Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

DVANÁCT POSVÁTNÝCH NOCÍ ZIMNÍHO SLUNOVRATU – KRYSTALOVÉ MANDALY – multimediální koncert

6.12.2018 - 18:30 - 20:30

200Kč

Omlouváme se, koncert se z důvodu onemocnění lektorky ruší. Náhradní termín upřesníme.

 

Srdečně Vás zveme na multimediální koncert o 12 částech s uměleckou projekcí mandal z drahokamů a s živým zpěvem Hany Blochové je hudební oslavou zimního Slunovratu 2018. 

 

Slovo k multimediálnímu koncertu:

Oslavy zimního Slunovratu se kdysi dávno odehrávaly o dvanácti posvátných nocích 21.12. – 1.1., jež byly symbolicky spjaty s následujícími dvanácti měsíci Nového roku. Čtvrtá posvátná noc odkazovala na duben a zrod jara, a proto byla zvána „Štědrá noc.“ Slované ji v křesťanské éře nově spojili se Štědrým večerem a narozením Ježíše jako slunečního Boha.

 

Pozvání přijala HANA SAR BLOCHOVÁ, která bude zpívat a hrát na harfu, psaltérium a perkuse. Promítat se budou krystalové mandaly ZDENY DEBELKOVÉ.

 

 

Lektorka Dr. HANA SAR BLOCHOVÁ,

www.sar-blochova.cz

Vystudovala fyzikální chemii na Přírodovědecké fakultě, dějiny výtvarného umění na Filosofické fakultě Univerzity Karlovy a Technologii restaurování uměleckých děl na Vysoké škole chemicko-technologické v Praze. Mnoho let se zabývala průzkumy památek, technologií restaurování a znalectvím uměleckých děl. Aktivně se věnuje také zpěvu a hudbě, muzikoterapii, natočila deset CD a tři DVD. Je autorkou knih „Marie z Magdaly a ženy v životě Ježíše“, „Mesiáš“, „Pyramidy, obři a   zaniklé vyspělé civilizace u nás“ a „Mysterium Karlštejna“ aj. (píše pod jménem Rosa de Sar).

Podrobnosti

Datum:
6.12.2018
Čas:
18:30 - 20:30
Cena:
200Kč
Rubrika Akce:
Webová stránka:
www.centrum-setkavani.cz, www.sar-blochova.cz

Místo konání

Centrum setkávání, Neplachova 1, Č.B.
Neplachova 1
České Budějovice, 370 04 Česká republika
+ Google Mapa
Telefon:
+420 605 148 913