Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

DUCHOVNÍ PROUDY VÝCHODU – od MAORŮ, přes ZENOVÉ a PRAVOSLAVNÉ KLÁŠTERY až do HIMALÁJSKÝCH JESKYŇ

27.11.2019 - 18:30 - 20:30

100Kč

Cestopisná a etnografická přednáška: Od Maorů, přes zenové a pravoslavné kláštery až do himalájských jeskyň. Praktický a zkušenostní pohled na světová náboženství. Sdílení etnografa Ondřeje Landy, který zkoumal světová náboženství a tradiční kultury přímou zkušeností a praxí.

 

 

 

Určitě si pusťte:
https://www.youtube.com/watch?v=o8j-8g_Rdvw&feature=youtu.be&fbclid=IwAR2wKwDjp6Y_8aZ2bKuJXl9_t-uuL42powyQ4A0skFU5__62A0fAVNPPg3g&app=desktop

 

 

O Ondřejově cestě k současným mnohavrstevnatým zkušenostem:

ONDŘEJ LANDA je umělec, terapeut, etnograf a zenový praktikující. Studoval non-verbální herectví a klaunskou tvorbu na Janáčkově akademii múzických umění u předního českého mima prof. Ctibora Turby a na katedře Hudební vědy při Filozofické fakultě MU se stal certifikovaným muzikoterapeutem.

Během vysokoškolských studií začal s praktikováním zenového způsobu osobnostního tréninku a meditace, které postupně ovlivňovaly jeho přístup k umění, vědě i k životu jako takovému. V tomto směru pro něj byly zásadní první dvě cesty do Japonska, kde se v letech 2008 a 2009 zúčastnil proslulé dílny u japonského avantgardního tanečního mistra Mina Tanaky.
Tato dílna se z části sestávala z farmářské práce v duchu japonské permakulturní tradice a z části z intenzivního tréninku, zaměřeného na tělo a mysl a jejich přesahy mimo rámec konvenčně vnímané reality.

Několik let se zabýval studiem rozličných kultur, spirituality a náboženství na Novém Zélandu – v roce 2010 žil s domorodými Maory v národním parku Te Urewera a stal se blízkým přítelem místního kmene Tuhoe.

Později odcestoval do Malajsie, byl vlídně přijat komunitou praktikujících muslimů a po krátký čas tam studoval islám. V Laosu a Kambodži se seznámil s theravádovým budhismem a poté několik měsíců žil a praktikoval meditaci v zenových klášterech ve Vietnamu a v Japonsku.

Za kořeny jógy a hinduismu procestoval Indii, Indočínu a Himálaje. V rámci intenzivního studia křestanství pobýval v katolických komunitách a v pravoslavných klášterech v Rumunsku a v Řecku. Tím se postupně ve svém bádání vracel ke svým vlastním kulturním kořenům, aby v současné době zakotvil ve své malé lesní poustevně v Banátu v jižním Rumunsku. Ta je nyní jeho domácí základnou.

 

Ondřej Landa se dnes zabývá především duchovní praxí a s ní pak spojenou uměleckou tvorbou, sdílí své zkušenosti skrze knihy, články, film i příležitostná divadelní představení.A také už několik let přednáší v knihovnách, ekocentrech, školách a univerzitách.

 

Studijní texty pro zájemce:
O joze
http://www.ondrejlanda.cz/content/files/o-joze.pdf
O Zazenu
http://www.ondrejlanda.cz/content/files/o-zazenu-v2.pdf
O cvicenich Mina Tanaky
http://www.ondrejlanda.cz/content/files/min-tanaka-uryvky.pdf

 

Podrobnosti

Datum:
27.11.2019
Čas:
18:30 - 20:30
Cena:
100Kč
Rubrika Akce:
Webová stránka:
www.centrum-setkavani.cz , www.ondrejlanda.cz

Pořadatel

Ondřej Landa

Místo konání

Centrum setkávání, Neplachova 1, Č.B.
Neplachova 1
České Budějovice, 370 04 Česká republika
+ Google Mapa
Telefon:
+420 605 148 913