Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

FELDENKRAISOVA METODA aneb POHYBEM k SEBEUVĚDOMĚNÍ

13.2.2023 - 17:30 - 19:00

350Kč – 900Kč

S tímto skvělým cvičením můžete začít kdykoliv…Je úplně odlišné od jiných – po celou dobu jemného cvičení vleže na podložce „navnímáváte“ své tělo – skvělé nejenom na boleti zad…

 

FELDENKRAISOVA® METODA je psychosomatická metoda vzdělávání, která pomocí jemných pohybů, vlastní pozornosti a sebereflexe zlepšuje pohybovou kvalitu a podporuje funkčnost lidského těla jako celku. Bystří individuální vědomí v úrovni těla i psychiky. Pracuje se zlepšováním pohybového rozsahu a pohyblivosti, podporuje koordinaci pohybu a dynamickou posturální rovnováhu a pomáhá objevovat přirozenou schopnost fyziologického, tedy funkčního pohybu. Pomocí sekvencí konkrétních pohybů usnadňuje proces učení se a podporuje proces uvědomování si, jak je tělo organizováno. Feldenkraisova® metoda pracuje s celým člověkem a jeho nervovou soustavou. Podporuje schopnost člověka nakládat s koordinací svého pohybu ekonomicky a přistupovat k sobě citlivě – naslouchat si.

 

PRO KOHO JE FELDENKRAISOVA METODA UŽITEČNÁ?

– Mám chronické nebo akutní bolesti v těle – Chci být pohyblivější, chci zlepšit koordinaci těl – Chci cítit lehkost v pohybech – Chci mít flexibilnější tělo – Chci zvýšit citlivost vůči svému tělu – Chci mít radost z pohybu – Chci zvýšit funkčnost těla – Chci odbourat stres a kvalitně relaxovat – Chci, nezávisle na věku, rozvíjet svoji osobnost, udržet si flexibilitu a kvalitu života – Chci podpořit své dítě, které má speciální potřeby (např. vývojové, neurologické)

 

 

Účastnící lekce jsou vedeni prostřednictvím slovních pokynů k pohybům na bázi běžné individuální motorické dovednosti v jejich nemechanickém opakování. Účastníci leží většinou na podložce, případně absolvují lekce ve stoje nebo vsedě. Důraz je kladen na prožití a vnímání pohybu, který se provádí pomalu a v malém rozsahu. Cílem je objevovat nové a fyziologicky výhodnější vzorce pohybu.

 

1. blok cvičení: 6.2.,13.2., 20.2. vždy od 17:30 do 19:00 hod. 2. blok cvičení: 27.2., 20.3., 27.3.   Můžete se přidat…

KDO VÁS LEKCÍ PROVEDE? MILAN MRKVIČKA, českobudějovický rodák, talentovaný hudebník, cestovatel a lektor Feldenkraisovy metody. Vystudoval hudební konzervatoř Jaroslava Ježka v Praze. Absolvoval čtyřletý kurz Feldenkraisovy metody ve Vídni. Žil chvíli v Senegalu, chvíli v Maroku, sázel stromky ve Skotsku. V současné době zakotvil zpět v České republice, kde se rozhodl využít své nabyté zkušenosti a vyučovat Feldenkraisovu metodu. Kontakt na Milana:606 178 384 / Mrk.felden@gmail.com (pokud Vám v lednu nebude odpovídat… důvod je prostý – je na cestách…)

S sebou: dostatečně teplé a pohodlné oblečení, které nebrání pohybu, příp. karimatka.

Rezervace na: centrumsetkavani.cb@seznam.cz / 605 148 913 (Dáša) Cena: 350 Kč za lekci / 900 Kč za celý jeden blok

Podrobnosti

Datum:
13.2.2023
Čas:
17:30 - 19:00
Cena:
350Kč – 900Kč
Rubrika Akce:
Webová stránka:
www.centrum-setkavani.cz

Pořadatel

Milan Mrkvička

Místo konání

Centrum setkávání, Neplachova 1, Č.B.
Neplachova 1
České Budějovice, 370 04 Česká republika
+ Google Mapa
Telefon:
+420 605 148 913