Načítám Akce

« Všechny Akce

 • akce již proběhla.

VÁŠ ROK 2019 v MYŠLENKOVÝCH MAPÁCH

17.1.2019 - 15:45 - 18:30

500Kč

Máte v hlavě pro nový rok 2019 plno plánů, nápadů nebo v něm potřebujete cokoliv vyřešit, rozhodnout a nevíte, čím začít? Potřebujete si vše uspořádat?

Myšlenkové mapy vám s tím pomůžou. Je to výborný nástroj, ve kterém SVÉ MYŠLENKY USPOŘÁDÁTE A PŘIJDETE NA SPOUSTU DALŠÍCH MOŽNOSTÍ A SOUVISLOSTÍ.

 

Stačí vám k tomu papír a barevné tužky.

Myšlenkové mapy využívají prostor, barvy, obrázky, symboly, klíčová slova, hierarchii a grafické uspořádání. Tím zapojují obě mozkové hemisféry a využívají naši kreativitu, která se při psaní lineárních zápisků neprojevuje dostatečně. Usnadňují nám hledání souvislostí a nacházení dalších možností, pochopení, ale i zapamatování. Pomáhají při:

 •  organizování
 •  přípravě projektů
 •  plánování
 •  osobním rozvoji
 •  seberealizaci
 •  hledání nápadů
 •  rozhodování
 •  učení
 • time managementu
 • rozdělení úkolů
 • řešení problémů

 

Na workshopu vás hned prakticky naučím:

 • výhody používání myšlenkových map
 • pravidla a zásady tvorby myšlenkových map
 • co myšlenkovým mapám svědčí
 • čemu se při vytváření myšlenkových map vyhnout
 • hned na místě si několik myšlenkových map vytvoříte

 

Navíc k tomu získáte:

– klid a pohodu (méně stresu) – nebudete muset stále myslet na nejasný záměr, nebudou vám v hlavě blikat tisíce poletujících myšlenek

– jasnou představu, nutné akční kroky – ujasníte si, co přesně chcete nebo musíte udělat

 

REZERVACE PŘEDEM NUTNÁ!

Na e-mail: centrumsetkavani.cb@seznam.cz nebo tel. 605 148 913 

 

 

Další workshop v Centru setkávání bude na téma paměťové techniky. Konat se bude 16. února od 17:00 do 20:00 hodin. Nové paměťové techniky, se kterými jste se v Centru setkávání ještě nesetkali! NázevNOVÉ PAMĚŤOVÉ TECHNIKY PRO LEPŠÍ PAMĚŤ“ mluví jasně. 

Rezervace je vždy předem nutná! Na e-mail: centrumsetkavani.cb@seznam.cz nebo tel. 605 148 913

 

 

Světem myšlenkových map vás provede lektorka kurzů paměťových technik a myšlenkových map HELENA ŽAHOUROVÁ, certifikovaná trenérka paměti III. stupně, členka České společnosti pro trénování paměti a mozkový jogging.

Fotky a reference z předešlých akcí, můj příběh i zajímavé články o paměti a paměťových technikách  najdete na blogu: helenazahourova.cz Kontaktovat mě můžete na e-mailové adrese helena@helenazahourova.cz nebo na telefonním čísle 723 071 617.

„Jmenuji se Helena Žahourová a díky seniorům, o které jsem se jako zdravotní sestra starala, jsem pronikla ještě víc do fungování našeho mozku a paměti.

Objevila jsem kouzlo paměťových technik, které stírají věkový rozdíl a díky nimž si může úplně každý pamatovat opravdu cokoliv. Zaujaly mě myšlenkové mapy, které pomáhají s utřiďováním myšlenek a nacházením souvislostí a nových řešení.

Zjistila jsem, že i když jsem zprvu chtěla pomoct hlavně právě seniorům s tréninkem paměti, můžu nakonec pomáhat všem bez rozdílu věku. Dětem ve školkách s tréninkem kognitivních a exekutivních funkcí, studentům se snadnějším učením, dospělým, aby si pamatovali všechno, co potřebují doma i v práci, zdravým seniorům, aby si udrželi dobrou paměť nebo dokonce lidem, kteří jsou postižení demencí, aby si zachovali co nejdéle schopnosti, které ještě mají.

A taky … sobě. Protože teď už vím, že špatnou paměť nemám. Vím, že náš mozek potřebuje úplně jiné podněty, aby si chtěl pamatovat a vím, že to navíc může být hravé, zábavné, jednoduché a hlavně efektivní.

Od roku 2012 jsem členkou České společnosti pro trénování paměti a mozkový jogging, která školí profesionální trenéry paměti. Zkoušky na první stupeň jsem zvládla hned ve stejném roce, zkoušky na druhý a třetí stupeň potom do roku 2016. Závěrečnou práci jsem vypracovala na téma „Pomoc mnemotechnik při studiu“, protože mě zaujal potenciál paměťových technik právě pro žáky a studenty. Můžou jim pomoci nejenom při studiu, ale potom v celém životě.

Stále se dál učím, každý rok se účastním několika jedno i vícedenních akreditovaných odborných seminářů. Od roku 2012 pořádám své vlastní přednášky, workshopy a kurzy a pomáhám lidem při osobních konzultacích. Od roku 2015 mám u Asociace poskytovatelů sociálních služeb zapsaný svůj vlastní akreditovaný kurz, který je určený pro pracovníky v sociálních službách pečující o nemocné s Alzheimerovou chorobou.

Všechno mě tak pohltilo, že od začátku roku 2017 se už věnuji paměti naplno a jsem ráda, že můžu pomáhat lidem, kteří řeší problém s pamětí nebo učením a ti tak nemusejí zkoušet jako dříve já slepé uličky, zbytečně se stresovat a díky špatným postupům ztrácet spousty svého času. Budu ráda, když pomůžu i vám.“

Podrobnosti

Datum:
17.1.2019
Čas:
15:45 - 18:30
Cena:
500Kč
Rubrika Akce:
Webová stránka:
www.centrum-setkavani.cz

Pořadatel

Helena Žahourová
Telefon:
723 071 617
E-mail:
helena@helenazahourova.cz

Místo konání

Centrum setkávání, Neplachova 1, Č.B.
Neplachova 1
České Budějovice, 370 04 Česká republika
+ Google Mapa
Telefon:
+420 605 148 913