Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

CYKLICKÁ MÁMA

28.11.2018 - 18:45 - 20:45

220Kč

Přednáška na téma ženské cykličnosti a alternativních menstruačních pomůcek.

Tuto přednášku vnímám jako osvětu a je mým cílem, aby si každá žena z přednášky odnesla základní informace, vědomí jak je začlenit do svého každodenního života a také chuť tak učinit:

  • doporučení co v jaké fázi dělat/nedělat a proč
  •  jak to skloubit s péčí o domácnost a děti
  • vytvoříte si svůj vlastní „cyklický tahák“
  • nakouknete do knih s tématikou ženské cykličnosti
  • porovnáte kulatý a hranatý cyklický magnet
  • osaháte si menstruační kalíšky (přinesu 3 různé velikosti od různých výrobců, sama používám už 11 let), menstruační houby a látkové vložky.

Po přednášce Vám bude jasné:

Kdy uklízet?
Kdy vyvařovat?
Kdy si jít zaběhat?
Kdy poslat děti k babičce?
Proč je premenstruační fáze ta NEJ?

 

REZERVACE předem: centrumsetkavani.cb@seznam.cz nebo tel. 605 148 913

 

Zuzana DvořákováLektorka: ZUZANA DVOŘÁKOVÁ, zuzana.coaching@gmail.com, tel. 777 624 568 

Kdo jsem: Narodila jsem se v červnu 1979 v Písku.
Vyrostla jsem na vesnici a po 18 letech „ve velkém světě“ jsem se opět vrátila na vesnici (u Českých Budějovic).
Osm a půl let mého dospělého života jsem strávila v cizině (Německo, USA, Španělsko).
Jsem maminkou dvou dětí – dcery Julie nar. 2010 a syna Tomáše nar. 2013.
Děti jsem rodila přirozeně (v porodním domě a doma), dlouho jsem kojila. Je mi blízký partnerský přístup k dětem.
Miluji běh, procházky lesem, tůry po horách, vodu.
Miluji zahradničení v souladu s přírodou.
Miluji zeleninová jídla, indickou kuchyni.
Jsem příznivcem všeho alternativního.
Svoji životní cestu se snažím vědomě tvořit a přitom nebránit přirozenému toku událostí.
Věřím, že můj svět je odrazem mého vnitřního nastavení.
Věřím, že vše, co se mi děje, je správně a má to v daný čas svůj smysl.
Věřím, že mí blízcí mi nastavují zrcadlo a ukazují mi, kde se můžu učit a růst.

Vzdělání, absolvované kurzy

Inženýr aplikované jaderné chemie (ČVUT v Praze, 2004)
Doktor přírodních věd (TU München, 2007)
Co-Active Coach (půlroční výcvik pro kouče na The Coaches Training Institute v Kalifornii, 2009)
kurz Základy Montessori pedagogiky (Hanka Kalová, 2012)
online kurz Jsi značka (Tomáš Lukavec, 2014)
dvoudenní seminář Oblékám svou duši (Táňa Havlíčková, 2014)
online kurz Soul Coaching (Blanka Vun Kannon, 2016)
online kurz Podnikání na mateřské (Dominika Špačková, 2016)
dvoudenní kurz Sebeuvědomění s enneagramem (Michaela Velechovská, 2016)
online kurz Podnikání z pláže (Stáňa Mrázková, 2017) – jen první polovina kurzu
online kurz Moc Ti to sluší (Daniel Šmíd, 2017)
online kurz Copykiller (Lucie Koubek, 2017)
dvoudenní seminář Moudrost těla ženy – síla středu (Denisa Říha Palečková, 2017)
tříměsíční kurz Mohedžodáro – tantra jóga pro ženy (Miloslava Jirouchová, 2017)
online kurz Rodičovství jako cesta (Jan a Alena Vávrovi, 2017)
online kurz Od nápadu k produktu (Dominika Špačková, 2018)
online kurzy Móda a duše a Stylový klíč (Táňa Havlíčková, 2018)
kurz 28 dní v sukni (Marie Madeira, 2018)
jsem členem mastermind skupiny Úspěšná a odpočatá (Dominika Špačková, 2017-2019)
různé individuální terapie (kineziologie, EFT, rodinné konstelace, reflexní terapie, SRT, čtení z Akáši a další)
Můj příběh
Vyrostla jsem na malé vesnici obklopené rybníky, loukami a krásnými lesy, kde se ve mě probudila láska k přírodě a propadla jsem dlouhým procházkám, kdy jsem pozorovala okolní přírodu a přitom přemýšlela o všem možném. Vždy jsem se ráda učila a seděla nad knížkami a taky jsem byla rebel a nechtěla jít s davem.

To mě dovedlo až ke studiu jaderné chemie na ČVUT v Praze. Nové prostředí a noví lidé mi otevřeli oči. Uvědomila jsem si, že existují i jiné světy než ten, ve kterém jsem vyrostla já. Čím více se ze mě stával samostatně pracující vědec – chemik, tím více jsem si uvědomovala, že mě tato práce nenaplňuje. Stále mě bavilo se učit, ale nebavilo mě trávit dlouhé hodiny o samotě v laboratoři a při zpracování výsledků … víc a víc jsem si uvědomovala, že chci pracovat s lidmi, něco jim předávat… ale co??? když umím „jen“ tu chemii.

