Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

BEDERNÍ SVALY, BRÁNICE A EMOCE

16.6.2019 - 10:00 - 17:00

1300Kč

Oblíbený kurz věnovaný nejhlubšímu svalu v těle – psoas major (VELKÝ BEDERNÍ SVAL) a částem těla, která jsou s ním v kontaktu, a to zejména dalšímu z mocných svalů v těle – BRÁNICI.

Bránice i přes svou pružnost a dynamiku patří k nejstaženějším svalům v těle, což je způsobeno zejména tím, že ji mimovolně stahujeme při kontrole emocí – už jako děti. Bederní svaly jsou s ní v živém kontaktu, jeden z mnoha možných pohybů beder je i pohyb z bránice. Tyto dvě tkáně se navzájem ovlivňují a vyživují. Bránice je součástí našeho hlubokého stabilizačního systému, na který se během semináře podíváme jiným úhlem pohledu. Sílu našeho středu si většinou představíme jako něco pevného, stabilního, silného. Zkusme se ale na obecnou pravdu podívat trochu jinak. Co takhle síla středu, která je také ve výživě, komunikaci, dynamice, inteligenci, intuici, integritě těla? K tomu nám může pomoci právě uvolněná bránice a nejhlubší sval v těle – psoas skrze jemné, oživující techniky „cvičení“, které se může stát přirozeným způsobem pohybu a vnímání. Naše hluboké tkáně znají odpověď – změknout a plynout.

S bránicí a nejhlubším svalem v těle – bederním svalem souvisí také emoce. Zaměříme-li pozornost takto hluboko, už nemluvíme o relaxaci, ale emoční transformaci. S emocemi se také pojí VODA – a právě tímto směrem se podíváme: skrze jemný somatický přístup s tekutinovým tělem budeme pracovat s potenciálem našich hlubokých emočních svalů – beder a bránice.

Jak je to s emocemi, odkud přichází? Proč? Nebude to však práce mentální, analytická, ale dáme přednost tomu, aby obraz či myšlenka vycházela spíše z hlubin těla než-li z hlavy, ale také porozumíme schopnosti našeho těla s tímto pracovat – tak, jak nám čas celodenního kurzu dovolí nahlédnout a zpracovat.

Tento kurz může být úvodem do velmi širokého tématu. Ochutnáme také techniky práce s vnitřní vodou v těle – Continuum Movement, který umí bránici a hluboké svaly uvolnit organicky skrze zvuk, stav mysli a minimální pohyb. Budeme nahlížet na tělo nikoliv jako objekt, ale proces… a to sebou přináší také změnu myšlení, neboť naše tkáň je vlastně zároveň také naší… myšlenkou :).

Konečně… bránice je součástí také našeho trávení – trávicího systému.

 

 

 

Kurz je vhodný pro všechny, kteří se zajímají o nové přístupy hravé práce s tělem – nevadí jim jemnost, pomalost a probouzení vlastní vnímavosti, ale také pro ty, kteří již nějaké problémy v této oblasti mají, techniky jsou to velmi regenerační a léčivé.

 

Cílem kurzu je porozumění sebe sama skrze prožitek těla a vnímání vlastní energie a skrze jemné nuance pohybů a jednoduchost, porozumění vzkazům, které se skrývají uvnitř našeho těla.

 

S sebou: volné pohodlné oblečení, raději vrstvu navíc – dlouhý rukáv, ponožky, láhev vody a psací potřeby.

 

 

 

REZERVACE na: michaela.cusanova@seznam.cz nebo tel. 732 126 023 (stačí sms), případně na centrumsetkavani.cb@seznam.cz

Nutná záloha 500 Kč na číslo úctu je 119553083/0300, do poznámky napište jméno a datum 16.června.  Záloha je vratná do 2 dnů před akcí.

 

Lektorka MICHAELA CUSANOVÁ,www.bedernisvaly.cz nebo www.sensingbody.cz

Již téměř 20 let se zabývám východními naukami a různými terapiemi těla. Děkuji všem svým učitelům. Seznam není úplný, inspirujících bytostí je mnoho… a jsou jimi také ženy i muži, kteří ke mně chodí na semináře a kurzy, kde vnímám hloubku setkání. Někdy jsou to slova a informace, jindy příběh, který se schovává pod nimi, střípky do mozaiky nebo celý díl…

Mou první učitelkou a léčitelkou mi byla před skoro 20 lety Ernestina Velechovská a pak Maitreyi Piontek se svým ženským Tao, Děkuji Liz Koch za poznání nejhlubšího svalu a mnoha souvislostí, za velký dar, který mi byl dán v objevení vlastních hloubek. Velice mě oslovila osobnost Lindy Rabin, její energie a zkušenost 70 let života, Cherionne Menzam Sills a síla jejího léčení, kterou předávají skrze Continuum Movement a osobnost Bonnie Bainbridge Cohen, kde se snoubí moudrost se soucitem, ač její učení věnované pohybu mysli a těla nikdy toto slovo neobsahovalo. Brány radosti tantrického učení mi otevřel Daniel Odier, jehož přístup ve své jemnosti, hloubce a kultivovanosti dávných učení mi odkryl to, co jsem tak dlouho hledala. Na jógové cestě mi byla inspirací Ivana Knaislová, žena s až neuvěřitelnými znalostmi a dlouhou jógovou praxí (a také 3 již „odchovanými“ dětmi a zaměstnáním ve státním školství v kombinaci s hloubkou a moudrostí její jógové praxe.. co dodat), Angela Farmer se svým celým příběhem a rebelstvím, Olivia Crooks se své jemnosti v dynamice, dr. Mukund Bhole, dr. Ganesh Mohan, oba s neopakovatelným přístupem k jógové terapii. Renata Sahani Skálová s tajemstvím pánevního dna… Mými průvodci byly na začátku ženy Katka Kramolišová a Denisa Palečková s Richardem Vojíkem, John Hawken, Helena Unmani, Sarita a Geho a mnoho dalších…

Nejvíce ale děkuji všem blízkým…bez kterých bych nebyla tím, kým jsem. Stále si myslím, že to největší umění a nejlepší škola a praxe se odehrává v obyčejnosti normálního žití a ve všech našich vztazích.

 

Za ta léta jsem navštívila mnoho kurzů, uvádím některé z nich:

*3. letý tréninkový program CONTINUUM MOVEMENT® na Somatické Akademii v Berlíně (probíhá) // *Continuum Movement® – Cherionne Menzam Sills, Linda Rabin, Jane Okondo // *několikaleté prohlubující studium s Liz Koch – různé její kurzy včetně Psoas Application Course for Psoas Profesionals // *studium programu Somatic Movement Educator na Body Mind Centering School® (Bratislava, Londýn) // *Embodied Embryology Body Mind Centering® (Kate Dymoke) // *Studium homeopatické akademie (2013-2016) // *Certifikovaná cvičitelká jógy – Český svaz jógy (Ivana a Jan Knaislovi) // *Jógová terapie – Český svaz jógy // *Jógová terapie – Dr. Mukund Bhole // *Jógová terapie – Svastha Yoga – Dr. Ganesh Mohan // *Certifikovaná lektorka Školy pánevního dna // *Spirální dynamika a fyzioterapie – Bea Merksbauerová

…více ze vzdělání jsem pak uvedla na www.sensingbody.cz…

Podrobnosti

Datum:
16.6.2019
Čas:
10:00 - 17:00
Cena:
1300Kč
Rubriky Akce:
, ,
Webová stránka:
www.centrum-setkavani.cz, www.bedernisvaly.cz

Místo konání