Pravidelné akce

REZERVACE PŘEDEM

je kvůli limitu účastníků důležitá na VŠECHNY AKCE – děkujeme…

——————————————————————————————–

DO NITRA ŽENY 1 (6-dílný cyklus, který rozzáří každou ženu)

Můžete se zapojit ještě do 5.10., pak už se bude cyklus odvíjet v uzavřeném kruhu žen. Pokud se přihlásíte až na 5.10., bude vám cena za úvodní setkání odečtena.

Čeká Vás cyklus šesti večerů (vždy ve čtvrtek). Setkávání budou: 5., 12. a 26.10. a poté 2. a naposledy 9.11. (více o programu jednotl. setkání na letáčku)

Pojďte objevit a prohloubit svoji ženskost s lektorkou LUCIÍ ŠUSTROVOU, která Vám může nabídnout opravdu širokou škálu toho, co umí… Pokud Vás akce zaujme a přišla k Vám informace pozdě, můžete lektorce napsat a ona Vás bude průběžně o svých dalších akcích informovat.

Tentokrát se skrze tanec, dech, meditace, mantry a seberozvojové techniky spojíme se svou podstatou a moudrostí. Všechny techniky budou jemné, laskavé a zároveň hluboké.

Čeká nás práce na fyzické, mentální, energetické a spirituální úrovni, která podpoří ženskou esenci v jakémkoliv věku. Naučíme se naslouchat svému tělu a následovat tanec ženské duše.

Mohendžodáro je holistický systém určený pro transformaci ženy. Používá věky ověřené principy a techniky, které rozvíjí krásu, zdraví, schopnosti a talenty ženy. Pravidelné praktikování má řadu léčivých, omlazujících, a zkrášlujících účinků. Harmonizuje hormonální systém, navyšuje životní energii, uvolňuje, podporuje plynutí a archetypální moudrost. Mohendžodáro ukazuje, že v KAŽDÉ ženě je mocná síla naplněná zdravými instinkty a vášnivou tvořivostí.

Loona Dance je taneční koncept, který rozvíjí ženství a spojuje nás se svým cyklem. Skrze něho poznáváme své archetypy a využíváme jejich darů v každodenním životě. Tanec je nejrychlejším ženským nástrojem pro vědomí sebe sama. Je to náš duševní jazyk a je naprosto přirozený všem ženám bez výjimky a v jakémkoliv věku. Nemusíme být tanečnicemi, abychom mohly tančit. Naučíme se naslouchat svému tělu a necháme se vést svou duší pomocí tanečních her a jednoduchých pohybů. Z fyziologického hlediska Loona dance zmírňuje menstruační potíže, harmonizuje cyklus, snižuje problémy s otěhotněním, čistí celý energetický systém, stimuluje činnost mozku, zpevňuje tělo, posiluje pánevní dno, oživuje energii v těle, uvolňuje a harmonizuje emoce, čistí mysl, otevírá srdce.

 

 

 

Provázet vás bude LUCIE ŠUSTROVÁ, (certifikovaná lektorka a mentorka Mohendžodára a absolventka školy Loona Dance), která podporuje a inspiruje ženy na jejich cestě k sobě samým.

Kontakt: cashflowzeny@gmail.com, 775 340 722

Aktivní OSHO MEDITACE

Každou 1. a 3. středu v měsíci až 20.12. Můžete přijít „okusit“ jednou, několikrát nebo chodit pravidelně… 

Při OSHO MEDITACÍCH zapojíme celé tělo, budeme se hodně hýbat (každý podle svých možností – meditace jsou i pro starší ročníky), budeme stát, sedět i ležet se zavřenýma očima i hledat ticho uvnitř své, myšlenkami často zahlcené hlavy. 

 

REZERVACE alespoň den předem na tel. 775 922 117 (Danuše) nebo 605 148 913 (Dáša)

 

Provází: DANUŠE HOŠNOVÁ, tel. 775 922 117

…meditovala jsem vždycky, jen jsem nevěděla že je to TA „MEDITACE“. Pro mne to bylo uvnitřnění, čas „Doma“.

