Pravidelné akce

REZERVACE PŘEDEM

je kvůli limitu účastníků důležitá na VŠECHNY AKCE – děkujeme…

——————————————————————————————–

KRANIOSAKRÁLNÍ JÓGA 

Každý týden od 16:30 – 18:00 hod.

Zveme Vás na lekce kraniosakrální jógy… Tato jemná jóga propojuje moderní lékařské výzkumy zabývající se mozkem, mozkomíšním mokem, nervovou soustavou a fasciemi s učením tradiční jógy, tradiční čínské medicíny a buddhismu. Probouzí přirozené ozdravné principy těla.

Součástí každé lekce je nosné téma (záměr), které určuje dynamiku lekce a pomáhá nám integrovat to, co prožíváme na podložce i do běžného rytmu života. Dále leh na tzv. klidový bod, který nás uvádí do klidu a hlubokého napojení na tělo a krajinu srdce, cvičení v souladu s ročním obdobím, relaxace, techniky Kraniosakrální osteopatie a thajské jivaka masáže. V závěru každé lekce je meditace.

Pravidelné týdenní lekce, vždy 16:30 až 18:00 hod.

Lekce je vhodná i pro úplné začátečníky.

REZERVACE předem na sabina.rosecka@gmail.com nebo na tel. 605 148 913

Cena: máte možnost si vybrat: 300Kč / lekce nebo 2700 Kč za permanentku na 12 lekcí

 

Provází: SABINA ROSECKÁ, www.sabinayoga.cz, sabina.rosecka@gmail.com – jógová terapeutka, lektorka a terapeut KST. Od dětství je jejím zájmem vědomá práce s tělem. Nejprve skrze scénický tanec, později prostřednictvím jógy, kraniosakrální osteopatie a masáží. Jóga je pro ni způsob života a cesta sebepoznání. V souladu s přírodou a potřebám těla, srdce a mysli. Na společných setkáních vás vede k tomu, abyste vnímali svůj vnitřní prostor, pocity, energii a intuici. Naučili se komunikovat s tělem a tvořili si svůj život. 

 

Aktivní OSHO MEDITACE

Každou 1. a 3. středu v měsíci. Můžete přijít „okusit“ jednou, několikrát nebo chodit pravidelně…ZMĚNA v ČERVNU: oproti plánu přidáváme Osho meditaci ještě 19.6.

Při OSHO MEDITACÍCH zapojíme celé tělo, budeme se hodně hýbat (každý podle svých možností – meditace jsou i pro starší ročníky), budeme stát, sedět i ležet se zavřenýma očima i hledat ticho uvnitř své, myšlenkami často zahlcené hlavy. 

 

REZERVACE alespoň den předem na tel. 775 922 117 (Danuše) nebo 605 148 913 (Dáša)

 

Provází: DANUŠE HOŠNOVÁ, tel. 775 922 117

…meditovala jsem vždycky, jen jsem nevěděla že je to TA „MEDITACE“. Pro mne to bylo uvnitřnění, čas „Doma“.

Čas, kdy jsem přestala vnímat ruch zvenčí, okamžik, kdy klid tančil mým tělem.

Meditace je jako nádech a výdech. Děje se a pomáhá nám najít sebe v uspěchaném světě. Společně budeme nacházet cestu ke klidu, pomocí  dýchacích technik, OSHO a jiných meditací.

…Nejsem učitel, jsem průvodce i hledač…❤️

 

KUNDALINÍ JÓGA – cyklus

KAŽDÝ ČTVRTEK od 16:30 do 18:00 hod. až do 13. června.

Je možné navštívit i jednotlivé lekce…

 

Pravidelné čtvrteční lekce s Hankou Středulovou jsou pro všechny ženy.

Přijďte i když nemáte žádné zkušenosti.

U lektorky Hanky se můžete hlásit průběžně…

 

Kundaliní jóga je druh jógy, který vám může změnit život. Je pro každého a praktikovat se dá opravdu kdykoliv a kdekoliv. Zajistí vám silný nervový systém, vyladěné hormony, udržíte si vitalitu i ve vyšším věku. Velice rychle pocítíte nárůst energie a zmírnění stresu.

