Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

LOGOPEDIE v ŠIRŠÍCH SOUVISLOSTECH aneb JAK JI NEZNÁTE – interaktivní přednáška

3.6.2019 - 18:30 - 21:00

250Kč

Logopedie je moderní vědní multidisciplinární obor a dotýká se mnoha oblastí.

– Zajímá vás, proč tak mnoho dětí špatně vyslovuje a neumí se obratně vyjadřovat?

– Jak souvisí řeč s poruchami chování a s poruchami učení?

– Máte doma dítě, které rozumí, ale nemluví?

– Trápí vás nebo vaše dítě vada skusu?

– Mluvíte rychle a neumíte si s tím poradit?

– S čím vším vám může logoped pomoci?

 

 

Obsah přednášky bude po úvodním seznámení s problematikou poruch komunikace určen složením posluchačů a jejich konkrétními zájmy.

 

REZERVACE předem na: centrumsetkavani.cb @seznam.cz nebo na telefonu 605 148 913

 

 

Přednáší: Mgr. SOFIE RITTEROVÁwww.logopedie.ritterova.czklinický logoped. Provozuje Logopedickou ambulanci Centrum řeči, spol. s r.o. ve 3 okresech Jihočeského kraje. V oboru pracuje od roku 1985. Její specializací jsou poruchy hlasu a poruchy polykání. Dlouhodobě se věnuje dětem s kombinovanými vadami, dětem s poruchami autistického spektra. Má za sebou mimo jiné i 6 let praxe ředitelky Zvláštní a pomocné školy v Českém Těšíně. Svůj obor propaguje v rozhlasových pořadech i v televizi. Publikuje populárně naučné články, např. v časopisech Maminka.

Vzdělání : Palackého Univerzita (1985), atestace (1991),kurzy a specializace:Rozvoj komunikace u dětí s poruchou autistického spektra II.,Elektivní mutismus, Rozvoj komunikace u dětí s poruchou autistického spektra, Diagnostika a léčba vývojových poruch řeči z holistického pohledu , Senzoricko-senzitivní integrace v rehabilitaci poruch řeči a sluchu, Dyspraxie z pohledu kl. logopedie a všeoborového přístupu , Certifikovaný kurz Poruchy polykání – diagnostika a léčba, Techniky direktivně vedené muzikoterapie při rehabilitaci vybraných poruch hlasu, řeči a jemné motoriky – Hudební a taneční fakulta AMU, Kurz Hlas, HAMU, Opožděný vývoj řeči a syndrom vývojové dysfazie v klinické praxi, Léčba nedoslýchavosti implantabilními systémy, Myofunkční terapie, Praktický kurz hlasové rehabilitace a reedukace (certifikovaný kurz s akreditací MZ ČR, Diferenciální diagnostika a terapie neurovývojových poruch v klinické logopedii, Dysfagie-etiologie, diagnostika a terapie,Praktický kurz hlasové reedukace MUDr. Martina Kučery: I., II. a III., Diagnosticko-terapeutický proces v mezirezortním pojetí u dětí s neurovývojovými poruchami, Deficity dílčích funkcí – Doc. PhDr. Věra Pokorná, CSc.,Chronická koktavost C, diagnostika a terapie, Ortoepie, Afázie – diagnostika a klasifikace podle A. R. Luriji, Test kresby lidské postavy,Moderné trendy v diagnostike a terapii pri chronickej zajakavosti, Praktický přístup při nápravě koktavosti u dospělých osob (Jim Mallot, USA), Fyzioterapie a logopedie – doc.Kolář, Specific language impairment diferencial diagnosis and management of the non verbal children (Sister Marie de Monfort), Poruchy komunikace -Psychiatrická léčebna Bohnice, Praha, Poruchy komunikace adolescentů a u dospělých, Nové přístupy k psychologické péči o mentálně a tělesně postižené děti, Komplexní péče o balbuties, tumultus a balbuties, Komplexní péče o palatolaliky, Komplexní a týmová péče o sluchově postižené, Terapeutické chování v interakci s nemocnými.Tématický kurz Znaková řeč .

Podrobnosti

Datum:
3.6.2019
Čas:
18:30 - 21:00
Cena:
250Kč
Rubrika Akce:
Webová stránka:
www.centrum-setkavani.cz, www.logopedie.ritterova.cz

Pořadatel

Místo konání

Centrum setkávání, Neplachova 1, Č.B.
Neplachova 1
České Budějovice, 370 04 Česká republika
+ Google Mapa
Telefon:
+420 605 148 913