Čas, kdy jsem přestala vnímat ruch zvenčí, okamžik, kdy klid tančil mým tělem.

Meditace je jako nádech a výdech. Děje se a pomáhá nám najít sebe v uspěchaném světě. Společně budeme nacházet cestu ke klidu, pomocí  dýchacích technik, OSHO a jiných meditací.

…Nejsem učitel, jsem průvodce i hledač…❤️

TAJ-CZY-CJUAŇ  ozdravná cvičení pro tělo i duši

2.10.- 5.12. 2023     od 16:30 – 18:00 hod.

Po dvou ukázkových lekcích začínáme od 2.10. „naostro“ – každé PONDĚLÍ od 16:30 do 18 hod.

Co je TAJ-CZY-CJUAŇ ?
Taj-czy-cjuaň patří mezi čínské bojové umění. V překladu to znamená: “cesta k dokonalosti přes bojové umění“. Jedná se o 24 forem ve stylu TAN.

Tento systém zdokonaluje fyzickou, psychickou i energetickou stránku člověka.

Učí mimo jiné dýchání, meditaci, práci s energiemi. Není to pouze ozdravné cvičení. Jedná se o ucelený systém, který má svou filozofii, své určité principy. Obsahuje celý životní styl. Hlavním úkolem taj czy cjuaň je zejména naučit se ozdravným metodám, které zlepšují pohyblivost celého těla. Pravidelným cvičením sestavy dochází k omlazení celého organismu.

 

 

Charakter hodin:
Naučíme se různá psychosomatická ozdravná cvičení vycházející ze starých šaolinských systémů. Budeme dýchat, meditovat, pracovat s energií, protahovat se, jemně posilovat celé tělo. Lekce obsahují cvičení pro zlepšení celkové kondice nejen fyzické, ale i psychické. Zaměřují se na celkovou pružnost kloubů a páteře, na zpevnění středu těla, na rovnovážná a posturální cvičení. Zlepšíme vnímání svého těla. Po rozcvičce se postupně naučíme sestavu 24 forem taj-czy-cjuaň , školy dřímajícího tygra ve stylu TAN. Postupně probereme různé techniky s cílem aktivovat energii v těle, zlepšovat imunitu a spouštět samouzdravovací schopnosti a omlazení organizmu.

 

Cena cyklu 10 lekcí: 1800 Kč ( možnost si lekce vybrat kdykoliv) / cena jednotlivých lekcí: 200 Kč

REZERVACE prosím předem na: 777 302 135 nebo 605 148 913 (sms)

 

Lektorka: Mgr. SOFIE RITTEROVÁ , www.kijoga.cz , tel. 777 302 135 , Instagram: taichi_sofie_

Od roku 2017 jsem žákyní mistra Borise Tichanovského, který je přímým
Jsem od roku 2017 žákyní Borise Tichanovského, kterého učil čínský mistr Tan Czun. Každoročně jezdím na týdenní soustředění, kde od r. 2021 pracuji i jako lektor. Celoživotně se věnuji pohybu a v různé intenzitě také jógovým cvičením – hathajóga, hormonální jóga, čínská jóga podle Bajramova,ad. Posledních 20 let intenzivně studuji a praktikuji nejrůznější fyzioterapeutické techniky a cvičební systémy. V současnosti Feldenkraisovu metodu. Od 45 let se také věnuji orientálnímu tanci. Chodím na lekce baletu pro dospělé k mistru Škalikovovi do Jihočeského divadla. Jsem vícenásobná mistryně ČR v belly dance v kategorii senior. Tělo je pro mne chrámem duše. Tělo a duše si zaslouží naši péči.

Sofie je vdaná, má 4 dcery (40, 36,26 a 18 let) a dva vnuky (10 a 3 roky).

 

KUNDALINÍ JÓGA – cyklus

12.10.2023 – 15.12.2023 // od 16:30 do 18:00 hod.

 

Pravidelné čtvrteční lekce s Hankou Středulovou jsou pro všechny ženy.

Přijďte i když nemáte žádné zkušenosti a ukázkovou hodinu 5.10. jste třeba nestihla.

Nabízíme cyklus 10 setkání od 12.10. do 14.12.

