Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

NETRADIČNÍ MOZKOHRÁTKY

20.10.2018 - 13:00 - 16:00

400Kč

 

Interaktivní zábavné odpoledne pro všechny věkové kategorie.

Sami na sobě si vyzkoušíte, co dělat a čeho se naopak vyvarovat, aby vám mozek sloužil co nejdéle.

 

Pak už budete vědět:

* proč dělat i obyčejné věci jinak – a jak

* co dělat a čemu se naopak vyhnout

* co to je rezervní mozková kapacita a jak si ji vybudovat

* co jíst, abyste podpořili mozkovou činnost

* čím, jak a proč přimět ke spolupráci obě mozkové hemisféry

* jak cvičit pozornost

* co se skrývá pod pojmem kognitivní trénink

* proč si i v dospělosti hrát

 

Světem paměti vás provede lektorka kurzů paměťových technik a myšlenkových map HELENA ŽAHOUROVÁ, tel. 723 071 617,
email:helena@helenazahourova.cz, certifikovaná trenérka paměti III. stupně, členka České společnosti pro trénování paměti a mozkový jogging.

„Specializuji se na fungování paměti a ukazuji lidem, že si dokáží zapamatovat cokoliv pomocí snadných a zábavných postupů.

Díky seniorům, o které jsem se jako zdravotní sestra starala, jsem pronikla ještě víc do fungování našeho mozku a paměti.

Objevila jsem kouzlo paměťových technik, které stírají věkový rozdíl a díky nimž si může úplně každý pamatovat opravdu cokoliv. Zaujaly mě myšlenkové mapy, které pomáhají s utřiďováním myšlenek a nacházením souvislostí a nových řešení.

Zjistila jsem, že i když jsem zprvu chtěla pomoct hlavně právě seniorům s tréninkem paměti, můžu nakonec pomáhat všem bez rozdílu věku. Dětem ve školkách s tréninkem kognitivních a exekutivních funkcí, studentům se snadnějším učením, dospělým, aby si pamatovali všechno, co potřebují doma i v práci, zdravým seniorům, aby si udrželi dobrou paměť nebo dokonce lidem, kteří jsou postižení demencí, aby si zachovali co nejdéle schopnosti, které ještě mají.

A taky … sobě! Protože teď už vím, že špatnou paměť nemám. Vím, že náš mozek potřebuje úplně jiné podněty, aby si chtěl pamatovat a vím, že to navíc může být hravé, zábavné, jednoduché a hlavně efektivní.

 

Od roku 2012 jsem členkou České společnosti pro trénování paměti a mozkový jogging, která školí profesionální trenéry paměti. Zkoušky na první stupeň jsem zvládla hned ve stejném roce, zkoušky na druhý a třetí stupeň potom do roku 2016. Závěrečnou práci jsem vypracovala na téma „Pomoc mnemotechnik při studiu“, protože mě zaujal potenciál paměťových technik právě pro žáky a studenty. ¨Mohou jim pomoci nejenom při studiu, ale i v celém životě.

Stále se dál učím, každý rok se účastním několika jedno i vícedenních akreditovaných odborných seminářů. Od roku 2012 pořádám své vlastní přednášky, workshopy a kurzy a pomáhám lidem při osobních konzultacích. Od roku 2015 mám u Asociace poskytovatelů sociálních služeb zapsaný svůj vlastní akreditovaný kurz, který je určený pro pracovníky v sociálních službách pečující o nemocné s Alzheimerovou chorobou.

 

Všechno mě tak pohltilo, že od začátku roku 2017 se už věnuji paměti naplno a jsem ráda, že můžu pomáhat lidem, kteří řeší problém s pamětí nebo učením a ti tak nemusejí zkoušet jako dříve já slepé uličky, zbytečně se stresovat a díky špatným postupům ztrácet spousty svého času. Budu ráda, když pomůžu i vám.

 

Fotky a reference z předešlých akcí, můj příběh i zajímavé články o paměti a paměťových technikách  najdete na blogu: helenazahourova.cz

Rezervace je vždy předem nutná na e-mail: centrumsetkavani.cb@seznam.cz nebo tel. 605 148 913

 

Pokud vás nabízená témata zaujmou, přichystáme v Centru navazující workshopy (i rozšířené celodenní) na téma paměťové techniky, myšlenkové mapy, rezervní mozková kapacita a informace týkající se  Alzheimerovy choroby.

Podrobnosti

Datum:
20.10.2018
Čas:
13:00 - 16:00
Cena:
400Kč
Rubrika Akce:
Webová stránka:
www.centrum-setkavani.cz

Pořadatel

Helena Žahourová
Telefon:
723 071 617
E-mail:
helena@helenazahourova.cz

Místo konání

Centrum setkávání, Neplachova 1, Č.B.
Neplachova 1
České Budějovice, 370 04 Česká republika
+ Google Mapa
Telefon:
+420 605 148 913