Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

LOONA DANCE

17.10.2018 - 19:15 - 21:15

200Kč

Milé ženy!

Srdečně vás zvu na říjnové lekce LOONA DANCE a to vždy ve středu  17.10. a 31.10. – oslavu keltského Samhainu, kdy staré končí a nové začíná.
POZOR! 17.10. bude posunutý začátek na 19:15 hod.
Podzim je spojen s elementem vzduchu, s pouštěním, propouštěním a uvolňováním. Někdy se v životě křečovitě držíme nějaké poslední jistoty, jako bychom visely na větvi stromu a nechtěly se jí pustit. Ruce už nás bolí a jediná cesta je dovolit to, uvolnit sevření a padat… letět… a věřit, že to dobře dopadne. Jeden citát říká, že všechno vždycky dobře dopadne a pokud to dobře nedopadlo, tak to ještě není konec. :-)

Loona dance je prožitkový taneční koncept, který lze nazvat tancem dělohy (lůna) nebo také tancem Luny či Chrámovým tancem. Během tančení je kladen velký důraz koncentrace na svou pánev (náš alchymický kotel, grál), na dělohu (ženské centrum síly, tvořivosti, instinktivní intuice), na své pocity (kontakt se srdcem) a přítomnost (být vědomím v těle, ne v hlavě). Pomáhají nám k tomu taneční hry, jednoduché opakované pohyby – monopohyby, které rozvíjí pravou hemisféru, uvádí nás do relaxace, klidu, svého středu a směřují nás k pozornosti do sebe, svého těla, k vnímání sebe sama a svých vnitřních pocitů, které při tanci prožíváme, také nás spojuje se svým vnitřním vedením – intuicí.

Je to meditace tancem.

Tímto tanečním konceptem posilujeme a zvědomujeme fyzickou rovinu (svaly, tělo), energetickou rovinu (životní síla) a uvolňujeme či harmonizujeme rovinu emoční/ duševní. Rovina fyziologická:
tancem aktivujeme/oživujeme a uvolňujeme celou pánevní oblast a pánevní dno, dochází k jemné masáži a stimulaci ženských orgánů, zprůchodňujeme přívod krve, hormonů a volný tok energie, prokrvujeme, zahříváme a okysličujeme vaječníky a dělohu.
Zpevňujeme své nohy, podpoříme cirkulaci lymfy a celkově žensky formujeme postavu.
Spirálovité a jiné pohyby pánevní oblasti zlepšují bolesti kyčlí, bederní a křížové oblasti. Rovina energetická a emoční:
celým tanečním konceptem se také prolíná taneční energetická vlna lunárního/ ženského cyklu, tj. panna, matka, čarodějka, šamanka (moudrá žena) – kvality, které v sobě každá žena má a každý měsíc je cyklicky prožívá. Tancem tak rozvíjíme vědomě své ženství ve všech jeho podobách – dynamice, vábení, jemnosti, hravosti, křehkosti, podpoře, lásce, smyslnosti, vznešenosti, divokosti, sex- appealu, kreativitě, síle, soucitu a sounáležitosti. Díky tomu se lépe ve svém cyklu orientujeme a umíme se vědomě a tvořivě ve svých životech uplatnit a vyjádřit.

Loona Dance tedy zvyšuje naše vědomí si sama sebe. Také uvolňuje z buněčné paměti potlačené emoce, bloky do vědomí, aby mohly definitivně odejít a díky živé pánevní oblasti přináší radost, sílu, energii, odvahu, vitalitu. Uzemňuje, posiluje 1. a 2. čakru, což pomáhá v případě pocitů strachu. Více na: www.ala-loona.cz

Pokud máte šátek s penízky nebo třásněmi kolem boků, přineste
si ho.

 

Lektorka: ÁLA VACHUŠKOVÁ

REZERVACE předem na: tel. 728 725 545, mail: ajava@email.cz

Podrobnosti

Datum:
17.10.2018
Čas:
19:15 - 21:15
Cena:
200Kč
Rubrika Akce:
Webová stránka:
www.ala-loona.cz

Místo konání

Centrum setkávání
Neplachova 2297/1
České Budějovice, 370 04 Česká republika
+ Google Mapa
Telefon:
605 148 913
View Místo konání Website