Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

NESPOUTANÝ TANEC – „večerní odvaz“ (Cyklus BABÍ LÉTO)

6.10.2023 - 18:00 - 20:00

Zveme Vás (ženy i muže) už podruhé na setkání při „nespoutaném tanci“. Sejdeme se celkem po 4 páteční večery. Další cyklus začíná 3. listopadu.

Tanec jako Tvůj autentický pohyb, meditačně relaxační prvky, hravě k principům přirozeného pohybu, kontakt se zemí, dynamika a dech, vnitřní a vnější prostor, Bezpečí a Zdroje.

Nespoutaný tanec je o svobodném sebevyjádření přirozeným pohybem bez šablon a bez choreografie; pro všechny, kteří se chtějí prožít ve své autenticitě, více se cítit, uvolnit se, zakusit větší pružnost, užít si radost ze svobodného pohybu a být více přítomní – ve svém těle, a také v Životě. Nenajdeš v něm nic, co by se dalo jakkoli zaškatulkovat.

Nejde o automatické bezduché povlávání prostorem. Cílem je následovat sebe sama, rozvinout vnitřní impuls, dovolit si opravdovost a být přítomen TEĎ“.

Čas pro Tebe. Setkávání v uzavřené skupině. Já vytvořím bezpečný prostor, nabídnu jednoduché „nástroje“, jak rozvinout přirozený pohyb a provedu Tě. Ty máš svobodu zvolit si, co z nabídnutého a do jaké míry pro sebe využiješ. Můžeš to pojmout jako prima relax a užít si prostě jen radost z pohybu, protažení těla a dobití baterek, anebo jako objevnou cestu skrze pohyb v těle k sobě sama a k pohybu životem… nebo cokoli mezi tím.

Zkoumání a objevování nových možností, prostor jít vlastním tempem a následovat sebe sama, sdílení. Kontinuita a postupnost, možnost pozorovat, co a jak se v Tobě proměňuje a vyvíjí během cyklu a zaměřit se vždy aktuálně na to, co pro sebe potřebuješ Teď.

 

 

K účasti nepotřebuješ žádnou předchozí zkušenost s tancem, nepotřebuješ kondici, ani to, čemu se říká talent nebo smysl pro rytmus. Zapomeň na výkon, úsilí, dokonalost, hodnocení.

Jestli čteš tyto řádky a máš chuť do toho jít, pak jsi tu správně! Těším se na Tebe!

Provedu Tě po cestě, na které lépe poznáš sebe sama.

Uvidíš jasněji, které kvality v Tobě jsou skutečně Tvoje a co naopak jsou představy či koncepty převzaté „zvenku“, které se někdy možná i nevědomě snažíš naplnit, ale nefungují ani Ti nepřinášejí radost či dobrý pocit.
Obrácením pozornosti „dovnitř“ nalezneš Zdroje, které Ti umožní více podpořit sebe sama.

ZÍSKÁŠ:
• větší stabilitu
• uvolněnost
• nadhled
• spontánnost
• lepší vnímání a cítění (nejen) sebe

OBJEVÍŠ V SOBĚ:
• větší lehkost
• důvěru přijímat Život, ne s ním (v něm) bojovat

OTEVŘEŠ SE:
• nacházení radosti v každodenních maličkostech
• ocenění vlastní hodnoty

  A v neposlední řadě, toto vše Ti pomůže
• ROZVINOUT SVŮJ POTENCIÁL
• BÝT SÁM/A SEBOU

………………………………………………………………………………………..
„VEČERNÍ ODVAZ“ to jsou čtyři páteční večery v cyklu „BABÍ LÉTO“ od 29.9. do 20.10.
(cyklus “ PODZIM“ začne od 3.11., dále 10.11., 17.11., 24.11. )
Vyrovnání za celý cyklus = 4 setkání á 2h:
• Pro 13 -15 osob: Nově příchozí: 1.setkání 290Kč, další setkání: 370Kč, celý cyklus: 1400Kč
Ostatní: 370Kč/setkání, celý cyklus 1480Kč
• Pro 9 -12 osob: Nově příchozí: 1.setkání 310Kč, další setkání: 430Kč, celý cyklus: 1600Kč
Ostatní: 430Kč/setkání, celý cyklus 1720Kč
• Pro 5 -8 osob: Nově příchozí: 1.setkání 360Kč, další setkání: 525Kč, celý cyklus: 1950Kč
Ostatní: 525Kč/setkání, celý cyklus 2100Kč
Přihláška a platba se vztahuje vždy na CELÝ jeden cyklus s tím, že pokud přicházíš na můj workshop poprvé, nabízím možnost rozhodnout se o účasti až po absolvování prvního setkání, které Ti věnuji za zvýhodněnou cenu. Pokud se po prvním setkání rozhodneš nepokračovat, vrátím Ti zálohu poníženou o zvýhodněnou cenu prvního setkání.
Jinak je záloha závaznou rezervací celého cyklu.
Místo v cyklu je Ti rezervováno po zaplacení zálohy (platební údaje a storno podmínky Ti pošlu emailem).
Výše ZÁLOHY „VEČERNÍ ODVAZ“ = vyrovnání za celý cyklus při variantě 13 – 15 účastníků, tzn. pro nově příchozí 1400Kč, pro ostatní 1480Kč.
Pokud se přihlásí méně účastníků, DOPLATEK zbylé části vyrovnání je v hotovosti na prvním setkání.
PŘIHLÁŠKY na: https://www.divokakoza.cz/pravidelne-akce/vecerni-odvaz/#terminy-ceny-odvaz-se-rozvaz-se
Kontakt: Renata Šťastná, tel. 725 336 636

…………………………………………………………………………………………..