Nicméně vystoupit z rozjetého vlaku není tak jednoduché a tak jsem pokračovala ve vědecké kariéře studiem na Technické univerzitě v Mnichově a jako postdoc na Univerzitě v Berkeley v Kalifornii. To už byl po mém boku manžel a spolu jsme se snažili využít volné dny k chození po bavorských Alpách a parcích amerického jihozápadu.

Přibližně od roku 2002 jsem se začala intenzivněji zajímat o zdravou stravu a osobní rozvoj a trávila jsem spoustu času na internetu studováním různých stránek věnujících se osobnímu rozvoji, duchovnu a alternativním směrům.

Pomyslný zlom v mém profesním směřování nastal krátce po našem příletu do USA v roce 2007, kdy jsem objevila koučink. Nabyla jsem dojmu, že to je ta pravá profese pro mě, že jsem rozený kouč. Během posledního půl roku v USA jsem o víkendech navštěvovala kurz pro kouče, po večerech koučovala své první klienty a také jsem otěhotněla. Jsem velice vděčná mému manželovi, který vždy stál při mě a podporoval mě v mém “bláznivém” rozhodnutí opustit vědu a stát se koučem.

Většinu těhotenství jsem strávila doma, denně jsem chodila na procházky do lesa, koučovala po Skypu a připravovala se na příchod nového človíčka. Dcera Julinka se narodila v Německu v porodním domě (jen 3 km od našeho tehdejšího bydliště). Byl to ukázkový přirozený porod a rádi na něj s manželem vzpomínáme.

Julinka však byla už od početí jiná než ostatní miminka a dost jsme se spolu natrápily, než jsme k sobě našly cestu. Když jí bylo 1,5 roku byla jsem fyzicky i psychicky na dně. Až konečně na jaře 2012 jsem našla sílu odrazit se ode dna a také jsem překvapivě podruhé otěhotněla.

S druhým těhotenstvým přišla velká úleva. Věděla jsem, že to bude kluk, že bude pěkně jíst i spát, že nám spolu bude dobře. Vzhledem k absenci porodních domů v České republice, jsem syna porodila doma s pomocí porodní asistentky. Do narození Tomáška se čas vlekl, doslova jsem počítala dny, týdny (kdy už budou Julince 3 měsíce, půl roku, rok…kdy už bude chodit, mluvit, kdy bude bez plen…). Co se syn narodil, čas letí. Registruji jen roční období.

Co se týká výchovy dětí, jsou mi nejbližší metody založené na partnerském přístupu. Až s vlastními dětmi jsem pochopila, co znamená rčení, že děti jsou naši učitelé a že nám nastavují zrcadlo.

V roce 2011 jsme se s manželem po více než 7 letech vrátili do Čech, po roce jsme našli parcelu a postavili si vysněný domek v krásné přírodě jen pár kilometrů od Českých Budějic. Po našem přestěhování do nového domku jsem našla notýsek s asi 8 body, které by měl náš pozemek splňovat. Napsala jsem si je v době, kdy jsme bydleli v Německu. Když jsem je přečetla manželovi, doslova zíral – náš pozemek všechny body splňuje. Budujeme si tu náš ráj a je nám tu všem krásně.

Od té doby, co jsem objevila koučink jeho přístupy aplikuji na sebe, manžela, děti. Uvědomila jsem si, že pochopení sebe sama je jednou z mých vášní a velice ráda podporuji ostatní v tom, aby i oni našli a pochopili sami sebe. Aby přestali řešit lidi okolo sebe, protože ti jim jen nastavují zrcadlo. Aby dělali věci, které jim přinášejí radost a naplnění, protože pak budou šťastní a spousta “problémů” se jako mávnutím kouzelného proutku vypaří.

Z mé potřeby naplňovat své poslání, setkávat se s ostatními ženami a potřeby otvírat lidem oči vznikla má myšlenka setkávání žen s dětmi v Kruhu maminek. Tato setkávání jsem začala organizovat ještě na mateřské a syn chodil se mnou.

Později jsem vytvořila kurz Seberealizace na mateřské a Seberealizace ženy, kde už jsem naplno mohla použít mé znalosti a zkušenosti z koučinku. Vznikl jedinečný koncept kurzů, který nazývám koučink v ženském kruhu.

Mým nejnovějším kurzem je kurz Spokojená máma, který čerpá z mých zkušeností, které jsem nasbírala se svými dětmi, dále studiem desítek knih a kurzů věnovaných výchově dětí a také jako průvodkyně žen mými kurzy.

Všechny mé kurzy se vyznačují holistickým přístupem, respektem k individualitě každé ženy, přátelskou a otevřenou atmosférou.

Kurzy jsou vedeny formou sdílení v ženském kruhu, které je velice léčivé a transformující.

Věřím ve schopnosti, talenty a jedinečnost každé ženy na mém kurzu. Díky této důvěře odcházejí ženy z mých kurzů silnější, sebevědomější, klidnější, s nadhledem, optimismem a elánem tvořit si svůj život.

Má podpora trvá i po skončení kurzů, protože mou vizí je komunita žen, které se navzájem podporují v osobním i profesním životě. Má vize se naplňuje, což mě nesmírně těší…

 

Podrobnosti

Datum:
28.11.2018
Čas:
18:45 - 20:45
Cena:
220Kč
Rubrika Akce:
Webová stránka:
www.centrum-setkavani.cz , www.ZuzanaCoaching.cz

Pořadatel

Místo konání

Centrum setkávání, Neplachova 1, Č.B.
Neplachova 1
České Budějovice, 370 04 Česká republika
+ Google Mapa
Telefon:
+420 605 148 913