Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

PAMĚŤOVÉ TECHNIKY a PRAVÁ MOZKOVÁ HEMISFÉRA pro lepší paměť

31.7.2018 - 8:30 - 11:30

400Kč

Zapomínáte? Nepamatujete si? Musíte si všechno psát?

Myslíte si, že vaše paměť nefunguje?

Když spojíte paměťové techniky se svou pravou mozkovou hemisférou, ZJISTÍTE, ŽE MÁTE PAMĚŤ POŘÁD VÝBORNOU. VŠICHNI. A NA VŠECHNO.

Uměli to už antičtí řečníci, kteří si museli pamatovat své dlouhé proslovy. Postupem času ten, kdo paměťové techniky ovládal, byl nařčen z čarodějnictví. Později je začali používat jako zázračné číslo v cirkusech. Teď se konečně začínají používat V BĚŽNÉM ŽIVOTĚ, PŘI UČENÍ I V PRÁCI. Zapamatujete si s nimi opravdu všechno, co potřebujete.

A jak je to s tou pravou mozkovou hemisférou?

Aby mozek dobře fungoval a chtěl si pamatovat, měli by obě mozkové hemisféry (polokoule) spolupracovat. Naše společnost a my v ní jsme ale nastavení hodně pragmaticky a přibližně od našich 6 let používáme víc tu logickou část (levou polokouli) a na tu kreativní (pravou polokouli) zapomínáme.

Paměťové techniky toto všechno využívají, a proto cokoliv, co si s nimi chceme zapamatovat, si mozek pamatovat chce a navíc, snadno si pak na všechno vzpomeneme.

Seznámíme se se 4 základními paměťovými technikami.

Na workshopu vás hned prakticky naučím:

*  jak funguje paměť a mozek

* jaké jsou rozdíly v mozkových hemisférách

* jak přinutit ke spolupráci obě mozkové hemisféry

* jak trénovat pravou mozkovou hemisféru

* jak fungují a jak se používají paměťové techniky

* čeho se při používání paměťových technik vyvarovat

* jak na paměťové techniky: metoda loci, akrostikum, příběh

* jak si pamatovat čísla s technikou legendy

* konkrétní příklady použití paměťových technik

 

Navíc k tomu získáte:

* víc času – nebudete muset dlouze vzpomínat a vracet se na místa, kde jste něco zapomněli

* víc klidu a pohody (méně stresu) – nebudete se stresovat, že jste na něco zapomněli nebo marně vzpomínat, co jste to ještě chtěli (koupit, udělat, říct…)

* víc sebevědomí – zjistíte, že máte dobrou paměť a že to s vámi ještě není tak špatné

 

REZERVACE PŘEDEM NUTNÁ na e-mail:

centrumsetkavani.cb@seznam.cz nebo tel. 605 148 913 

 

 

Světem paměti vás provede lektorka kurzů paměťových technik a myšlenkových map  HELENA ŽAHOUROVÁ, certifikovaná trenérka paměti III. stupně, členka České společnosti pro trénování paměti a mozkový jogging.

 

„Specializuji se na fungování paměti a ukazuji lidem, že si dokáží zapamatovat cokoliv pomocí snadných a zábavných postupů.

Díky seniorům, o které jsem se jako zdravotní sestra starala, jsem pronikla ještě víc do fungování našeho mozku a paměti.

Objevila jsem kouzlo paměťových technik, které stírají věkový rozdíl a díky nimž si může úplně každý pamatovat opravdu cokoliv. Zaujaly mě myšlenkové mapy, které pomáhají s utřiďováním myšlenek a nacházením souvislostí a nových řešení.

Zjistila jsem, že i když jsem zprvu chtěla pomoct hlavně právě seniorům s tréninkem paměti, můžu nakonec pomáhat všem bez rozdílu věku. Dětem ve školkách s tréninkem kognitivních a exekutivních funkcí, studentům se snadnějším učením, dospělým, aby si pamatovali všechno, co potřebují doma i v práci, zdravým seniorům, aby si udrželi dobrou paměť nebo dokonce lidem, kteří jsou postižení demencí, aby si zachovali co nejdéle schopnosti, které ještě mají.

