Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

JAK SI ZLEPŠIT PAMĚŤ

7.6.2020 - 17:00 - 20:00

700Kč

Štve Vás, že zapomínáte?

Paráda, pak jste tu správně. Právě pro vás je tento praktický workshop, který pořádá členka České společnosti pro trénování paměti a mozkový jogging HELENA ŽAHOUROVÁ, certifikovaná trenérka paměti.

Sami na sobě ZJISTÍTE, ŽE MÁTE PAMĚŤ POŘÁD VÝBORNOU. VŠICHNI. A NA VŠECHNO. Jen vám zatím nikdo neřekl, jak vlastně mozek funguje a co si CHCE pamatovat.

NAUČÍTE SE:

  • Jak správně upravit informace, aby si je mozek chtěl pamatovat;
  • Co dělat, abyste používali mozek celý a nejen půlku;
  • Prakticky používat 3 paměťové techniky.

 

VŠE VYUŽIJETE V BĚŽNÉM ŽIVOTĚ, VE ŠKOLE, V PRÁCI…

 

 Rezervace předem nutná! Na e-mail: centrumsetkavani.cb@seznam.cz nebo tel. 605 148 913

 

 

Světem paměti, kurzů paměťových technik a myšlenkových map vás provede lektorka HELENA ŽAHOUROVÁ, www.helenazahourova.cz , certifikovaná trenérka paměti III. stupně, členka České společnosti pro trénování paměti a mozkový jogging.

„Jmenuji se Helena Žahourová a díky seniorům, o které jsem se jako zdravotní sestra starala, jsem pronikla ještě víc do fungování našeho mozku a paměti. Specializuji se na fungování paměti a ukazuji lidem, že si dokáží zapamatovat cokoliv pomocí snadných a zábavných postupů.

Objevila jsem kouzlo paměťových technik, které stírají věkový rozdíl a díky nimž si může úplně každý pamatovat opravdu cokoliv. Zaujaly mě myšlenkové mapy, které pomáhají s utřiďováním myšlenek a nacházením souvislostí a nových řešení.

Zjistila jsem, že i když jsem zprvu chtěla pomoct hlavně právě seniorům s tréninkem paměti, můžu nakonec pomáhat všem bez rozdílu věku. Dětem ve školkách s tréninkem kognitivních a exekutivních funkcí, studentům se snadnějším učením, dospělým, aby si pamatovali všechno, co potřebují doma i v práci, zdravým seniorům, aby si udrželi dobrou paměť nebo dokonce lidem, kteří jsou postižení demencí, aby si zachovali co nejdéle schopnosti, které ještě mají.

A taky … sobě! Protože teď už vím, že špatnou paměť nemám. Vím, že náš mozek potřebuje úplně jiné podněty, aby si chtěl pamatovat a vím, že to navíc může být hravé, zábavné, jednoduché a hlavně efektivní.

Od roku 2012 jsem členkou České společnosti pro trénování paměti a mozkový jogging, která školí profesionální trenéry paměti. Zkoušky na první stupeň jsem zvládla hned ve stejném roce, zkoušky na druhý a třetí stupeň potom do roku 2016. Závěrečnou práci jsem vypracovala na téma „Pomoc mnemotechnik při studiu“, protože mě zaujal potenciál paměťových technik právě pro žáky a studenty. Můžou jim pomoci nejenom při studiu, ale potom v celém životě.

Stále se dál učím, každý rok se účastním několika jedno i vícedenních akreditovaných odborných seminářů. Od roku 2012 pořádám své vlastní přednášky, workshopy a kurzy a pomáhám lidem při osobních konzultacích. Od roku 2015 mám u Asociace poskytovatelů sociálních služeb zapsaný svůj vlastní akreditovaný kurz, který je určený pro pracovníky v sociálních službách pečující o nemocné s Alzheimerovou chorobou.

Všechno mě tak pohltilo, že od začátku roku 2017 se už věnuji paměti naplno a jsem ráda, že můžu pomáhat lidem, kteří řeší problém s pamětí nebo učením a ti tak nemusejí zkoušet jako dříve já slepé uličky, zbytečně se stresovat a díky špatným postupům ztrácet spousty svého času. Budu ráda, když pomůžu i vám.

Fotky a reference z předešlých akcí, můj příběh i zajímavé články o paměti a paměťových technikách najdete na blogu: helenazahourova.cz  Kontaktovat mě můžete na e-mailové adrese helena@helenazahourova.cz nebo na telefonním čísle 723 071 617.

Podrobnosti

Datum:
7.6.2020
Čas:
17:00 - 20:00
Cena:
700Kč
Rubrika Akce:
Webová stránka:
www.centrum-setkavani.cz, helenazahourova.cz

Pořadatel

Helena Žahourová
Telefon:
723 071 617
E-mail:
helena@helenazahourova.cz

Místo konání

Centrum setkávání, Neplachova 1, Č.B.
Neplachova 1
České Budějovice, 370 04 Česká republika
+ Google Mapa
Telefon:
+420 605 148 913