Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

PAMĚŤOVÉ TECHNIKY a PRAVÁ MOZKOVÁ HEMISFÉRA pro lepší paměť

14.8.2018 - 17:30 - 20:30

400Kč
Omlouváme se, tento workshop rušíme z důvodu úmrtí v rodině lektorky.
Opakovat ho budeme 10. září

Zapomínáte? Nepamatujete si? Musíte si všechno psát?

Myslíte si, že vaše paměť nefunguje?

 

Když spojíte paměťové techniky se svou pravou mozkovou hemisférou, ZJISTÍTE, ŽE MÁTE PAMĚŤ POŘÁD VÝBORNOU. VŠICHNI. A NA VŠECHNO.

Uměli to už antičtí řečníci, kteří si museli pamatovat své dlouhé proslovy. Postupem času ten, kdo paměťové techniky ovládal, byl nařčen z čarodějnictví. Později je začali používat jako zázračné číslo v cirkusech. Teď se konečně začínají používat V BĚŽNÉM ŽIVOTĚ, PŘI UČENÍ I V PRÁCI. Zapamatujete si s nimi opravdu všechno, co potřebujete.

 

A jak je to s tou pravou mozkovou hemisférou?

Aby mozek dobře fungoval a chtěl si pamatovat, měli by obě mozkové hemisféry (polokoule) spolupracovat. Naše společnost a my v ní jsme ale nastavení hodně pragmaticky a přibližně od našich 6 let používáme víc tu logickou část (levou polokouli) a na tu kreativní (pravou polokouli) zapomínáme.

Paměťové techniky toto všechno využívají, a proto cokoliv, co si s nimi chceme zapamatovat, si mozek pamatovat chce a navíc, snadno si pak na všechno vzpomeneme.

 

Naučíme se na 4 základní paměťové techniky…

Aby mozek dobře fungoval a chtěl si pamatovat, měli by obě mozkové hemisféry (polokoule) spolupracovat. Naše společnost a my v ní jsme ale nastavení hodně pragmaticky a přibližně od našich 6 let používáme víc tu logickou část (levou polokouli) a na tu kreativní (pravou polokouli) zapomínáme.

Paměťové techniky toto všechno využívají, a proto cokoliv, co si s nimi chceme zapamatovat, si mozek pamatovat chce a navíc, snadno si pak na všechno vzpomeneme.

 

Na workshopu se prakticky hned naučíte:

*  jak funguje paměť a mozek

* jaké jsou rozdíly v mozkových hemisférách

* jak přinutit ke spolupráci obě mozkové hemisféry

* jak trénovat pravou mozkovou hemisféru

* jak fungují a jak se používají paměťové techniky

* čeho se při používání paměťových technik vyvarovat

* jak na paměťové techniky: metoda loci, akrostikum, příběh

* jak si pamatovat čísla s technikou legendy

* konkrétní příklady použití paměťových technik

 

Navíc k tomu získáte:

* víc času – nebudete muset dlouze vzpomínat a vracet se na místa, kde jste něco zapomněli

* víc klidu a pohody (méně stresu) – nebudete se stresovat, že jste na něco zapomněli nebo marně vzpomínat, co jste to ještě chtěli (koupit, udělat, říct…)

* víc sebevědomí – zjistíte, že máte dobrou paměť a že to s vámi ještě není tak špatné

 

REZERVACE PŘEDEM NUTNÁ na e-mail:

centrumsetkavani.cb@seznam.cz nebo tel. 605 148 913 

 

 

 

Světem paměti vás provede lektorka kurzů paměťových technik a myšlenkových map  HELENA ŽAHOUROVÁ, certifikovaná trenérka paměti III. stupně, členka České společnosti pro trénování paměti a mozkový jogging.

„Specializuji se na fungování paměti a ukazuji lidem, že si dokáží zapamatovat cokoliv pomocí snadných a zábavných postupů.

 

Díky seniorům, o které jsem se jako zdravotní sestra starala, jsem pronikla ještě víc do fungování našeho mozku a paměti.

Objevila jsem kouzlo paměťových technik, které stírají věkový rozdíl a díky nimž si může úplně každý pamatovat opravdu cokoliv. Zaujaly mě myšlenkové mapy, které pomáhají s utřiďováním myšlenek a nacházením souvislostí a nových řešení.

