Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

VOJTOVA REFLEXNÍ TERAPIE v KONTEXTU s PSYCHOSOMATIKOU

28.11.2023 - 18:30 - 20:30

250Kč

Přesunuto na příští rok – upřesníme lednové nebo únorové datum…

Prostřednictvím terapie Vojtovou metodou – tzv. reflexní lokomocí je možné vracet (směřovat) do funkce svaly, které člověk při svém pohybu nedokáže vědomě používat. Reflexní lokomoce aktivuje hluboké posturální svaly a umožňuje souhru protilehlých svalových skupin. Využívá k tomu vrozeného pohybového programu CNS, který je při poruše funkce blokován.

Aktivace se provádí drážděním spoušťových zón (reflexních bodů). Není při ní žádoucí vědomá spolupráce pacienta, aktivace se vybavuje z podvědomí. Oslovuje svalové skupiny a jejich řazení tak, aby nedocházelo k sekundárním změnám a nabízí CNS nové, kineziologicky správné pohybové uspořádání.

Na tomto setkání bych ráda ukázala způsob své práce s tzv.,,přesahem“.

Při terapii se ladím na tělo klienta, vnímám jeho energii a nalézám příčiny potíží.

Terapie je vedena v jemnosti, soustředěnosti a v pokoře k silám, jejichž prostřednictvím se dějí ZÁZRAKY.

 

Provází: ŠÁRKA ŠUSTEROVÁ, www.sarkasusterova.cz, mail: sognosar@seznam.cz, tel. 777 272 666

„Při práci fyzioterapeuta dětí s těžkým zdravotním a mentálním postižením jsem se dlouhodobě zabývala myšlenkou nabídnout lidem komplexní individuální rehabilitaci.

Pracovala jsem prioritně Vojtovou reflexní terapií, která mě velmi oslovila, fascinovala mě a denně mi potvrzovala jedinečnost tohoto konceptu v práci s handicapovanými dětmi.

Nabízím a praktikuji své znalosti touto metodou i u dospělých lidí, kteří trpí bolestivými syndromy, ale jinak jsou po zdravotní stránce v pořádku. Zvu si klienty do svého domácího prostředí a mám tak možnost pracovat s nimi dle svých představ, časové přizpůsobivosti a maximální vstřícnosti vůči nim.

Od roku 2006 jsem se intenzivně vzdělávala na různých odborných kurzech, setkávala se s výjimečnými lidmi a studovala vše, co by mi pomohlo porozumět lidskému tělu a duši.

Toužila jsem poznat víc, a tak jsem mimo zdravotnictví prošla cestou vědění u peruánských indiánů, tibetských mnichů, indických jogínů a mayských šamanů.

Mohu bez nadsázky říct, že má práce je mým koníčkem i posláním. Naplňuje můj život po všech stránkách.

Bude-li v mých silách Vám pomoci, učiním to s nejlepším vědomím a svědomím. Těším se na Vás.“

Podrobnosti

Datum:
28.11.2023
Čas:
18:30 - 20:30
Cena:
250Kč
Rubrika Akce:
Webová stránka:
www.sarkasusterova.cz

Pořadatel

Šárka Šusterová

Místo konání

Centrum setkávání, Neplachova 1, Č.B.
Neplachova 1
České Budějovice, 370 04 Česká republika
+ Google Mapa
Telefon:
+420 605 148 913