Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

PSOAS – BEDERNÍ SVALY – SVALY DUŠE a MOUDROST TĚLA

17.11.2018 - 10:00 - 17:00

1300Kč

Pro velký zájem opakujeme zářijové setkání s Michaelou Olivií Cusanovou…

Základní prožitkový kurz věnovaný nejhlubšímu svalu v těle – psoas major (velký bederní sval) a částem těla, která jsou s ním v kontaktu. Ve východní tradici se mu říká sval duše, sval, který spojuje v našem těle nebe a zemi. Jaké jsou funkce a možnosti tohoto silného svalu? Jak s ním můžeme pracovat? Co nám dává a co my mu můžeme poskytnout?

Jeho přirozenou vlastností je „tekutění“. Kurz bude proto zaměřen mimo jiné i na cvičení, jež mají schopnost v našem těle vyvolat uvolnění, pocity vlnění, hydratace. Je také návodem k procítění tohoto svalu, tedy stavu, který si můžeme navodit kdykoliv během dne, naučíme se tělo vnímat v jeho hloubce, lépe porozumíme tomu, jak funguje, a porozumíme také jeho moudrosti v zrcadlení naší cesty.

Kurz je velkým přínosem pro ty, kteří mají problémy v oblasti dolních zad a bříška, pánve, kyčlí. Práce s ním nás zavede hluboko do těla, je to práce s pocity našeho těla a s naší energií.

Cílem kurzu je porozumění sebe sama skrze prožitek těla a vnímání vlastní energie. Psoas se může stát naším učitelem na cestě životem, neboť jeho funkcí je informovat nás. Nebudeme se zabývat klasickými protahovacími cviky, spíše porozumíme, skrze jemné nuance pohybů a jednoduchost, vzkazům, které se skrývají uvnitř hloubky našeho těla.

Kurz je inspirován úžasnou prací Liz Koch, mezinárodně uznávané odbornice a autorky knihy The Psoas Book, která se svalu věnuje 40 let. Míša Cusanová je uvedena v jejím referenčním listu.

 

Program:
•Objevování, uvolňování nejhlubšího svalu v těle. Jeho horní část – integrita a sebeprosazení, naše výživa. Dolní část – naše trávení, sexualita, uzemnění.
•Otevírání skrze hlas a pohyb.
•Zkoumání těla a jeho bio-inteligence (bio je život a naše cesta vede k porozumění, jak naše tělo funguje).
•Péče a výživa jednotlivých tkání spojených se svalem…. abychom sebe vnímali jako celek a psoas jako most a posla zpráv, k jehož porozumění a léčení se posuneme o další krok.

 

Instrukce:
Volné pohodlné oblečení (pracujeme s pocity těla), ponožky, láhev vody, psací potřeby. Součástí kurzu je tištěný „průvodce“.

 

REZERVACE na: centrumsetkavani.cb@seznam.cz nebo tel. 605 148 913

 

Nutná záloha 500 Kč na číslo úctu je 119553083/0300, do poznámky napište jméno a datum 17.11.  Záloha je vratná do 2 dnů před akcí.

 

Lektorka MICHAELA CUSANOVÁ, http://www.bedernisvaly.cz nebo www.sensingbody.cz

Již téměř 20 let se zabývám východními naukami a různými terapiemi těla. Děkuji všem svým učitelům. Seznam není úplný, inspirujících bytostí je mnoho… a jsou jimi také ženy i muži, kteří ke mně chodí na semináře a kurzy, kde vnímám hloubku setkání. Někdy jsou to slova a informace, jindy příběh, který se schovává pod nimi, střípky do mozaiky nebo celý díl…

Mou první učitelkou a léčitelkou mi byla před skoro 20 lety Ernestina Velechovská a pak Maitreyi Piontek se svým ženským Tao, Děkuji Liz Koch za poznání nejhlubšího svalu a mnoha souvislostí, za velký dar, který mi byl dán v objevení vlastních hloubek. Velice mě oslovila osobnost Lindy Rabin, její energie a zkušenost 70 let života, Cherionne Menzam Sills a síla jejího léčení, kterou předávají skrze Continuum Movement a osobnost Bonnie Bainbridge Cohen, kde se snoubí moudrost se soucitem, ač její učení věnované pohybu mysli a těla nikdy toto slovo neobsahovalo. Brány radosti tantrického učení mi otevřel Daniel Odier, jehož přístup ve své jemnosti, hloubce a kultivovanosti dávných učení mi odkryl to, co jsem tak dlouho hledala. Na jógové cestě mi byla inspirací Ivana Knaislová, žena s až neuvěřitelnými znalostmi a dlouhou jógovou praxí (a také 3 již „odchovanými“ dětmi a zaměstnáním ve státním školství v kombinaci s hloubkou a moudrostí její jógové praxe.. co dodat), Angela Farmer se svým celým příběhem a rebelstvím, Olivia Crooks se své jemnosti v dynamice, dr. Mukund Bhole, dr. Ganesh Mohan, oba s neopakovatelným přístupem k jógové terapii. Renata Sahani Skálová s tajemstvím pánevního dna… Mými průvodci byly na začátku ženy Katka Kramolišová a Denisa Palečková s Richardem Vojíkem, John Hawken, Helena Unmani, Sarita a Geho a mnoho dalších…

Nejvíce ale děkuji všem blízkým…bez kterých bych nebyla tím, kým jsem. Stále si myslím, že to největší umění a nejlepší škola a praxe se odehrává v obyčejnosti normálního žití a ve všech našich vztazích.

 

Za ta léta jsem navštívila mnoho kurzů, uvádím některé z nich:

*3. letý tréninkový program CONTINUUM MOVEMENT® na Somatické Akademii v Berlíně (probíhá)

*Continuum Movement® – Cherionne Menzam Sills, Linda Rabin, Jane Okondo

*několikaleté prohlubující studium s Liz Koch – různé její kurzy včetně Psoas Application Course for Psoas Profesionals

*studium programu Somatic Movement Educator na Body Mind Centering School® (Bratislava, Londýn)

*Embodied Embryology Body Mind Centering® (Kate Dymoke)

*Studium homeopatické akademie (2013-2016)

*Certifikovaná cvičitelká jógy – Český svaz jógy (Ivana a Jan Knaislovi)

*Jógová terapie – Český svaz jógy

*Jógová terapie – Dr. Mukund Bhole

*Jógová terapie – Svastha Yoga – Dr. Ganesh Mohan

*Certifikovaná lektorka Školy pánevního dna

*Spirální dynamika a fyzioterapie – Bea Merksbauerová

…více ze vzdělání jsem pak uvedla na www.sensingbody.cz

 

Podrobnosti

Datum:
17.11.2018
Čas:
10:00 - 17:00
Cena:
1300Kč
Rubriky Akce:
,
Webová stránka:
www.centrum-setkavani.cz , www.bedernisvaly.cz, www.sensingbody.cz

Místo konání

Centrum setkávání, Neplachova 1, Č.B.
Neplachova 1
České Budějovice, 370 04 Česká republika
+ Google Mapa
Telefon:
+420 605 148 913