Načítám Akce

« Všechny Akce

 • akce již proběhla.

TANEČNĚ POHYBOVÁ PŘÍPRAVKA pro děti 4-7 let

22.9.2021 - 15:30 - 16:30

1690Kč

Jsme moc rádi, že taneční studio TANCHI bude každý týden užívat naše prostory pro tanečně pohybovou přípravku 4-7 letých kluků i dívek…

 

O kurzu:

„Přesnost, čistota a pravdivost pohybu má přednost před složitostí.“ (Lenka Švandová, Taneční výchova pro předškolní děti)​.

V lekcích taneční přípravky jde převážně o poznávání nových pohybových možností. Hlavní poznávací metodou se stává tanečně-pohybová hra, která je vždy navozena motivací dětí prostřednictvím příběhu, básničky, výtvarným námětem, pohádkou aj. Lektor děti vede k nezáměrnému učení spojenému s prožitkem. Učí se poznávat své možnosti i svůj vnitřní emocionální svět, který prostřednictvím pohybu vyjadřuje ven a vytváří tak vztah s okolním světem.

Děti se učí rovnováze, obratnosti a orientaci v prostoru. Rozvíjí si hrubou a posléze i jemnou motoriku.

Skrze hru rozvíjíme v dětech smysl pro rytmus, vnímání a propojení se s hudebním doprovodem – na lekci využíváme reprodukovanou hudbu i živý doprovod s hudebními nástroji (bubny, flétna, tamburína aj.)

 

 

 

„Vypracování těla se nesmí dít na úkor vnitřního oživování, na úkor prožitku. Obě složky tance – technická i výrazová – se musí navzájem doplňovat a umocňovat. To je základní princip novodobého tance a taneční průpravy z něho vycházející.“ ( Jarmila Jeřábková, Taneční průprava)

Bereme v potaz, že každý jedinec je individualita, v předškolním věku to platí dvojnásob. Lze tedy předpokládat, že i rozvoj pohybových schopností je u dětí odlišný. Proto je pro nás prvořadá radost z pohybu před dokonalou formou. Vedeme děti k tvořivosti a komunikaci v kolektivu.

Taneční výchova se úzce prolíná s mravní výchovou. Děti lektor vede ke vzájemného respektování, přátelství a k vnímání svých potřeb i druhých – ke vzájemnému respektování. Vzájemně se podporujeme – není podstatné, kolik chyb děláme – učíme se vnímat a popisovat to, co se nám podařilo a uvědomit si také v čem bychom se mohli zlepšit. V neposlední řadě vedeme děti k zodpovědnosti k sobě samému i ke skupině jako celku. 

Další informace:
 • PRO KOHO je kurz určený?pro chlapce i dívky od 4 do 7 let
 • KDY: vždy ve STŘEDU
 • ČAS: 15:30 – 16:30 hod ( do budovy vstup od 15:15h)
 • 1. pololetí začíná dne 22. 9. 21 a končí v týdnu od 24. 1. 22
 • 2. pololetí začíná v týdnu od 1. 2. 2022 a končí týdnem od 13. 6. 22
 • Počet lekcí za 1. pololetí: 16 – 18
 • Netančíme: v průběhu státních svátků a školních prázdnin.
 • S SEBOU: pohodlné oblečení k pohybu, pití v uzavíratelné lahvi (doporučujeme čistou vodu bez bublinek). Tančíme bosí, v protiskluzových ponožkách nebo „capáčkách“ (nenoste prosím bačkory nebo cvičky)
 • Min. obsazenost pro otevření kurzu je 8 dětíMax. kapacita 12-15 dětí.
 • CENA: 1690Kč / pololetí
 • 10% sleva z levnějšího kurzu při koupi dvou kurzů pro jedno dítě nebo dospělého, popř. pro sourozence (.viz další nabídky kurzů na www.tanchi.cz )
 • Cena kurzu neobsahuje náklady na oblečení k choreografii. Kostým někdy vyrábíme, někdy ho spíchneme z toho co máme doma a jindy kupujeme. Snažíme se nakoupit co nejlevněji. Cena cca 500 – 800 Kč / kostým).

 

Fotografie a videa nejenom z tohoto kurzu je možno shlédnout na www.tanchi.cz.

 

1. lekce 22.9. se rodiče mohou RODIČE zúčastnit a zeptat se na cokoli lektorky, která řekne i základní informace ke kurzu. Na dalších lekcích  již není účast rodičů možná. Možné však je „odskočit si“ např. do Igy na kávu nebo na čerstvý vzduch…  Naše kavárna Staroměstská je t.č. uzavřená.

 

Ukázková lekce (UL) po zahájení kurzu je možná pouze za předpokladu, že je v kurzu volné místo a po předchozí domluvě s koordinátorkou kurzů. Pokud je zájem o kurz, platí se jeho plná částka za pololetí. Pokud nebudete mít o kurz zájem platíte za UL 50Kč.

 

PŘIHLÁŠENÍ předem na: http://www.tanchi.cz

 

Lektorka:  ANDY HAVLOVÁ 

Tanec a hudba mě naplňuje radostí. Je to propojení pohybu těla s krásnou hudbou, která pohladí duši, a když tancujeme spolu s dětmi, cítím, že taková činnost je ještě o to hodnotnější. Čas s dětmi a společné tvoření je i mým povoláním. Jako učitelka na 1.st. základní školy a teď i jako maminka dvou báječných dětí, se práci s dětmi a vše kolem nich, věnuji přes 15 let. Svou tanečně-pohybovou průpravu jsem měla od 4 let od moderní gymnastiky, aerobiku přes různé druhy tanečních kroužků (country, street dance, společenské tance, orientální tance), až jsem se našla v kreativním a současném tanci. Dlouholeté lektorování a vedení různých skupin, je pro mě neustále obohacující a naplňující.

 • Na ZŠ jsem vedla kroužek Orientálních tanců
 • V mateřském centru vedu tanečně pohybový kurz pro děti od 4 do 10 let
 • Absolvovala jsem kurz JÓGA PRO DĚTI pod vedením Síty Rojové
 • Dále jsem absolvovala kurzy SM systému, rehabilitační cvičení pro prevenci a léčbu bolesti zad. Vedla jsem lekce pro dospělé.

Podrobnosti

Datum:
22.9.2021
Čas:
15:30 - 16:30
Cena:
1690Kč
Rubrika Akce:
Webová stránka:
www.centrum-setkavani.cz , www.tanchi.cz

Pořadatel

Andy Havlová

Místo konání

Centrum setkávání, Neplachova 1, Č.B.
Neplachova 1
České Budějovice, 370 04 Česká republika
+ Google Mapa
Telefon:
+420 605 148 913