky, zoufalství při ztrátě dítěte, útok na mé ego při finančním bankrotu i zlomené srdce při rozchodu. Byly to chvíle plné beznaděje a ztráty víry v sebe. Stála jsem na rozcestí – rezignace nebo život. Rozhodla jsem se, že svůj život „nezahodím“ a zúročím své léčivé schopnosti, které se hlásily už dávno předtím. A jak jinak, než nejdříve sama na sobě. Samozřejmě nic netrvá věčně, a jak praví jedno zenové přísloví: „Za mraky je vždy čisté nebe.“ …tak se postupně začaly střídat hodiny plné pláče za hodiny plné pohody a harmonie.

Roky to byly těžké, ale naučily mě soucitu a chápání druhých. Pomohly mi také ještě více uspořádat si své hodnoty a takto posílená jsem byla připravena vykročit vstříc mému novému životu. Životu s úsměvem nejenom na rtech, ale i v srdci.

Od té doby vím, že vesmír je nám nápomocen, jenom mu musíme trošičku vyjít vstříc a to hlavně tím, že na sobě začneme pracovat. Neznamená to se „zbláznit“ a začít „ulítávat“ mimo realitu… znamená to přijímat nové věci, měnit úhly pohledu, zbavovat se nezdravých vzorců a více otevírat svá srdce… a při tom všem zůstat pevně nohama na zemi spojeni s Matkou Zemí.

Součástí mého léčení – mé šamanské, léčitelské cesty, bylo naučit se nechat si pomoci od druhých a přiznat si svoji slabost. Díky tomu mohu nyní nabídnou svoji pomoc i já, možná právě Vám…

 

Podrobnosti

Datum:
21.4.2018
Čas:
9:00 - 16:00
Cena:
1300Kč
Webová stránka:
www.vsichnikreslime.cz

Místo konání

Centrum setkávání, Neplachova 1, Č.B.
Neplachova 1
České Budějovice, 370 04 Česká republika
+ Google Mapa
Telefon:
+420 605 148 913