Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

NESPOUTANÝ TANEC – cyklus PODZIM „ranní odvaz“

7.11.2023 - 9:00 - 10:30

viz anotace

Cyklus 4 dopoledních tanečních setkání ( úterky: 31.10., 7.11., 14.11. a 21.11. od 9:00 do 10:30hod).

Tanec jako Tvůj autentický pohyb, meditačně relaxační prvky, hravě k principům přirozeného pohybu, kontakt se zemí, dynamika a dech, vnitřní a vnější prostor, Bezpečí a Zdroje.

Nespoutaný Tanec je o svobodném sebevyjádření přirozeným pohybem. Postrádá jakoukoli choreografii, dané kroky, styl, prostě nenajdeš v něm nic, co by se dalo jakkoli 31.10., 7.11., 14.11. a 21.11. zaškatulkovat. Zároveň to ale není ani automatické bezduché povlávání prostorem. Cílem je následovat sebe sama, rozvinout vnitřní impuls, dovolit si opravdovost a být přítomen TEĎ.

 

Čas pro Tebe. Setkávání v uzavřené skupině. Já vytvořím bezpečný prostor, nabídnu jednoduché „nástroje“, jak rozvinout přirozený pohyb a provedu Tě. Ty máš svobodu zvolit si, co z nabídnutého a do jaké míry pro sebe využiješ. Můžeš to pojmout jako prima relax a užít si prostě jen radost z pohybu, protažení těla a dobití baterek, anebo jako objevnou cestu skrze pohyb v těle k sobě sama a k pohybu životem… nebo cokoli mezi tím.

Zkoumání a objevování nových možností, prostor jít vlastním tempem a následovat sebe sama, sdílení. Kontinuita a postupnost, možnost pozorovat, co a jak se v Tobě proměňuje a vyvíjí během cyklu a zaměřit se vždy aktuálně na to, co pro sebe potřebuješ Teď.

 

 

Nespoutaný Tanec je pro všechny, kteří se chtějí prožít ve své autenticitě, více se cítit, uvolnit se, zakusit větší pružnost, užít si radost ze svobodného pohybu a být více přítomní – ve svém těle, a také v Životě.

Provedu Tě po cestě, na které lépe poznáš sebe sama. Uvidíš jasněji, které kvality v Tobě jsou skutečně Tvoje a co naopak jsou představy či koncepty převzaté „zvenku“, které se někdy možná i nevědomě snažíš naplnit, ale nefungují ani Ti nepřinášejí radost či dobrý pocit.

Obrácením pozornosti „dovnitř“ nalezneš Zdroje, které Ti umožní více podpořit sebe sama.

ZÍSKÁŠ:
· větší stabilitu
· uvolněnost
· nadhled
· spontánnost
· lepší vnímání a cítění (nejen) sebe

OBJEVÍŠ V SOBĚ:
· větší lehkost
· důvěru přijímat Život, ne s ním (v něm) bojovat

OTEVŘEŠ SE:
· nacházení radosti v každodenních maličkostech
· ocenění vlastní hodnoty
A v neposlední řadě, toto vše Ti pomůže
· ROZVINOUT TVŮJ POTENCIÁL
· BÝT SÁM/A SEBOU

K účasti nepotřebuješ žádnou předchozí zkušenost s tancem, nepotřebuješ kondici, ani to, čemu se říká talent nebo smysl pro rytmus. Zapomeň na výkon, úsilí, dokonalost, hodnocení.
Jestli čteš tyto řádky a máš chuť do toho jít, pak jsi tu správně!
Těším se na Tebe!

………………………………………………………………………………

Vyrovnání za celý cyklus = 4 setkání á 1,5h:
• Pro 13–15 osob: Nově příchozí: 1.setkání 200Kč, další setkání: 250Kč, celý cyklus: 950Kč
Ostatní: 250Kč/setkání, celý cyklus 1000Kč
• Pro 9–12 osob: Nově příchozí: 1.setkání 240Kč, další setkání: 320Kč, celý cyklus: 1200Kč
Ostatní: 320Kč/setkání, celý cyklus 1280Kč
• Pro 5–8 osob: Nově příchozí: 1.setkání 280Kč, další setkání: 390Kč, celý cyklus: 1450Kč
Ostatní: 390Kč/setkání, celý cyklus 1560Kč

Přihláška a platba se vztahuje vždy na CELÝ jeden cyklus s tím, že pokud přicházíš na můj workshop poprvé, nabízím možnost rozhodnout se o účasti až po absolvování prvního setkání, které Ti věnuji za zvýhodněnou cenu.
Pokud se po prvním setkání rozhodneš nepokračovat, vrátím Ti zálohu poníženou o zvýhodněnou cenu prvního setkání.

Jinak je záloha závaznou rezervací celého cyklu.
Místo v cyklu je Ti rezervováno po zaplacení zálohy (platební údaje a storno podmínky Ti pošlu emailem).

