Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

TANEC na téma VITALITA (pro ženy i muže)

28.4.2024 - 18:00 - 20:00

350Kč

Tématem večerního setkání je VITALITA.

Jde o hojivý a uzdravující tanec. Díky tanci se uvolní tělo z napětí a ze stresu.
Je vhodný pro každého – muže i ženy jakéhokoliv věku od 18 let dále (i pro babičky a dědy) a to i bez předešlých zkušeností. Je samozřejmě možné vytvořit koncept i pro mladistvé…

Při tanci jde o poznávání sebe sama a také o setkání se s druhými v bezpečném prostoru, kde všechno je v pořádku a uskuteční se to, co má. 

Dáváme prostor sami sobě. Nasloucháme tělu a necháváme ho, aby nás vedlo tou nejlepší cestou pro nás. Moudrost našeho těla je jedinečná a tanec je jedním ze způsobů, jak se propojit s uzdravující silou a dovolit jí, aby se mohla projevit plně.

Tančí se dle fyzických schopností, možností i omezení. Jednotlivé tance doprovází hudba, která je volena tak, aby podporovala prožitek. Uvolňuje zablokovanou energii v těle a vede nás k prožívání sebe sama.

Všechny tance jsou dobrovolné.
Tanec rozvíjí přirozený pohyb, učí nás naslouchat vlastnímu tělu a autenticky se projevovat. Prožitek je podstatou. Povede vás hudba, vnitřní moudrost těla a vaše srdce.

 

Tanec - Vitalita

Začínáme slovním přivítáním v kruhu a na závěr se ukončuje znovu společným sdílením – vše je dobrovolné.
První část tance je dynamičtější, abychom se „probudili“, oživili a uvolnili. Druhá část tance je pomalejší, jde se více do prožitku. Do hloubky vnímání těla i duše. Do pocitů, do větší relaxace, uvolnění a plynutí. Tanec spojuje. Tančíme asi 60 minut.

Tanec přináší:

– vnímání těla
– procítění skrze hudbu
– prožitek ve skupině
– vzájemné setkávání se
– stimulaci identity
– schopnost přizpůsobit se rytmu
– prožitek skrze melodické tance
– vyjádření se skrze pohyb
– sladění těla a duše
– společné sdílení

Potřebujete pohodlné oblečení, v kterém se cítíte dobře a láhev vody

 

Provázejí:  ZLATKA a ZLATUŠKA PRAISOVY z Příbrami, maminka a dcera, tel. 607 582 589, email: goldies@centrum.cz

Jmenujeme se Zlatky, jsme nerozlučná dvojka. Jsme ženy, které jsou
na cestě žití v lásce, radosti a pravdě. Jdeme cestou učení a pochopení života. Milujeme život a milujeme se navzájem. Podporujeme se v tom, co děláme. Jsme duše, které se hledaly, až se našly. Nacházíme pravdu v sobě a kolem sebe.

Maminka Zlatka vypráví:

„Tanec srdce(m) vznikl díky příchodu dcerky Zlatušky na svět. Její narození bylo opravdu nelehké… Obě jsme se ocitly na hranici života a smrti a obě dvě jsme tady zůstaly jen díky Bohu, a to doslova. 

Po několika měsících prožitých v nemocnici jsem se vrátila se Zlatkou domů k tříletému synkovi Pavlíkovi a tehdejšímu manželovi. Život celé naší rodiny se začal odehrávat jinak než jsem si představovala. 

Zlatuška měla následkem komplikovaného porodu zcela jiné potřeby než zdravé miminko. Nikdo nevěděl, jak se bude vyvíjet její fyzický a mentální stav. 

Tato zásadní životní situace mi začala kompletně proměňovat život. Začala jsem se zajímat o různé terapie a alternativní metody, které by dcerce mohly pomoci. Měnila jsem své postoje a názory v životě. Zamýšlela jsem se nad tím, proč mi tato výzva přišla do života a co mi tím Bůh chce říci – co mám ve svém životě změnit. Začala jsem více poznávat sama sebe, zajímala jsem se o další terapie a rehabilitace… To mne přivedlo k hlubšímu zkoumání těla, duše i ducha, k propojení se s intuicí i srdcem.
Nakonec jsem začala studovat tanec – různé druhy jako: tanec pěti rytmů, Biodanzu, intuitivní tanec…a díky němu začala i dcerka lépe prospívat. Před necelým rokem jsme se rozhodly pro vlastní koncept vědomě prožitkového tance, který má současný název Tanec srdce(m).

Naším posláním a přáním je tancem propojovat lidi a sdílet s nimi jejich životní příběhy.
S láskou Zlatka a Zlatuška“

Podrobnosti

Datum:
28.4.2024
Čas:
18:00 - 20:00
Cena:
350Kč
Rubrika Akce:
Webová stránka:
www.centrum-setkavani.cz

Pořadatel

Zlatka Praisová

Místo konání

Centrum setkávání, Neplachova 1, Č.B.
Neplachova 1
České Budějovice, 370 04 Česká republika
+ Google Mapa
Telefon:
+420 605 148 913