Vaše duše se probudí, začne vám ukazovat cestu – k sobě, k tomu, kým jste a kam máte jít, aby byl váš život naplněný a šťastný.

Při každé lekci Kundaliní jógy jsou jógové pozice kombinovány s dechovými cvičeními, se zpěvem manter a s meditacemi. Relaxujeme při gongu a často nás doprovází živá hudba Shruti boxu.

Cena 300 Kč/za lekci, možnost zakoupení permanentky 2200 Kč / 10 lekcí.

Další informace, rezervace a zakoupení lekce anebo kurzu na: https://www.kundalinijoga-cb.cz/aktualni-rozvrh/ , e-mail: hanka@kundalinijoga-cb.cz, tel. 723 093 761

Lektorka: HANKA STŘEDULOVÁduchovním jménem Tera Manprem Kaurcertifikovaná lektorka Kundaliní jógy podle Yogi Bhajana,  www.kundalinijoga-cb.cz

„„Kundaliní jóga mě nepřestává udivovat tím, jak dokáže měnit životy. Není jen o tom, že vyladí systémy fyzického těla, ale je hlavně o hluboké transformaci, která umožňuje tvořit a manifestovat si realitu v souladu s tím, kým jsme. Kundaliní jógu praktikuji 9 let, z toho ji 5 let učím na plný úvazek. Všechno, co svým studentům předávám, je založeno na mých osobních zkušenostech a každou lekci vnímám jako příležitost pro vzájemný rozvoj a povznesení.

Miluji tuto jógu pro její komplexnost. Pracuje se všemi vrstvami našeho bytí a všechno do sebe zapadá. Každý si na lekci přijde pro to, co potřebuje (resp. co potřebuje jeho duše) a já každou lekci připravuji podle toho, kam mě vede intuice. A je úžasné sledovat, když se to protne.“

Chcete změnit svět? – Začněte nejdřív měnit sebe.

 

 

PŘEDŠKOLÁČEK kroužky pro předškoláky a malé školáky 

Kroužky jsou zaměřené na rozvoj řeči. Střídat se bude jeden týden logopedický kroužek a druhý týden pohádkový)… Ukončeno 3.června.

 

1) MALÉ MLUVENÍ (Kroužek logopedické prevence a rozvoj dovedností dítěte)
– zlepšování komunikace, rozšiřování slovní zásoby, dechová cvičení, osvojování předškolního vzdělávání a další…
2) POHÁDKOVÝ KROUŽEK (Čtenářský kroužek pro předškoláky)
– vytváření základů pro budoucí výuku čtení, posílení vnímavosti a fantazie dítěte a další…Jde o kroužek pro nečtenáře zaměřený na chápání mluveného slova.
Slova lektora: „Pokud má být vzdělávání dětí efektivní, musí být neodmyslitelně zábavné, protože děti se učí hrou a hra učí je.“

 

Kroužky jsou každé PONDĚLÍ od 15:15 do 16:00 hod., (nově přidáváme další – už od 14:15 do 15:00 hod.), od října do prosince. Nutná včasná rezervace (kroužky pojmou malý počet dítek) + tel. rozhovor rodičů s lektorkou před přijetím…

Více info (i ohledně ceny kroužků) a přihlášky přímo u lektorky.

Děti provází: MÁJA MILIŇOVÁ, tel. 739 280 093 , malemluveni@gmail.com

„Svět dětí je místo, kde se cítím dobře. Právě proto již několik let pracuji v Dětské skupině, kde mám možnost s různými dětmi pracovat různými zábavnými způsoby a rozvíjet jejich dovednosti.  Právě zde jsem sbírala první zkušenosti s hravým rozvojem řeči u dětí. Je to nedílná součást mé práce a tento proces mě fascinuje natolik, že jsem se rozhodla se mu věnovat ve větším měřítku. Absolvováním seminářů, kurzů a přednášek jsem se stala lektorkou a s mou praxí, neustálým vzděláváním (dodnes), velkou dávkou trpělivosti, pečlivosti a fantazie jsem vytvořila kroužky na všestranný rozvoj řeči, které vedu skupinovou nebo individuální formou. Ve volném čase vytvářím pomůcky a hry plné obrázků, barviček, přírody a nápadů. Zakládám si na tom, aby byl každý kroužek zábavný a plný her, protože to je svět, kde se děti cítí dobře“.