 

Zjistila jsem, že i když jsem zprvu chtěla pomoct hlavně právě seniorům s tréninkem paměti, můžu nakonec pomáhat všem bez rozdílu věku. Dětem ve školkách s tréninkem kognitivních a exekutivních funkcí, studentům se snadnějším učením, dospělým, aby si pamatovali všechno, co potřebují doma i v práci, zdravým seniorům, aby si udrželi dobrou paměť nebo dokonce lidem, kteří jsou postižení demencí, aby si zachovali co nejdéle schopnosti, které ještě mají.

A taky … sobě! Protože teď už vím, že špatnou paměť nemám. Vím, že náš mozek potřebuje úplně jiné podněty, aby si chtěl pamatovat a vím, že to navíc může být hravé, zábavné, jednoduché a hlavně efektivní.

 

Od roku 2012 jsem členkou České společnosti pro trénování paměti a mozkový jogging, která školí profesionální trenéry paměti. Zkoušky na první stupeň jsem zvládla hned ve stejném roce, zkoušky na druhý a třetí stupeň potom do roku 2016. Závěrečnou práci jsem vypracovala na téma „Pomoc mnemotechnik při studiu“, protože mě zaujal potenciál paměťových technik právě pro žáky a studenty. ¨Mohou jim pomoci nejenom při studiu, ale i v celém životě.

Stále se dál učím, každý rok se účastním několika jedno i vícedenních akreditovaných odborných seminářů. Od roku 2012 pořádám své vlastní přednášky, workshopy a kurzy a pomáhám lidem při osobních konzultacích. Od roku 2015 mám u Asociace poskytovatelů sociálních služeb zapsaný svůj vlastní akreditovaný kurz, který je určený pro pracovníky v sociálních službách pečující o nemocné s Alzheimerovou chorobou.

 

Všechno mě tak pohltilo, že od začátku roku 2017 se už věnuji paměti naplno a jsem ráda, že můžu pomáhat lidem, kteří řeší problém s pamětí nebo učením a ti tak nemusejí zkoušet jako dříve já slepé uličky, zbytečně se stresovat a díky špatným postupům ztrácet spousty svého času. Budu ráda, když pomůžu i vám.

 

Fotky a reference z předešlých akcí, můj příběh i zajímavé články o paměti a paměťových technikách  najdete na blogu: helenazahourova.cz Kontaktovat mě můžete na e-mail. adrese helena@helenazahourova.cz nebo na tel.č. 723 071 617

 

 

S lektorkou připravujeme další workshopy na téma paměťové techniky a myšlenkové mapy:

27.8. 17:30 – 20:30 hodin – MYŠLENKOVÉ MAPY JAKO POMOCNÍK K UTŘÍDĚNÍ MYŠLENEK (nejen) V BĚŽNÉM ŽIVOTĚ

10.9. 17:30 – 20:30 hodin – na začátek školního roku nejen pro studenty, žáky a jejich rodiče PAMĚŤOVÉ TECHNIKY A PRAVÁ MOZKOVÁ HEMISFÉRA PRO LEPŠÍ PAMĚŤ – 4 základní techniky.

 

Rezervace je vždy předem nutná!

Na e-mail: centrumsetkavani.cb@seznam.cz nebo tel. 605 148 913

 

Pokud vás nabízená témata zaujmou, přichystáme v Centru navazující workshopy (i rozšířené celodenní) na téma paměťové techniky, myšlenkové mapy, rezervní mozková kapacita a informace týkající se  Alzheimerovy choroby.

Podrobnosti

Datum:
14.8.2018
Čas:
17:30 - 20:30
Cena:
400Kč
Rubrika Akce:
Webová stránka:
www.centrum-setkavani.cz

Pořadatel

Helena Žahourová
Telefon:
723 071 617
E-mail:
helena@helenazahourova.cz

Místo konání

Centrum setkávání, Neplachova 1, Č.B.
Neplachova 1
České Budějovice, 370 04 Česká republika
+ Google Mapa
Telefon:
+420 605 148 913