Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

AŽ NA DŘEŇ – VĚDOMÍ KOSTÍ A LÉČENÍ KLOUBŮ

22.2.2020 - 10:00 - 17:00

1300Kč

Celodenní seminář věnovaný zvuku kostí a kostní dřeni a práci s tekutinovým tělem, tedy i kloubní tekutinou. Kostní dřeň je měkká houbovitá tkáň, která vypadá jako reproduktor, a také se tak chová – přenáší zvuk. Budeme se inspirovat zejména z hlubinné praxe s tekutinami – Continuum Movement, praxe pohybu, zvuku, dechu, kdy jedním z principů je porozumění tělu jako fluidnímu organismu, které se nepohybuje, ale pohybem JE. Nejen tímto porozuměním se pak můžeme zkontaktovat s dávnou léčivou silou, kterou všichni disponujeme.

Zvědomíme si svoje kosti a klouby, dotkneme se své tekutiny a budeme pracovat s vrstvami našeho těla v záměru – jít hlouběji a hlouběji. Tato práce je léčivá, pohyb z kostí, z kostní dřeně poznáme – je prostě úplně jiný. Mění se hustota, naše vědomí reaguje. Dá se říci, že v kostní dřeni se nám propojuje duch s hmotou, může to být velmi hluboký zážitek tělesný i duchovní.

Kostní dřeň je důležitou součástí imunitního, lymfatického systému, je to orgán krve-tvorby. V pozdějším věku se kostní dřeň různě mění, tento proces si tělo reguluje a v případě změny z červené – krev tvořící – na žlutou dřeň, která již krev netvoří, je to proces ještě vratný. Ve stáří se dřeň mění na šedou hmotu, ubývá pružnosti, a to je již změna nevratná. Péče o kostní zdraví má tak obrovský potenciál také na poli našeho zdraví. Je to hluboká tkáň a na semináři půjdeme postupně, jemně a do hloubky a setkáme se s další dimenzí našeho těla. Budeme vnímat naše tělo jako zázrak.

Kosti jsou vývojově před svaly. Například osteopatie a craniosakrální terapie pracuje s jemným pohybem od kostí – kdy se pak v těle přenastavuje to ostatní (svaly, orgány, pojivové tkáně). Naše práce má v sobě onen obrovský potenciál doteku s inteligencí, která zde je přítomná už několik miliard let. Ona ví přesně co a jak…. Něco hlubokého se nás dotkne… Může to být náš příběh a může to být úplně beze slov… Něco se v nás může pohnout a pohyb je hodně dobrá medicína.

Seminář pracuje s léčivou silou, která je nám vlastní. Je to jemné, většina praxe se odehrává vleže/vsedě na zemi na karimatkách.

S sebou: pohodlné oblečení ve vrstvení, psací potřeby, láhev na vodu.

 

 

REZERVACE na mailu: michaela.cusanova@seznam.cz nebo tel. 732 126 023, může být jen sms.

Poté nutná záloha 500 Kč na číslo úctu je 119553083/0300, do poznámky napište své příjmení a datum 22.2.  Záloha je vratná do 3 dnů před akcí.

ČASOVĚ: 10:00 – 17:00 hod., začínáme přesně, přijďte prosím včas (15 min. před začátkem)..!

 

Lektorka: MICHAELA CUSANOVÁ, www.bedernisvaly.cz,  www.sensingbody.cz

Za posledních skoro 20 let jsem si prošla všemi možnými cestami osobního sebe rozvoje a léčení. V posledních letech jsem už zakotvila ve Vodách těla – a to zejména v objevování našeho, vlastně nekonečného, potenciálu „tekutinového těla“.

Ve své práci tak zkoumám mnoho možností, které nabízí naše Voda – tekutiny v těle a to hlavně v Continuum Movement, který sdílím mimo jiné v kontinuálním cyklu LÉČIVÉ DOTEKY VODY, který jsem vytvořila. S tím souvisí také má práce s hlubokými bederními svaly – psoatem, kde objevuji možnosti a samo-léčivé schopnosti našeho těla a pomalu předávám dále i skrze zakládání ŠKOLY BEDERNÍCH SVALŮ. Do tekutin mě zasvětila Liz Koch, a hlavně Emilie Conrad jako zakladatelka Continuum Movement, která je mi stálou inspirací, neboť tato práce má velmi široké spektrum působnosti: jak říkávala Emilie, voda se dotkla všeho, co příroda stvořila….

Nyní je mým největším vzděláváním normální každodenní život.

Jak skloubit mé niterné potřeby s potřebami svých blízkých, doprovázet své děti do života, žít v městském ruchu v intimním doteku sama se sebou, vážit si energie své a druhých ve všech možných symbolech, učení se skrze maličkosti a takové to Bytí a zároveň umět přinést něco zevnitř ven… Nejvíce mě oslovuje tantrická stezka mého učitele Daniela Odiera, která mnou prostupuje a já se rozpomínám… Tady vnímám svou největší hloubku, do které ženskými, pomalými, však jistými 🙂 kroky vstupuji. Věnuji se tekutinovému tělu, zkoumám a píšu knihu o naší Živé Vodě v těle, ráda tvořím mnoha způsoby a jsem s vděčností, že se mi podařilo také vytvořit kouzelný prostor Ateliéru těla a vody, kde se odehrává velká část mých kurzů.

 

Některé z absolvovaných kurzů a jiné inspirace:

*3. letý tréninkový program CONTINUUM MOVEMENT® na Somatické Akademii v Berlíně (probíhá od roku 2017)

*Continuum Movement® – Cherionne Menzam Sills, Linda Rabin, Jane Okondo, Sylvian Merret

*několikaleté prohlubující studium s Liz Koch – různé její kurzy včetně PSOAS APPLICATION Course for Psoas Profesionals

*Kašmírský šivaismus – stále a kontinuálně s Danielem Odierem

*Neduální terapie – Nukunu Larsen – výcvik spirituální psychoterapie (2 moduly, probíhá)

*studium programu Somatic Movement Educator na Body Mind Centering School® (Bratislava, Londýn)

*Embodied Embryology Body Mind Centering® (Kate Dymoke)

*Studium homeopatické akademie (2013-2016)

*Certifikovaná cvičitelká jógy – Český svaz jógy (Ivana a Jan Knaislovi)

*Jógová terapie – roční studium, Český svaz jógy

*Jógová terapie – Dr. Mukund Bhole

*Jógová terapie – Svastha Yoga – Dr. Ganesh Mohan

*Certifikovaný lektorský kurz Školy pánevního dna Renaty Sahani

*Spirální dynamika a fyzioterapie – Bea Merksbauerová

...více ze vzdělání jsem pak uvedla na www.sensingbody.cz… 

Podrobnosti

Datum:
22.2.2020
Čas:
10:00 - 17:00
Cena:
1300Kč
Rubrika Akce:
Webová stránka:
www.centrum-setkavani.cz, www.bedernisvaly.cz, www.

Místo konání

Centrum setkávání, Neplachova 1, Č.B.
Neplachova 1
České Budějovice, 370 04 Česká republika
+ Google Mapa
Telefon:
+420 605 148 913