Výše ZÁLOHY „RANNÍ ODVAZ“ = vyrovnání za celý cyklus při variantě 13 – 15 účastníků, tzn. pro nově příchozí 950Kč, pro ostatní 1000Kč.
Pokud se přihlásí méně účastníků, DOPLATEK zbylé části vyrovnání je v hotovosti na prvním setkání.

Přihlášky na: https://www.divokakoza.cz/pravidelne-akce/ranni-odvaz/. Kontakt: Renata Šťastná, tel. 725 336 636  

…………………………………………………………………….

 

Provází: RENATA ŠŤASTNÁ, www.divokakoza.cz, tel. 725 336 636, renata.cb@centrum.cz

Vnímám se … jako žena, tanečnice, muzikantka, spojená s přírodou, poutnice divokou krajinou vnější i vnitřní, oceňující krásu v různých jejích podobách, milovnice humoru a plnosti Života.

Sdílím Cestu k sobě skrze provázení Nespoutaným TANCEM, hrou se ZVUKEM, tvořením s HEDVÁBÍM a skrze spojení s PŘÍRODOU, s KRÁSOU a JEMNOSTÍ – v tom jsem sama sebou, v tom jsem „Doma“.

Autorský pohybový koncept Nespoutaný Tanec se začal rodit v roce 2014, kdy jsem poprvé provázela dvouhodinovky, tehdy ještě pod označením Spontánní Tanec, inspirované Osho pohybovými meditacemi, Tancem 5 rytmů a spojením se živly. Následující roky se koncept postupně vyvíjel a cizeloval s tím, jak jsem se vyvíjela a proměňovala já, v této fázi už hlavně na základě vnitřní Cesty a toho, čím jsem procházela v osobním životě. Píšu to zde pro jasné vyjádření záměru, který je „za“ celým konceptem: Nespoutaný Tanec je Cestou k sobě sama. Jednou z mnoha možných. Provází mě, učí a proměňuje. Cítíš-li volání, bude mi ctí sdílet tuto Cestu a provázení i s Tebou.

Jak pracuji, z čeho při provázení vycházím a o co se opírám:
Při provázení čerpám z výcviků, seminářů, retreatů, praxí a prožitých zkušeností z více než 25leté cesty „k sobě“. Zde jsou ty, jež vnímám pro svou cestu jako nejdůležitější:
• výcvik Systemické konstelace a Spirituální Inteligence (Sofie Kalyani, Pavel Veselý)
• výcvik Spiritualita a trauma – konstelace traumatu (Sofie Kalyani, Pavel Veselý)
• meditační retreaty Advaita Vedanta (Sofie Kalyani Sarras, www.dychamespolu.cz)
• výcvik Birth into Being – techniky přepisu limbického otisku (Elena Tonetti Vladimirova, www.birthintobeing.com)
• Osho pohybové meditace (v rámci konstelačního výcviku viz výše, Sofie Kalyani, Pavel Veselý)
• trénink „Vizionářka uvnitř i vně – temná strana ženy“ (Sofie Kalyani Sarras, Absolventky VIZIONÁŘKY | Sofie Kalyani Sarras
• 10 let zkušeností z cesty v rámci ženského kruhu Lunovrat (Petra Samira Kolářová) a následná pokračující užší spolutvorba v oblasti ženských témat, obnovování a „aktualizace“ spojení s původní moudrostí, jež přichází „zevnitř“
• tanec v mnoha jeho podobách (společenský tanec, břišní tanec, flamenco, kontaktní improvizace, Tanec 5 rytmů, argentinské tango)
• jóga (podle konceptu Jóga v denním životě (Paramhans svámí Mahéšvaránánda)

Je pro mě důležité vytvořit bezpečný prostor, ve kterém se účastníci mohou uvolnit a být sami sebou. Konkrétní kroky, které na workshopech a seminářích nabízím, jsou pouze doporučeními a každý si sám svobodně volí, co z navrhovaného pro sebe přijme. Děje se v jemnosti, úctě a respektu ke všem. Mým záměrem je vycházet z Prázdna a během provázení čerpám jednak z absolvovaných výcviků a vlastních prožitých zkušeností, ale také následuji Přítomnost tak, jak jsem v daném okamžiku nejlépe schopná. Lehkost a humor jsou vždy vítány.

Podrobnosti

Datum:
7.11.2023
Čas:
9:00 - 10:30
Cena:
viz anotace
Rubrika Akce:
Webová stránka:
www.divokakoza.cz , www.centrum-setkavani.cz

Pořadatel

Renata Šťastná
Telefon:
725 336 636

Místo konání

Centrum setkávání, Neplachova 1, Č.B.
Neplachova 1
České Budějovice, 370 04 Česká republika
+ Google Mapa
Telefon:
+420 605 148 913