Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

MYŠLENKOVÉ MAPY jako pomocník k utřídění myšlenek (nejen) v běžném životě

27.8.2018 - 17:30 - 20:30

400Kč

 

„Miluju myšlenkové mapy, jak kreativní proces při jejich tvoření, tak potom výsledek – utřídění mých rozlítaných myšlenek. Ukážu vám, jak na to.“ (slova lektorky Heleny)

 

Máte v hlavě plno nápadů a nevíte, čím začít? Nebo vás naopak nic nenapadá? Potřebujete cokoliv naplánovat, zorganizovat, uspořádat nebo se rozhodnout?

Myšlenkové mapy jsou výborný nástroj, ve kterém SVÉ MYŠLENKY USPOŘÁDÁTE A PŘIJDETE NA SPOUSTU DALŠÍCH MOŽNOSTÍ A SOUVISLOSTÍ.

Stačí vám k tomu papír a barevné tužky.

Myšlenkové mapy využívají prostor, barvy, obrázky, symboly, klíčová slova, hierarchii a grafické uspořádání. Tím zapojují obě mozkové hemisféry a využívají naši kreativitu, která se při psaní lineárních zápisků neprojevuje dostatečně. Usnadňují nám hledání souvislostí a nacházení dalších možností, pochopení, ale i zapamatování.

Myšlenkové mapy pomáhají při:

* organizování

* přípravě projektů

* plánování

* osobním rozvoji

* seberealizaci

* hledání nápadů

* rozhodování

* učení

* time managementu

* rozdělení úkolů

* řešení problémů

 

Na workshopu vás hned prakticky naučím:

* výhody používání myšlenkových map

* pravidla a zásady tvorby myšlenkových map

* co myšlenkovým mapám svědčí

* čemu se při vytváření myšlenkových map vyhnout

* hned na místě si několik myšlenkových map vytvoříte

 

Navíc k tomu získáte:

* klid a pohodu (méně stresu) – nebudete muset stále myslet na nejasný záměr, nebudou vám v hlavě blikat tisíce poletujících myšlenek

* jasnou představu, nutné akční kroky – ujasníte si, co přesně chcete nebo musíte udělat

 

 

 

Světem paměti vás provede lektorka kurzů paměťových technik a myšlenkových map  HELENA ŽAHOUROVÁ, certifikovaná trenérka paměti III. stupně, členka České společnosti pro trénování paměti a mozkový jogging.

 

„Specializuji se na fungování paměti a ukazuji lidem, že si dokáží zapamatovat cokoliv pomocí snadných a zábavných postupů.

Díky seniorům, o které jsem se jako zdravotní sestra starala, jsem pronikla ještě víc do fungování našeho mozku a paměti.

Objevila jsem kouzlo paměťových technik, které stírají věkový rozdíl a díky nimž si může úplně každý pamatovat opravdu cokoliv. Zaujaly mě myšlenkové mapy, které pomáhají s utřiďováním myšlenek a nacházením souvislostí a nových řešení.

Zjistila jsem, že i když jsem zprvu chtěla pomoct hlavně právě seniorům s tréninkem paměti, můžu nakonec pomáhat všem bez rozdílu věku. Dětem ve školkách s tréninkem kognitivních a exekutivních funkcí, studentům se snadnějším učením, dospělým, aby si pamatovali všechno, co potřebují doma i v práci, zdravým seniorům, aby si udrželi dobrou paměť nebo dokonce lidem, kteří jsou postižení demencí, aby si zachovali co nejdéle schopnosti, které ještě mají.

A taky… sobě! Protože teď už vím, že špatnou paměť nemám. Vím, že náš mozek potřebuje úplně jiné podněty, aby si chtěl pamatovat a vím, že to navíc může být hravé, zábavné, jednoduché a hlavně efektivní.

 

Od roku 2012 jsem členkou České společnosti pro trénování paměti a mozkový jogging, která školí profesionální trenéry paměti. Zkoušky na první stupeň jsem zvládla hned ve stejném roce, zkoušky na druhý a třetí stupeň potom do roku 2016. Závěrečnou práci jsem vypracovala na téma „Pomoc mnemotechnik při studiu“, protože mě zaujal potenciál paměťových technik právě pro žáky a studenty. Můžou jim pomoci nejenom při studiu, ale i potom v celém životě.

 

Stále se dál učím, každý rok se účastním několika jedno i vícedenních akreditovaných odborných seminářů. Od roku 2012 pořádám své vlastní přednášky, workshopy a kurzy a pomáhám lidem při osobních konzultacích. Od roku 2015 mám u Asociace poskytovatelů sociálních služeb zapsaný svůj vlastní akreditovaný kurz, který je určený pro pracovníky v sociálních službách pečující o nemocné s Alzheimerovou chorobou.

 

Všechno mě tak pohltilo, že od začátku roku 2017 se už věnuji paměti naplno a jsem ráda, že můžu pomáhat lidem, kteří řeší problém s pamětí nebo učením a ti tak nemusejí zkoušet jako dříve já slepé uličky, zbytečně se stresovat a díky špatným postupům ztrácet spousty svého času. Budu ráda, když pomůžu i vám.

 

Další informace o mně a o mé činnosti, můj příběh i zajímavé články o paměti a paměťových technikách spolu s fotkami a referencemi z předešlých akcí najdete na blogu: helenazahourova.cz

Kontaktovat mě také můžete na e-mailové adrese helena@helenazahourova.cz nebo na tel.č. 723 071 617

 

 

Na začátek školního roku, konkrétně na 10.9. 17:30 – 20:30 hodin připravujeme nejen pro studenty, žáky a jejich rodiče workshop: PAMĚŤOVÉ TECHNIKY A PRAVÁ MOZKOVÁ HEMISFÉRA PRO LEPŠÍ PAMĚŤ – 4 základní techniky. Jste opět srdečně zváni.

Pokud budete mít o daná témata zájem, můžeme na podzim nabídnout další workshopy (i rozšířené celodenní) na téma paměťové techniky, myšlenkové mapy, rezervní mozková kapacita a informace týkající se  Alzheimerovy choroby (základní informace, možná prevence každého z nás, vhodné aktivity včetně kognitivní stimulace nemocných). Sledujte kalendář akcí Centra setkávání – budeme průběžně doplňovat.

 

Rezervace jako obyčejně předem nutná!

Na e-mail: centrumsetkavani.cb@seznam.cz nebo tel. 605 148 913

Podrobnosti

Datum:
27.8.2018
Čas:
17:30 - 20:30
Cena:
400Kč
Rubrika Akce:
Webová stránka:
www.centrum-setkavani.cz

Pořadatel

Helena Žahourová
Telefon
723 071 617
Email
helena@helenazahourova.cz

Místo konání

Centrum setkávání, Neplachova 1, Č.B.
Neplachova 1
České Budějovice, 370 04 Česká republika
+ Google Mapa
Telefon
+420 605 148 913