Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

FELDENKRAISOVA® METODA aneb POHYBEM k SEBEUVĚDOMĚNÍ

3.4.2023 - 17:30 - 19:00

350Kč – 900Kč

FELDENKRAISOVA® METODA je psychosomatická metoda vzdělávání, která pomocí jemných pohybů, vlastní pozornosti a sebereflexe zlepšuje pohybovou kvalitu a podporuje funkčnost lidského těla jako celku. Bystří individuální vědomí v úrovni těla i psychiky. Pracuje se zlepšováním pohybového rozsahu a pohyblivosti, podporuje koordinaci pohybu a dynamickou posturální rovnováhu a pomáhá objevovat přirozenou schopnost fyziologického, tedy funkčního pohybu. Pomocí sekvencí konkrétních pohybů usnadňuje proces učení se a podporuje proces uvědomování si, jak je tělo organizováno. Feldenkraisova® metoda pracuje s celým člověkem a jeho nervovou soustavou. Podporuje schopnost člověka nakládat s koordinací svého pohybu ekonomicky a přistupovat k sobě citlivě – naslouchat si.

 

PRO KOHO JE FELDENKRAISOVA METODA UŽITEČNÁ?

· Mám chronické nebo akutní bolesti v těle

· Chci být pohyblivější, chci zlepšit koordinaci těla

· Chci cítit lehkost v pohybech

· Chci mít flexibilnější tělo

· Chci zvýšit citlivost vůči svému tělu

· Chci mít radost z pohybu

· Chci zvýšit funkčnost těla

· Chci odbourat stres a kvalitně relaxovat

· Chci, nezávisle na věku, rozvíjet svoji osobnost, udržet si flexibilitu a kvalitu života

· Chci podpořit své dítě, které má speciální potřeby (např. vývojové, neurologické)

 

Účastnící lekce budou provedeni prostřednictvím slovních pokynů k pohybům na bázi běžné individuální motorické dovednosti v jejich nemechanickém opakování. 

Účastníci většinou leží na podložce, případně absolvují lekce ve stoje nebo vsedě. Důraz je kladen na prožití a vnímání pohybu, který se provádí pomalu a v malém rozsahu. Cílem je objevovat nové a fyziologicky výhodnější vzorce pohybu.

 

CVIČÍME KAŽDÉ PONDĚLÍ od 17:30 do 19:00 hod. 

POZOR, změna: oproti naplánovaným lekcím na plakátu (až do června) budeme cvičit pouze do 24.4. – poté lektor Milan odjíždí do zahraničí. Využijte ještě třech dubnových lekcí a naučte se vnímat své tělo díky minimálním pohybům

 

KDO VÁS LEKCÍ PROVEDE? MILAN MRKVIČKA, českobudějovický rodák, talentovaný hudebník, cestovatel a lektor Feldenkraisovy metody. Vystudoval hudební konzervatoř Jaroslava Ježka v Praze. Absolvoval čtyřletý kurz Feldenkraisovy metody ve Vídni. Žil chvíli v Senegalu, chvíli v Maroku, sázel stromky ve Skotsku. V současné době zakotvil zpět v České republice, kde se rozhodl využít své nabyté zkušenosti a vyučovat Feldenkraisovu metodu. Kontakt na Milana: 606 178 384 / Mrk.felden@gmail.com

 

S sebou: dostatečně teplé a pohodlné oblečení, které nebrání pohybu, karimatka.

Cena: 350 Kč za lekci / 900 Kč za celý jeden blok 3 setkání
Rezervace na: centrumsetkavani.cb@seznam.cz / 605 148 913 (Dáša)

 

Podrobnosti

Datum:
3.4.2023
Čas:
17:30 - 19:00
Cena:
350Kč – 900Kč
Rubrika Akce:

Pořadatel

Milan Mrkvička

Místo konání

Centrum setkávání, Neplachova 1, Č.B.
Neplachova 1
České Budějovice, 370 04 Česká republika
+ Google Mapa
Telefon:
+420 605 148 913