Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

PAMĚŤOVÉ TECHNIKY (nejen) PRO SNAZŠÍ UČENÍ“

10.9.2018 - 17:30 - 20:30

400Kč

 

Nebaví vás se učit? Stresujete se při zkouškách? Zapomínáte?

Přijďte na WORKSHOP „PAMĚŤOVÉ TECHNIKY (nejen) PRO SNAZŠÍ UČENÍ“.

 

NAUČÍTE SE:

  • proč jsou lepší paměťové techniky než memorování
  •  jak funguje paměť a mozek a jak přestanete mít potíže s pamětí
  •  jak fungují a jak se používají paměťové techniky
  • používat čtyři základní paměťové techniky
  • praktické využití paměťových technik
  • jaká je doporučená frekvence opakování

VYUŽIJETE VE ŠKOLE, V BĚŽNÉM ŽIVOTĚ i V PRÁCI

 

ZÍSKÁTE:

  • VÍC ČASU – nebudete se muset učit memorováním to samé pořád dokola
  • VÍC KLIDU A POHODY – nebudete se stresovat před zkouškou, protože budete vědět, že si vždycky vzpomenete
  • VÍC SEBEVĚDOMÍ – zjistíte, že máte dobrou paměť a že to s vámi ještě není tak špatné

 

 

Světem paměti vás provede lektorka kurzů paměťových technik a myšlenkových map HELENA ŽAHOUROVÁ, tel. 723 071 617,
email:helena@helenazahourova.cz, certifikovaná trenérka paměti III. stupně, členka České společnosti pro trénování paměti a mozkový jogging.

„Specializuji se na fungování paměti a ukazuji lidem, že si dokáží zapamatovat cokoliv pomocí snadných a zábavných postupů.

 

Díky seniorům, o které jsem se jako zdravotní sestra starala, jsem pronikla ještě víc do fungování našeho mozku a paměti.

Objevila jsem kouzlo paměťových technik, které stírají věkový rozdíl a díky nimž si může úplně každý pamatovat opravdu cokoliv. Zaujaly mě myšlenkové mapy, které pomáhají s utřiďováním myšlenek a nacházením souvislostí a nových řešení.

 

Zjistila jsem, že i když jsem zprvu chtěla pomoct hlavně právě seniorům s tréninkem paměti, můžu nakonec pomáhat všem bez rozdílu věku. Dětem ve školkách s tréninkem kognitivních a exekutivních funkcí, studentům se snadnějším učením, dospělým, aby si pamatovali všechno, co potřebují doma i v práci, zdravým seniorům, aby si udrželi dobrou paměť nebo dokonce lidem, kteří jsou postižení demencí, aby si zachovali co nejdéle schopnosti, které ještě mají.

A taky … sobě! Protože teď už vím, že špatnou paměť nemám. Vím, že náš mozek potřebuje úplně jiné podněty, aby si chtěl pamatovat a vím, že to navíc může být hravé, zábavné, jednoduché a hlavně efektivní.

 

Od roku 2012 jsem členkou České společnosti pro trénování paměti a mozkový jogging, která školí profesionální trenéry paměti. Zkoušky na první stupeň jsem zvládla hned ve stejném roce, zkoušky na druhý a třetí stupeň potom do roku 2016. Závěrečnou práci jsem vypracovala na téma „Pomoc mnemotechnik při studiu“, protože mě zaujal potenciál paměťových technik právě pro žáky a studenty. ¨Mohou jim pomoci nejenom při studiu, ale i v celém životě.

Stále se dál učím, každý rok se účastním několika jedno i vícedenních akreditovaných odborných seminářů. Od roku 2012 pořádám své vlastní přednášky, workshopy a kurzy a pomáhám lidem při osobních konzultacích. Od roku 2015 mám u Asociace poskytovatelů sociálních služeb zapsaný svůj vlastní akreditovaný kurz, který je určený pro pracovníky v sociálních službách pečující o nemocné s Alzheimerovou chorobou.

 

Všechno mě tak pohltilo, že od začátku roku 2017 se už věnuji paměti naplno a jsem ráda, že můžu pomáhat lidem, kteří řeší problém s pamětí nebo učením a ti tak nemusejí zkoušet jako dříve já slepé uličky, zbytečně se stresovat a díky špatným postupům ztrácet spousty svého času. Budu ráda, když pomůžu i vám.

 

Fotky a reference z předešlých akcí, můj příběh i zajímavé články o paměti a paměťových technikách  najdete na blogu: helenazahourova.cz

Rezervace je vždy předem nutná na e-mail: centrumsetkavani.cb@seznam.cz nebo tel. 605 148 913

 

Pokud vás nabízená témata zaujmou, přichystáme v Centru navazující workshopy (i rozšířené celodenní) na téma paměťové techniky, myšlenkové mapy, rezervní mozková kapacita a informace týkající se  Alzheimerovy choroby.

Podrobnosti

Datum:
10.9.2018
Čas:
17:30 - 20:30
Cena:
400Kč
Rubrika Akce:
Webová stránka:
www.helenazahourova.cz , www.centrum-setkavani.cz

Pořadatel

Helena Žahourová
Telefon:
723 071 617
E-mail:
helena@helenazahourova.cz

Místo konání

Centrum setkávání, Neplachova 1, Č.B.
Neplachova 1
České Budějovice, 370 04 Česká republika
+ Google Mapa
Telefon:
+420 605 148 913