Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

VÍKENDOVÝ SEMINÁŘ JÓGY, ZAZENU a FYZICKÉ KOMUNIKACE s Ondřejem Landou

14.12.2019 - 8:00 - 15.12.2019 - 19:00

2400Kč

Tento seminář se bohužel ruší.
Náhradní termín: 4. a 5. dubna 2020
Páteční přednáška 13.12. bude.

 

Tělo je naprostý základ naší zemské existence. A také velká jistota a útočiště proti nástrahám vlastní mysli. Je nám tím jediným partnerem a prostředím, které nás jisto jistě neopustí až do smrti… Žel, v dnešní době s naším fyzickým základem až zoufale ztrácíme spojení. A tím také ztrácíme hlubší kontakt s přírodou a se základními toky energie, které probíhají mezi námi, okolním prostorem a ostatními lidmi. A jsou to právě tyto toky energie, které mají obrovský potenciál říci nám nejvíce o nás samých. Pojďme se vrátit k tělu! Pojďme se vrátit na zem! A porozumějme více sobě samým…

Náplní workshopu bude cvičení jógy a Zazenu, umožňující ztišit vlastní mysl a objevit hranice svého psychofyzického prostoru. Následně pak skupinová fyzická cvičení, zejména z dílny japonského tanečníka Mina Tanaky, pomáhající nalézt vlastní přesahy a hlubší roviny komunikace s prostorem a s druhými lidmi.

 

 

Seminář začíná v pátek večer a končí v neděli večer. Zahájí ho přednáška “Duchovní praxe – Co to vlastně je a k čemu je to dobré”, kde se seznámíme s několika základními typy lidských aktivit a praktik, které člověka vedou k jeho bytostnému základu. A mimo jiné si povíme, jak forma a způsob těchto praktik souvisí s přirozenými přírodními cykly a se specifiky různých kultur i jednotlivých lidských charakterů a pohlaví.

 

REZERVACE předem nutná na: centrumsetkavani.cb@seznam.cz nebo tel. 605 148 913 

 

Krátký životopis lektora:

ONDŘEJ LANDA, www.ondrejlanda.cz je umělec, terapeut, etnograf a zenový praktikující, kterému zásadním způsobem ovlivnil život japonský avantgardní tanečník Min Tanaka (u nějž několik měsíců studoval tanec na jeho farmě v japonských Alpách) a meditace Zazen, jíž prohluboval v zenových klášterech ve Vietnamu a v Japonsku. Několik let strávil studiem rozličných kultur, spirituality a náboženství na Novém Zélandu, v Indii, v Indočíně a ve východní Evropě, aby v současné době zakotvil ve své malé lesní poustevně v Banátu v jižním Rumunsku. Ondřej Landa se zabývá především duchovní praxí a s ní pak spojenou uměleckou tvorbou, přednáškami a pořádáním workshopů vnitřního rozvoje.

Studijní texty pro zájemce:
O joze
http://www.ondrejlanda.cz/content/files/o-joze.pdf
O Zazenu
http://www.ondrejlanda.cz/content/files/o-zazenu-v2.pdf
O cvičeních Mina Tanaky
http://www.ondrejlanda.cz/content/files/min-tanaka-uryvky.pdf
a tady: http://www.min-tanaka.com/wp/?page_id=1412

 

Podrobnosti

Zahájení:
14.12.2019 - 8:00
Ukončení:
15.12.2019 - 19:00
Cena:
2400Kč
Rubriky Akce:
,
Webová stránka:
www.centrum-setkavani.cz, www.ondrejlanda.cz

Pořadatel

Ondřej Landa

Místo konání

Centrum setkávání, Neplachova 1, Č.B.
Neplachova 1
České Budějovice, 370 04 Česká republika
+ Google Mapa
Telefon:
+420 605 148 913