U lektorky Hanky se můžete hlásit průběžně…

 

Kundaliní jóga je druh jógy, který vám může změnit život. Je pro každého a praktikovat se dá opravdu kdykoliv a kdekoliv. Zajistí vám silný nervový systém, vyladěné hormony, udržíte si vitalitu i ve vyšším věku. Velice rychle pocítíte nárůst energie a zmírnění stresu.

Vaše duše se probudí, začne vám ukazovat cestu – k sobě, k tomu, kým jste a kam máte jít, aby byl váš život naplněný a šťastný.

Při každé lekci Kundaliní jógy jsou jógové pozice kombinovány s dechovými cvičeními, se zpěvem manter a s meditacemi. Relaxujeme při gongu a často nás doprovází živá hudba Shruti boxu.

Cena 300 Kč/za lekci, možnost zakoupení permanentky 2200 Kč / 10 lekcí.

Další informace, rezervace a zakoupení lekce anebo kurzu na: https://www.kundalinijoga-cb.cz/aktualni-rozvrh/e-mail: hanka@kundalinijoga-cb.cz, tel. 723 093 761

 

Lektorka: HANKA STŘEDULOVÁduchovním jménem Tera Manprem Kaurcertifikovaná lektorka Kundaliní jógy podle Yogi Bhajana,  www.kundalinijoga-cb.cz

„„Kundaliní jóga mě nepřestává udivovat tím, jak dokáže měnit životy. Není jen o tom, že vyladí systémy fyzického těla, ale je hlavně o hluboké transformaci, která umožňuje tvořit a manifestovat si realitu v souladu s tím, kým jsme. Kundaliní jógu praktikuji 9 let, z toho ji 5 let učím na plný úvazek. Všechno, co svým studentům předávám, je založeno na mých osobních zkušenostech a každou lekci vnímám jako příležitost pro vzájemný rozvoj a povznesení.

Miluji tuto jógu pro její komplexnost. Pracuje se všemi vrstvami našeho bytí a všechno do sebe zapadá. Každý si na lekci přijde pro to, co potřebuje (resp. co potřebuje jeho duše) a já každou lekci připravuji podle toho, kam mě vede intuice. A je úžasné sledovat, když se to protne.“

Chcete změnit svět? – Začněte nejdřív měnit sebe.

 

NESPOUTANÝ TANEC – RANNÍ ODVAZ

Zveme ženy i muže na cyklus 4 dopoledních tanečních setkání ( úterky: 26.9., 3.10, 10.10. a 17.10. od 9:00 do 10:30hod).

Tanec jako Tvůj autentický pohyb, meditačně relaxační prvky, hravě k principům přirozeného pohybu, kontakt se zemí, dynamika a dech, vnitřní a vnější prostor, Bezpečí a Zdroje.

Nespoutaný Tanec je o svobodném sebevyjádření přirozeným pohybem. Postrádá jakoukoli choreografii, dané kroky, styl, prostě nenajdeš v něm nic, co by se dalo jakkoli zaškatulkovat. Zároveň to ale není ani automatické bezduché povlávání prostorem. Cílem je následovat sebe sama, rozvinout vnitřní impuls, dovolit si opravdovost a být přítomen TEĎ.

Čas pro Tebe. Setkávání v uzavřené skupině. Já vytvořím bezpečný prostor, nabídnu jednoduché „nástroje“, jak rozvinout přirozený pohyb a provedu Tě. Ty máš svobodu zvolit si, co z nabídnutého a do jaké míry pro sebe využiješ. Můžeš to pojmout jako prima relax a užít si prostě jen radost z pohybu, protažení těla a dobití baterek, anebo jako objevnou cestu skrze pohyb v těle k sobě sama a k pohybu životem… nebo cokoli mezi tím.

Zkoumání a objevování nových možností, prostor jít vlastním tempem a následovat sebe sama, sdílení. Kontinuita a postupnost, možnost pozorovat, co a jak se v Tobě proměňuje a vyvíjí během cyklu a zaměřit se vždy aktuálně na to, co pro sebe potřebuješ Teď.

