Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

FELDENKRAISOVA® METODA aneb POHYBEM k SEBEUVĚDOMĚNÍ

24.4.2023 - 17:30 - 19:00

POZOR, změna:

oproti naplánovaným pondělním lekcím na plakátu (až do června): všechny lekce rušíme – lektor Milan odjíždí do zahraničí. Těšit se můžete zase po prázdninách…

Pokud Vás toto cvičení oslovilo, můžete se domluvit na mailovém zasílání dalších cvičebních lekcí…

FELDENKRAISOVA® METODA je psychosomatická metoda vzdělávání, která pomocí jemných pohybů, vlastní pozornosti a sebereflexe zlepšuje pohybovou kvalitu a podporuje funkčnost lidského těla jako celku. Bystří individuální vědomí v úrovni těla i psychiky. Pracuje se zlepšováním pohybového rozsahu a pohyblivosti, podporuje koordinaci pohybu a dynamickou posturální rovnováhu a pomáhá objevovat přirozenou schopnost fyziologického, tedy funkčního pohybu. Pomocí sekvencí konkrétních pohybů usnadňuje proces učení se a podporuje proces uvědomování si, jak je tělo organizováno. Feldenkraisova® metoda pracuje s celým člověkem a jeho nervovou soustavou. Podporuje schopnost člověka nakládat s koordinací svého pohybu ekonomicky a přistupovat k sobě citlivě – naslouchat si.

PRO KOHO JE FELDENKRAISOVA METODA UŽITEČNÁ?

· Mám chronické nebo akutní bolesti v těle

· Chci být pohyblivější, chci zlepšit koordinaci těla

· Chci cítit lehkost v pohybech

· Chci mít flexibilnější tělo

· Chci zvýšit citlivost vůči svému tělu

· Chci mít radost z pohybu

· Chci zvýšit funkčnost těla

· Chci odbourat stres a kvalitně relaxovat

· Chci, nezávisle na věku, rozvíjet svoji osobnost, udržet si flexibilitu a kvalitu života

· Chci podpořit své dítě, které má speciální potřeby (např. vývojové, neurologické)

Účastnící lekce budou provedeni prostřednictvím slovních pokynů k pohybům na bázi běžné individuální motorické dovednosti v jejich nemechanickém opakování. 

Většinou leží na podložce, případně absolvují lekce ve stoje nebo vsedě. Důraz je kladen na prožití a vnímání pohybu, který se provádí pomalu a v malém rozsahu. Cílem je objevovat nové a fyziologicky výhodnější vzorce pohybu.

 

KDO VÁS LEKCÍ PROVEDE? MILAN MRKVIČKA, českobudějovický rodák, talentovaný hudebník, cestovatel a lektor Feldenkraisovy metody. Vystudoval hudební konzervatoř Jaroslava Ježka v Praze. Absolvoval čtyřletý kurz Feldenkraisovy metody ve Vídni. Žil chvíli v Senegalu, chvíli v Maroku, sázel stromky ve Skotsku. V současné době zakotvil zpět v České republice, kde se rozhodl využít své nabyté zkušenosti a vyučovat Feldenkraisovu metodu. Kontakt na Milana: 606 178 384 / Mrk.felden@gmail.com

Podrobnosti

Datum:
24.4.2023
Čas:
17:30 - 19:00
Rubrika Akce:
Webová stránka:
www.centrum-setkavani.cz

Pořadatel

Milan Mrkvička

Místo konání

Centrum setkávání, Neplachova 1, Č.B.
Neplachova 1
České Budějovice, 370 04 Česká republika
+ Google Mapa
Telefon:
+420 605 148 913