Provází: RENATA ŠŤASTNÁ, www.divokakoza.cz, tel. 725 336 636, mail: renata.cb@centrum.cz

Vnímám se … jako žena, tanečnice, muzikantka, spojená s přírodou, poutnice divokou krajinou vnější i vnitřní, oceňující krásu v různých jejích podobách, milovnice humoru a plnosti Života.

Sdílím Cestu k sobě skrze provázení Nespoutaným TANCEM, hrou se ZVUKEM, tvořením s HEDVÁBÍM a skrze spojení s PŘÍRODOU, s KRÁSOU a JEMNOSTÍ – v tom jsem sama sebou, v tom jsem „Doma“.

Autorský pohybový koncept Nespoutaný Tanec se začal rodit v roce 2014, kdy jsem poprvé provázela dvouhodinovky, tehdy ještě pod označením Spontánní Tanec, inspirované Osho pohybovými meditacemi, Tancem 5 rytmů a spojením se živly. Následující roky se koncept postupně vyvíjel a cizeloval s tím, jak jsem se vyvíjela a proměňovala já, v této fázi už hlavně na základě vnitřní Cesty a toho, čím jsem procházela v osobním životě. Píšu to zde pro jasné vyjádření záměru, který je „za“ celým konceptem: Nespoutaný Tanec je Cestou k sobě sama. Jednou z mnoha možných. Provází mě, učí a proměňuje. Cítíš-li volání, bude mi ctí sdílet tuto Cestu a provázení i s Tebou.

Jak pracuji, z čeho při provázení vycházím a o co se opírám:
Při provázení čerpám z výcviků, seminářů, retreatů, praxí a prožitých zkušeností z více než 25leté cesty „k sobě“. Zde jsou ty, jež vnímám pro svou cestu jako nejdůležitější:
• výcvik Systemické konstelace a Spirituální Inteligence (Sofie Kalyani, Pavel Veselý)
• výcvik Spiritualita a trauma – konstelace traumatu (Sofie Kalyani, Pavel Veselý)
• meditační retreaty Advaita Vedanta (Sofie Kalyani Sarras, www.dychamespolu.cz)
• výcvik Birth into Being – techniky přepisu limbického otisku (Elena Tonetti Vladimirova, www.birthintobeing.com)
• Osho pohybové meditace (v rámci konstelačního výcviku viz výše, Sofie Kalyani, Pavel Veselý)
• trénink „Vizionářka uvnitř i vně – temná strana ženy“ (Sofie Kalyani Sarras, Absolventky VIZIONÁŘKY | Sofie Kalyani Sarras
• 10 let zkušeností z cesty v rámci ženského kruhu Lunovrat (Petra Samira Kolářová) a následná pokračující užší spolutvorba v oblasti ženských témat, obnovování a „aktualizace“ spojení s původní moudrostí, jež přichází „zevnitř“
• tanec v mnoha jeho podobách (společenský tanec, břišní tanec, flamenco, kontaktní improvizace, Tanec 5 rytmů, argentinské tango)
• jóga (podle konceptu Jóga v denním životě (Paramhans svámí Mahéšvaránánda)

Je pro mě důležité vytvořit bezpečný prostor, ve kterém se účastníci mohou uvolnit a být sami sebou. Konkrétní kroky, které na workshopech a seminářích nabízím, jsou pouze doporučeními a každý si sám svobodně volí, co z navrhovaného pro sebe přijme. Děje se v jemnosti, úctě a respektu ke všem. Mým záměrem je vycházet z Prázdna a během provázení čerpám jednak z absolvovaných výcviků a vlastních prožitých zkušeností, ale také následuji Přítomnost tak, jak jsem v daném okamžiku nejlépe schopná. Lehkost a humor jsou vždy vítány.

ATELIÉR DIVOKÁ KOZA, www.divokakoza.cz
Bezpečný prostor pro Nespoutaný Pohyb a volnou Tvorbu
Pohybová – Zvuková – Arte Terapie

Podrobnosti

Datum:
6.10.2023
Čas:
18:00 - 20:00
Rubrika Akce:
Webová stránka:
www.divokakoza.cz

Pořadatel

Renata Šťastná
Telefon:
725 336 636

Místo konání

Centrum setkávání, Neplachova 1, Č.B.
Neplachova 1
České Budějovice, 370 04 Česká republika
+ Google Mapa
Telefon:
+420 605 148 913