A taky… sobě! Protože teď už vím, že špatnou paměť nemám. Vím, že náš mozek potřebuje úplně jiné podněty, aby si chtěl pamatovat a vím, že to navíc může být hravé, zábavné, jednoduché a hlavně efektivní.

 

Od roku 2012 jsem členkou České společnosti pro trénování paměti a mozkový jogging, která školí profesionální trenéry paměti. Zkoušky na první stupeň jsem zvládla hned ve stejném roce, zkoušky na druhý a třetí stupeň potom do roku 2016. Závěrečnou práci jsem vypracovala na téma „Pomoc mnemotechnik při studiu“, protože mě zaujal potenciál paměťových technik právě pro žáky a studenty. Můžou jim pomoci nejenom při studiu, ale i potom v celém životě.

 

Stále se dál učím, každý rok se účastním několika jedno i vícedenních akreditovaných odborných seminářů. Od roku 2012 pořádám své vlastní přednášky, workshopy a kurzy a pomáhám lidem při osobních konzultacích. Od roku 2015 mám u Asociace poskytovatelů sociálních služeb zapsaný svůj vlastní akreditovaný kurz, který je určený pro pracovníky v sociálních službách pečující o nemocné s Alzheimerovou chorobou.

 

Všechno mě tak pohltilo, že od začátku roku 2017 se už věnuji paměti naplno a jsem ráda, že můžu pomáhat lidem, kteří řeší problém s pamětí nebo učením a ti tak nemusejí zkoušet jako dříve já slepé uličky, zbytečně se stresovat a díky špatným postupům ztrácet spousty svého času. Budu ráda, když pomůžu i vám.

 

Další informace o mně a o mé činnosti, můj příběh i zajímavé články o paměti a paměťových technikách spolu s fotkami a referencemi z předešlých akcí najdete na blogu: helenazahourova.cz

Kontaktovat mě také můžete na e-mailové adrese helena@helenazahourova.cz nebo na tel.č. 723 071 617

 

 

Připravujeme další workshopy na téma paměťové techniky a myšlenkové mapy:

14.8. 17:30 – 20.30 hodin – stejný workshop, ale v podvečerních hodinách: PAMĚŤOVÉ TECHNIKY A PRAVÁ MOZKOVÁ HEMISFÉRA PRO LEPŠÍ PAMĚŤ – 4 základní techniky

27.8. 17:30 – 20:30 hodin – MYŠLENKOVÉ MAPY JAKO POMOCNÍK K UTŘÍDĚNÍ MYŠLENEK (nejen) V BĚŽNÉM ŽIVOTĚ

10.9. 17:30 – 20:30 hodin – na začátek školního roku nejen pro studenty, žáky a jejich rodiče PAMĚŤOVÉ TECHNIKY A PRAVÁ MOZKOVÁ HEMISFÉRA PRO LEPŠÍ PAMĚŤ – 4 základní techniky

 

Rezervace je vždy předem nutná!

Na e-mail: centrumsetkavani.cb@seznam.cz nebo tel. 605 148 913

 

Pokud budete mít o daná témata zájem, můžeme na podzim nabídnout další workshopy (i rozšířené celodenní) na téma paměťové techniky, myšlenkové mapy, rezervní mozková kapacita a informace týkající se  Alzheimerovy choroby (základní informace, možná prevence každého z nás, vhodné aktivity včetně kognitivní stimulace nemocných). Sledujte kalendář akcí Centra setkávání – budeme průběžně doplňovat.

Podrobnosti

Datum:
31.7.2018
Čas:
8:30 - 11:30
Cena:
400Kč
Rubrika Akce:
Webová stránka:
www.centrum-setkavani.cz,

Pořadatel

Helena Žahourová
Telefon:
723 071 617
E-mail:
helena@helenazahourova.cz

Místo konání

Centrum setkávání, Neplachova 1, Č.B.
Neplachova 1
České Budějovice, 370 04 Česká republika
+ Google Mapa
Telefon:
+420 605 148 913