Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

CESTY do LESA a DUŠE (LESNÍ MYSL) – aktivity venku…

19.4.2023 - 15:30 - 18:00

450Kč – 500Kč

„LESNÍ MYSL“ pochází z Finska, patří do rodiny „lesních terapií“ spolu s lesní lázní (šinrin-joku), lesní terapií a dalšími. 

Lesní mysl využívá léčivé a relaxační působení lesa a prohlubuje ho krátkými mentálními cvičeními na principu mindfullness, pozitivní psychologie a sebekoučinku během cesty lesem. Lesní mysl, stejně jako jakékoli jiné cvičení, je vhodné provádět pravidelně, aby měla ty nejlepší účinky, lze ji využít jako prevenci vyhoření (pedagogové, sociální pracovníci, pečující osoby), sebepéči a seberozvoj (osoby na rodičovské dovolené, pečovatelé, osoby s postižením, kdokoli z nás…) , více na https://lesnimysl.cz/. Stezka lesem není dlouhá, ale trvá minimálně 1,5 hodiny. Tentokrát jsou plánovaná 2,5 hod. setkání

Můžete přijít a zkusit nebo chodit pravidelně.
Termíny: 19.4., 10.5., 31.5. a 14.6.
Místem konání jsou lesy v okolí Č.BUD. – viz letáček,
dnes aktuálně: zastávka MHD Haklovy Dvory od 15:30 do 18:00 hod.

 

REZERVACE nutná!
Cena: sleva při objednání minimálně 3 dny předem 450 Kč, poté 500 Kč.
Provází: IVANA JAUKEROVÁ, instruktorka Lesní mysli, lektorka CEGV Cassiopeia
fb: Lesní mysl s Ivou , tel.: 776 844 816

Jmenuji se IVANA JAUKEROVÁ. Duší a srdcem jsem máma třech synů, skautka, tvůrkyně vlastní přírodní zahrady, člověk obdivující sílu a potenciál přírody a jejích bytostí včetně člověka, bytost hledající pravdivou Cestu.

Vzděláním jsem zdravotní sestra a sociální pracovník, v současné době pracující jako instruktor Lesní mysli a lektor environmentální výchovy.

Zabývám se také trénováním paměti. V minulosti jsem pracovala jako asistent pedagoga a družinářka na ZŠ, jako trenér paměti a ergoterapeut u osob s demencí, jako sociální pracovník u osob s pracovním znevýhodněním a v dětském domově, při mateřské jsem působila jako školitel sociálních a zdravotnických oborů, v obchodě s šátky na nošení dětí a látkovými plenami a v bezobalovém obchodě.

Lesní mysl ke mně přišla v době hledání cesty, kudy se dál ubírat svým životem, a učarovala mi. Kromě toho, že mi pomohla, a stále pomáhá, nacházet vnitřní klid a odpovědi na mé otázky, nadchla mě svou přístupností, účinností a vnímáním lesa. Plní se mi tak sen pracovat s lidmi venku, propojit sociální práci s léčivou silou přírody.

Mým velkým přáním je objevovat společně s ostatními krásu lesa, zprostředkovávat lidem laskavé vytržení z každodennosti, pomoci jim zvědomovat si, že všichni jsme součástí přírody a návrat k ní i sobě má velký hojivý účinek.

Podrobnosti

Datum:
19.4.2023
Čas:
15:30 - 18:00
Cena:
450Kč – 500Kč
Rubrika Akce:
Webová stránka:
www.centrum-setkavani.cz , www.spoludolesa.cz

Pořadatel

Ivana Jaukerová
Telefon:
776 844 816

Místo konání

Okolí Č.Budějovic (aktuál. termín viz letáček)