 

 

Nespoutaný Tanec je pro všechny, kteří se chtějí prožít ve své autenticitě, více se cítit, uvolnit se, zakusit větší pružnost, užít si radost ze svobodného pohybu a být více přítomní – ve svém těle, a také v Životě.

Provedu Tě po cestě, na které lépe poznáš sebe sama. Uvidíš jasněji, které kvality v Tobě jsou skutečně Tvoje a co naopak jsou představy či koncepty převzaté „zvenku“, které se někdy možná i nevědomě snažíš naplnit, ale nefungují ani Ti nepřinášejí radost či dobrý pocit.

Obrácením pozornosti „dovnitř“ nalezneš Zdroje, které Ti umožní více podpořit sebe sama.

ZÍSKÁŠ:
· větší stabilitu
· uvolněnost
· nadhled
· spontánnost
· lepší vnímání a cítění (nejen) sebe

OBJEVÍŠ V SOBĚ:
· větší lehkost
· důvěru přijímat Život, ne s ním (v něm) bojovat

OTEVŘEŠ SE:
· nacházení radosti v každodenních maličkostech
· ocenění vlastní hodnoty
A v neposlední řadě, toto vše Ti pomůže
· ROZVINOUT TVŮJ POTENCIÁL
· BÝT SÁM/A SEBOU

K účasti nepotřebuješ žádnou předchozí zkušenost s tancem, nepotřebuješ kondici, ani to, čemu se říká talent nebo smysl pro rytmus. Zapomeň na výkon, úsilí, dokonalost, hodnocení.
Jestli čteš tyto řádky a máš chuť do toho jít, pak jsi tu správně!
Těším se na Tebe!

………………………………………………………………………………

Vyrovnání za celý cyklus = 4 setkání á 1,5h:
• Pro 13–15 osob: Nově příchozí: 1.setkání 200Kč, další setkání: 250Kč, celý cyklus: 950Kč
Ostatní: 250Kč/setkání, celý cyklus 1000Kč
• Pro 9–12 osob: Nově příchozí: 1.setkání 240Kč, další setkání: 320Kč, celý cyklus: 1200Kč
Ostatní: 320Kč/setkání, celý cyklus 1280Kč
• Pro 5–8 osob: Nově příchozí: 1.setkání 280Kč, další setkání: 390Kč, celý cyklus: 1450Kč
Ostatní: 390Kč/setkání, celý cyklus 1560Kč

Přihláška a platba se vztahuje vždy na CELÝ jeden cyklus s tím, že pokud přicházíš na můj workshop poprvé, nabízím možnost rozhodnout se o účasti až po absolvování prvního setkání, které Ti věnuji za zvýhodněnou cenu.
Pokud se po prvním setkání rozhodneš nepokračovat, vrátím Ti zálohu poníženou o zvýhodněnou cenu prvního setkání.

Jinak je záloha závaznou rezervací celého cyklu.
Místo v cyklu je Ti rezervováno po zaplacení zálohy (platební údaje a storno podmínky Ti pošlu emailem).

Výše ZÁLOHY „RANNÍ ODVAZ“ = vyrovnání za celý cyklus při variantě 13 – 15 účastníků, tzn. pro nově příchozí 950Kč, pro ostatní 1000Kč.
Pokud se přihlásí méně účastníků, DOPLATEK zbylé části vyrovnání je v hotovosti na prvním setkání.

Přihlášky na: https://www.divokakoza.cz/pravidelne-akce/ranni-odvaz/ . Kontakt: Renata Šťastná, tel. 725 336 636  

…………………………………………………………………….

 

Provází: RENATA ŠŤASTNÁ, www.divokakoza.cz, tel. 725 336 636, renata.cb@centrum.cz

Vnímám se … jako žena, tanečnice, muzikantka, spojená s přírodou, poutnice divokou krajinou vnější i vnitřní, oceňující krásu v různých jejích podobách, milovnice humoru a plnosti Života.

Sdílím Cestu k sobě skrze provázení Nespoutaným TANCEM, hrou se ZVUKEM, tvořením s HEDVÁBÍM a skrze spojení s PŘÍRODOU, s KRÁSOU a JEMNOSTÍ – v tom jsem sama sebou, v tom jsem „Doma“.

