O mně

Jmenuji se Dáša Celbová.

Dagmar CelbováPo studiu na střední zdravotnické škole v Č. Budějovicích jsem více jak 20 let pracovala v českobudějovické nemocnici na neurologickém, interním a pak urologickém oddělení jako „sestřička“. Vždycky jsem měla štěstí na kolegy a spolupracovníky. Práce mě naplňovala a myslela jsem si, že „zůstanu“ minimálně do důchodu.

Jenže pak jsem začala čím dál víc vnímat, že zatímco medicína jde mílovými kroky dopředu, je míň a míň času na člověka – pacienta, na popovídání si s ním, na to, co ho trápí… Už tenkrát mi bylo jasné, jak úzce souvisí psychika s fyzickými potížemi a nemocemi. To byl hlavní impuls mé profesní změny – v roce 2004 jsem nastoupila jako asistentka do homeopatické ordinace.

Bylo to šťastné rozhodnutí.

Objevila jsem jiný svět – lidé se svěřovali se svými problémy, mnohdy si teprve u nás v ordinaci sami ujasnili, co je trápí, jaká je skutečnost… S mnohými z nich mám i dnes velmi blízký vztah, znám jejich strasti i štěstíčka, jejich životní peripetie a osudy a moc si vážím jejich otevřenosti. 

I přesto, že mě práce naplňovala,  se začala znova ozývat touha po změně. Poslední dva roky v ordinaci jsem si stále víc a víc uvědomovala, že potřebuji dát větší prostor sama sobě, svému osobnímu životu a svým dalším aktivitám, na které mi vůbec nezbýval čas.

Na cestě k většímu sebeuvědomění mi pomohla mnohá setkání s moudrými lidmi, nejen duchovními – s lidmi, kteří byli a jsou v různých oblastech mnohem dál než já… Asi jako každý „hledající“ jsem prošla za posledních 30 let spoustou přednášek, seminářů, praktických workshopů a víkendových nebo delších pobytů, které mě velmi obohatily a pomohly mi leccos vnímat jinak než dřív…

Od roku 2011 praktikuji Rekonektivní léčení a od roku 2012 také  Reconnection.

Od r. 2015 jsem certifikovaný praktik RL a Reconnection.

V průběhu posledních několika let přišly díky vnějším okolnostem i otázky, jestli se zrovna já mám věnovat této metodě. Už to vím…

Mám velkou radost pokaždé, když slyším, kam Rekonektivní léčení nebo The Reconnection klienta posunulo, co všechno pochopil, co se následně v jeho životě změnilo… Dáša

 

A proč „Centrum setkávání ?“ Na podzim 2015 jsem měla vizi „Centra setkávání“ – místa, kde se budou potkávat lidé různých zájmů, profesí a přesvědčení, kteří na sobě pracují a chtějí obohatit život svůj i životy svých blízkých. Přišlo to nečekaně – srdíčko zaplesalo a já věděla, že tohle je to pravé !

Centrum setkávání vzniklo na podzim roku 2015. Můj sen se naplňuje – blaží mě každá uskutečněná akce, která Vám (i mně) přináší nebo do budoucna přinese radost, poznání, sdílení i spoluvytváření různých hodnot v bezpečném prostředí…

Snažím se vybírat profesně i morálně kvalitní lektory a Vám budu vděčná, pokud mi pomůžete spoluvytvářet  program upozorněním na zajímavé lidi, kteří mají co nabídnout. Předem děkuji..

A jako bonus: v lednu 2018 se Centrum setkávání přestěhovalo do větších prostor v Neplachově ulici 1, které jsou pro naše aktivity přímo ideální… Přijďte se podívat! Jste srdečně zváni.

S úctou Dáša Celbová

certifikaty