Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

PROČ MI PAMĚŤ NEFUNGUJE ? („ochutnávka“ zdarma!)

1.6.2020 - 19:00 - 20:00

Zdarma

Zapomínáte? Nepamatujete si? Musíte si všechno psát? Myslíte si, že vaše paměť nefunguje? Tak právě pro vás je přednáška, kterou pořádá certifikovaná trenérka paměti a členka České společnosti pro trénování paměti a mozkový jogging HELENA ŽAHOUROVÁ .

Srdečně a zdarma Vás zveme na setkání, na kterém se můžete zeptat i na dotazy osobní.

Sami na sobě ZJISTÍTE, ŽE MÁTE PAMĚŤ POŘÁD VÝBORNOU… VŠICHNI A NA VŠECHNO! Jen vám zatím nikdo neřekl, jak vlastně funguje mozek a co si CHCE pamatovat.

 

UŽ BUDETE VĚDĚT:

  • Proč si váš mozek nechce pamatovat;
  • Co si naopak mozek pamatovat chce a jak mu to dát;
  • Jak to, že používáte jen půlku svého mozku – fakt, skoro všichni;
  • Jak souvisí pozornost s pamětí;

A odejdete s lepší pamětí.

Vstup je ZDARMA. Rezervace předem nutná! Na e-mail: centrumsetkavani.cb@seznam.cz nebo tel. 605 148 913

 

Pokud Vás téma zaujme, budete se moci přihlásit na praktický workshop „JAK SI ZLEPŠIT PAMĚŤ..“(konat se bude už 7. června)! Naučíte se používat základní paměťové techniky – a svoji paměť vypilujete k dokonalosti.

 

Lektorka:

Světem paměti, kurzů paměťových technik a myšlenkových map vás provede lektorka HELENA ŽAHOUROVÁ, www.helenazahourova.cz , certifikovaná trenérka paměti III. stupně, členka České společnosti pro trénování paměti a mozkový jogging.

„Jmenuji se Helena Žahourová a díky seniorům, o které jsem se jako zdravotní sestra starala, jsem pronikla ještě víc do fungování našeho mozku a paměti. Specializuji se na fungování paměti a ukazuji lidem, že si dokáží zapamatovat cokoliv pomocí snadných a zábavných postupů.

Objevila jsem kouzlo paměťových technik, které stírají věkový rozdíl a díky nimž si může úplně každý pamatovat opravdu cokoliv. Zaujaly mě myšlenkové mapy, které pomáhají s utřiďováním myšlenek a nacházením souvislostí a nových řešení.

Zjistila jsem, že i když jsem zprvu chtěla pomoct hlavně právě seniorům s tréninkem paměti, můžu nakonec pomáhat všem bez rozdílu věku. Dětem ve školkách s tréninkem kognitivních a exekutivních funkcí, studentům se snadnějším učením, dospělým, aby si pamatovali všechno, co potřebují doma i v práci, zdravým seniorům, aby si udrželi dobrou paměť nebo dokonce lidem, kteří jsou postižení demencí, aby si zachovali co nejdéle schopnosti, které ještě mají.

A taky … sobě! Protože teď už vím, že špatnou paměť nemám. Vím, že náš mozek potřebuje úplně jiné podněty, aby si chtěl pamatovat a vím, že to navíc může být hravé, zábavné, jednoduché a hlavně efektivní.

Od roku 2012 jsem členkou České společnosti pro trénování paměti a mozkový jogging, která školí profesionální trenéry paměti. Zkoušky na první stupeň jsem zvládla hned ve stejném roce, zkoušky na druhý a třetí stupeň potom do roku 2016. Závěrečnou práci jsem vypracovala na téma „Pomoc mnemotechnik při studiu“, protože mě zaujal potenciál paměťových technik právě pro žáky a studenty. Můžou jim pomoci nejenom při studiu, ale potom v celém životě.

Stále se dál učím, každý rok se účastním několika jedno i vícedenních akreditovaných odborných seminářů. Od roku 2012 pořádám své vlastní přednášky, workshopy a kurzy a pomáhám lidem při osobních konzultacích. Od roku 2015 mám u Asociace poskytovatelů sociálních služeb zapsaný svůj vlastní akreditovaný kurz, který je určený pro pracovníky v sociálních službách pečující o nemocné s Alzheimerovou chorobou.

Všechno mě tak pohltilo, že od začátku roku 2017 se už věnuji paměti naplno a jsem ráda, že můžu pomáhat lidem, kteří řeší problém s pamětí nebo učením a ti tak nemusejí zkoušet jako dříve já slepé uličky, zbytečně se stresovat a díky špatným postupům ztrácet spousty svého času. Budu ráda, když pomůžu i vám.

Fotky a reference z předešlých akcí, můj příběh i zajímavé články o paměti a paměťových technikách najdete na blogu: helenazahourova.cz  Kontaktovat mě můžete na e-mailové adrese helena@helenazahourova.cz nebo na telefonním čísle 723 071 617.

Podrobnosti

Datum:
1.6.2020
Čas:
19:00 - 20:00
Cena:
Zdarma
Rubrika Akce:
Webová stránka:
www.centrum-setkavani.cz , www.helenazahourova.cz

Pořadatel

Helena Žahourová
Telefon:
723 071 617
E-mail:
helena@helenazahourova.cz

Místo konání

Centrum setkávání, Neplachova 1, Č.B.
Neplachova 1
České Budějovice, 370 04 Česká republika
+ Google Mapa
Telefon:
+420 605 148 913