 

 

MUŽSKÝ KRUH pro muže bez rozdílu věku…

Scházíme se vždy každou 2. středu v měsíci.

Aktuální téma pro každý měsíc najdete na našem webu cca 14 dní před setkáním.

Přijďte zažít sdílení mužských témat v kruhu, kde je každý vyslyšen.

V bezpečném prostředí kruhu sdílíme svá mužská témata. 

Ctíme tyto hodnoty: BEZPEČÍ, OTEVŘENOST a RESPEKT.

MUŽSKÝ KRUH je vždy otevřený i novým členům – věk nerozhoduje…

Muži, máte-li zájem, můžete nás kontaktovat – tel. 721 830 891 (sms) nebo

zde odkaz na stránky MK:  http://muzskykruhcb.webnode.cz/

Na fotografii jsou muži, kteří tvoří pevné jádro mužského kruhu…REZERVACE předem na tel.: 721 830 891 (Luděk)

 

 

 

 

TAJ-CZY-CJUAŇ  ozdravná cvičení pro tělo i duši

…každé pondělí od 17:00 – 18:00 hod. v uzavřené skupině. 

Co je TAJ-CZY-CJUAŇ ?
Taj-czy-cjuaň patří mezi čínské bojové umění. V překladu to znamená: “cesta k dokonalosti přes bojové umění“. Jedná se o 24 forem ve stylu TAN.

Tento systém zdokonaluje fyzickou, psychickou i energetickou stránku člověka.

Učí mimo jiné dýchání, meditaci, práci s energiemi. Není to pouze ozdravné cvičení. Jedná se o ucelený systém, který má svou filozofii, své určité principy. Obsahuje celý životní styl. Hlavním úkolem taj czy cjuaň je zejména naučit se ozdravným metodám, které zlepšují pohyblivost celého těla. Pravidelným cvičením sestavy dochází k omlazení celého organismu.

 

 

Charakter hodin:
Naučíme se různá psychosomatická ozdravná cvičení vycházející ze starých šaolinských systémů. Budeme dýchat, meditovat, pracovat s energií, protahovat se, jemně posilovat celé tělo. Lekce obsahují cvičení pro zlepšení celkové kondice nejen fyzické, ale i psychické. Zaměřují se na celkovou pružnost kloubů a páteře, na zpevnění středu těla, na rovnovážná a posturální cvičení. Zlepšíme vnímání svého těla. Po rozcvičce se postupně naučíme sestavu 24 forem taj-czy-cjuaň , školy dřímajícího tygra ve stylu TAN. Postupně probereme různé techniky s cílem aktivovat energii v těle, zlepšovat imunitu a spouštět samouzdravovací schopnosti a omlazení organizmu.

 

Cena cyklu 10 lekcí: 1800 Kč ( možnost si lekce vybrat kdykoliv) / cena jednotlivých lekcí: 200 Kč

REZERVACE prosím předem na: 777 302 135 nebo 605 148 913 (sms)

 

Lektorka: Mgr. SOFIE RITTEROVÁ , www.kijoga.cz , tel. 777 302 135 , Instagram: taichi_sofie_

Od roku 2017 jsem žákyní mistra Borise Tichanovského, který je přímým
Jsem od roku 2017 žákyní Borise Tichanovského, kterého učil čínský mistr Tan Czun. Každoročně jezdím na týdenní soustředění, kde od r. 2021 pracuji i jako lektor. Celoživotně se věnuji pohybu a v různé intenzitě také jógovým cvičením – hathajóga, hormonální jóga, čínská jóga podle Bajramova,ad. Posledních 20 let intenzivně studuji a praktikuji nejrůznější fyzioterapeutické techniky a cvičební systémy. V současnosti Feldenkraisovu metodu. Od 45 let se také věnuji orientálnímu tanci. Chodím na lekce baletu pro dospělé k mistru Škalikovovi do Jihočeského divadla. Jsem vícenásobná mistryně ČR v belly dance v kategorii senior. Tělo je pro mne chrámem duše. Tělo a duše si zaslouží naši péči.

Sofie je vdaná, má 4 dcery (40, 36,26 a 18 let) a dva vnuky (10 a 3 roky).