Autorský pohybový koncept Nespoutaný Tanec se začal rodit v roce 2014, kdy jsem poprvé provázela dvouhodinovky, tehdy ještě pod označením Spontánní Tanec, inspirované Osho pohybovými meditacemi, Tancem 5 rytmů a spojením se živly. Následující roky se koncept postupně vyvíjel a cizeloval s tím, jak jsem se vyvíjela a proměňovala já, v této fázi už hlavně na základě vnitřní Cesty a toho, čím jsem procházela v osobním životě. Píšu to zde pro jasné vyjádření záměru, který je „za“ celým konceptem: Nespoutaný Tanec je Cestou k sobě sama. Jednou z mnoha možných. Provází mě, učí a proměňuje. Cítíš-li volání, bude mi ctí sdílet tuto Cestu a provázení i s Tebou.

Jak pracuji, z čeho při provázení vycházím a o co se opírám:
Při provázení čerpám z výcviků, seminářů, retreatů, praxí a prožitých zkušeností z více než 25leté cesty „k sobě“. Zde jsou ty, jež vnímám pro svou cestu jako nejdůležitější:
• výcvik Systemické konstelace a Spirituální Inteligence (Sofie Kalyani, Pavel Veselý)
• výcvik Spiritualita a trauma – konstelace traumatu (Sofie Kalyani, Pavel Veselý)
• meditační retreaty Advaita Vedanta (Sofie Kalyani Sarras, www.dychamespolu.cz)
• výcvik Birth into Being – techniky přepisu limbického otisku (Elena Tonetti Vladimirova, www.birthintobeing.com)
• Osho pohybové meditace (v rámci konstelačního výcviku viz výše, Sofie Kalyani, Pavel Veselý)
• trénink „Vizionářka uvnitř i vně – temná strana ženy“ (Sofie Kalyani Sarras, Absolventky VIZIONÁŘKY | Sofie Kalyani Sarras
• 10 let zkušeností z cesty v rámci ženského kruhu Lunovrat (Petra Samira Kolářová) a následná pokračující užší spolutvorba v oblasti ženských témat, obnovování a „aktualizace“ spojení s původní moudrostí, jež přichází „zevnitř“
• tanec v mnoha jeho podobách (společenský tanec, břišní tanec, flamenco, kontaktní improvizace, Tanec 5 rytmů, argentinské tango)
• jóga (podle konceptu Jóga v denním životě (Paramhans svámí Mahéšvaránánda)

Je pro mě důležité vytvořit bezpečný prostor, ve kterém se účastníci mohou uvolnit a být sami sebou. Konkrétní kroky, které na workshopech a seminářích nabízím, jsou pouze doporučeními a každý si sám svobodně volí, co z navrhovaného pro sebe přijme. Děje se v jemnosti, úctě a respektu ke všem. Mým záměrem je vycházet z Prázdna a během provázení čerpám jednak z absolvovaných výcviků a vlastních prožitých zkušeností, ale také následuji Přítomnost tak, jak jsem v daném okamžiku nejlépe schopná. Lehkost a humor jsou vždy vítány.

 

 

Pro MUŽE (bez rozdílu věku):

MUŽSKÝ KRUH

Scházíme se vždy každou 2. středu v měsíci.

Aktuální téma pro každý měsíc najdete na našem webu cca 14 dní před setkáním.

Přijďte zažít sdílení mužských témat v kruhu, kde je každý vyslyšen.

V bezpečném prostředí kruhu sdílíme svá mužská témata. 

Ctíme tyto hodnoty: BEZPEČÍ, OTEVŘENOST a RESPEKT.

MUŽSKÝ KRUH je vždy otevřený i novým členům – věk nerozhoduje…

Muži, máte-li zájem, můžete nás kontaktovat – tel. 721 830 891 (sms) nebo

zde odkaz na stránky MK:  http://muzskykruhcb.webnode.cz/

Na fotografii jsou muži, kteří tvoří pevné jádro mužského kruhu…REZERVACE předem na tel.: 721 830 891 (Luděk)