Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

ELEMENT ZEMĚ – NÁŠ STŘED A ROVNOVÁHA V ŽIVOTĚ

15.10.2017 - 10:00 - 16:00

 

+ odpolední bonus: POVÍDÁNÍ O ZDRAVÉM SRDCI.

Na nedělním semináři nám paní KAMILA DOUBKOVÁ prozradí další zajímavosti ze světa tradiční čínské medicíny.

Země má své místo ve „středu“, je půdou hojnosti. Je ve skutečnosti tím, co propojuje všech pět elementů a čtyři roční období. Kov, dřevo, voda, oheň – ti všichni mají své úkoly. Kdyby se tyto úkoly nevztahovaly k zemi jako k centru, všechny by se sesypaly. Tím vlastně element Země přebírá jakousi kontrolu nad všemi elementy a stává se jejich jednotícím principem.

K elementu Země patří zejména naše slezina, která je právě oním středem. Z východního pohledu je slezina nejdůležitějším orgánem, tvoří trávicí aparát. Z pohledu západního je slezina především součástí našeho imunitního systému. K elementu země dále přináleží žaludek, slinivka břišní, lymfatický systém, slabá paměť, nadměrná starostlivost, nadváha,…………. .., ale jak jsem psala výše, tento element ovlivňuje vše, co je kolem nás a v nás uvnitř. Mnoho lidí má „unavenou“ slezinu.

Budeme si povídat nejen o tom, jak to vlastně všechno funguje, ale zejména, jakým způsobem se můžeme naučit mít rádi svou slezinu a být tak ve svém středu, v hojnosti, posílit imunitní a lymfatický systém, své trávení. Vše ovlivňuje zejména naše strava, proto budeme mluvit o tom, jakou výživu zvolit, abychom toto vše měli v rovnováze. K podzimu a elementu Země obzvlášť patří i půsty a očisty organismu. Řekneme si rozdíl mezi půsty na jaře a na podzim.  Nebudou chybět ani české bylinky, které posilují element země, naši rovnováhu. K dobru bude i krátká meditace pro posílení elementu Země.

Z důvodu zrušené letní přednášky Zdravé a radostné srdce se v odpoledních hodinách vrátíme ještě k elementu Ohně a radostnému a zdravému srdci. Řekneme si, co naše srdíčko nejvíc zatěžuje, jak se stravovat a jaké bylinky užívat pro silné a radostné srdce.  Ve svém srdci můžeme nalézt ledacos, ale je především o radosti. A nejen o ní bude i naše „radostné bylinkové povídání“. . Nejdůležitější součástí bude nalezení cest,  jak onu radost vnést do každodenního života. Určitě také nebude chybět meditace pro radost v celém těle.

Těším se na setkání s Vámi

S láskou a úctou Kamila

 

Lektorka: Kamila Doubková, tel. 778 771 599, mail: doubkam@seznam.czK. Doubková

Něco o sobě –  po více než dvaceti letech práce zdravotní sestry a po svých vlastních zkušenostech v roli pacienta jsem se rozhodla jít trochu jinou cestou. Svou práci jsem vždy vnímala jako poslání a pomáhat druhým je mi vlastní už od dětství. Takže u toho zůstávám a rozhodně dál využívám svých znalostí a zkušeností ze západní medicíny.

Již několik let se ale také věnuji studiu bylin, psychosomatiky a tradiční čínské medicíny. Sama na sobě jsem se přesvědčila, že při jakémkoliv problému je nutné vnímat člověka jako bytost, která má nejen tělo, ale i mysl a duši a zároveň je součástí přírody. A tím je mi velmi blízká celostní medicína a východní filosofie.

Také jsem zjistila, že pomáhat je fajn, ale aby člověk mohl být prospěšný druhým, musí se naučit myslet i sám na sebe. A proto jsem se rozhodla dělat něco, co mne nesmírně baví a zároveň tím můžu být prospěšná druhým. Od března budu působit v krásném prostředí bylinkové zahrady v Českém Krumlově.

A co nabízím? Kromě naslouchání, laskavosti a radosti ze života, svých vědomostí a zkušeností nabízím masáž pro harmonizaci těla, ke které vám ráda namíchám bylinkový čaj, dle potíží nebo třeba jen podle ročního období. Využívám zejména české byliny, které nám příroda nadělila rovnou pod nos, jen je mnohdy míjíme. Dokáží nám velmi prospět a velmi dobře se dají využít nejenom pro léčbu samotnou, ale i jako podpůrná terapie různých onemocnění. Také nám ale mohou ublížit, pokud je užíváme bez znalostí. Spoustu bylin není dobré užívat např. při léčbě warfarinem nebo některých onemocněních, vysokém tlaku. A v tomto ohledu jsem velmi vděčná za své znalosti ze západní medicíny.

Zabývám se i výživou, nejen při různých potížích, stanovím Vám konstituční typ.

U tradiční medicíny je velmi zajímavá diagnostika, kterou využívám. Jsem přesvědčena, že každý problém má své řešení, proto studuji a zabývám se i psychosomatickými souvislostmi. Je to pro mne intenzivní studium na celý život, a jestli je mi něco vlastní, tak zcela jistě ode mne můžete čekat, že vše, co dělám, dělám ještě lépe, než dovedu. Takže pokud nemáte žádný problém, jste šťastný člověk a zvu vás na masáž. Pokud potřebujete poradit nebo pomoci v oblasti zdraví, výživy, nebo jen nakazit radostí ze života, ráda pomohu.

Kamila

Podrobnosti

Datum:
15.10.2017
Čas:
10:00 - 16:00
Rubrika Akce:
Webová stránka:
www.centrum-setkavani.cz

Pořadatel

Místo konání

Centrum setkávání, Neplachova 1, Č.B.
Neplachova 1
České Budějovice, 370 04 Česká republika
+ Google Mapa
Telefon:
+420 605 148 913