Pravidelné akce

Také v roce 2019 otevíráme znovu tyto cykly:

………………………………………………………………………………..

1)  KURZ ROVNOVÁHA pro DĚTI (pokračujeme od 20.2.) s Mgr. Anetou Bicanovou

2) KURZ ROVNOVÁHA 2 (20.2.) s Mgr. Anetou Bicanovou

3) KURZ ROVNOVÁHA 3 pro DOSPĚLÉ (27.2.) s Mgr. Anetou Bicanovopu

4) MOHENDŽODÁRO – TANTRA JÓGA PRO ŽENY ZAČÁTEČNICE

 s Miloslavou Jirouchovou (22.1. ukázková lekce / poté začínáme 12.2. )

5) MOHENDŽODÁRO PRO POKROČILÉ (začínáme 29.1.)

6) LOONA DANCE (16.1.) s Mgr. Álou Vachuškovou

7) JEMNÁ JÓGA pro KAŽDÉHO (4.1.) s Mgr.Miladou Bláhovou

8) JARNÍ OČISTA aneb TERAPIE NEJEN STRAVOU (18.3. a další cyklus 29.4.) s celostní terapeutkou Kamilou Doubkovou

9) Kurzy ANGLIČTINY – PRO VĚČNÉ ZAČÁTEČNÍKY (volně navazujeme 31.1.) s Janou Hruškovou

10) FRANCOUZŠTINA PRO NEJMENŠÍ –  pro děti 4 – 9 let (od 7.1.) s Martinou Oleckou

 

NOVÉ KURZY a CVIČENÍ: 

…………………………………..

11) ZAČNĚTE TANČIT – výuka břišních tanců (začínáme 6.5.)

12) NAAM „ŇAM“ ZÁDA aneb CVIČENÍ pro RAMENA, ZÁDA, KYČLE bez BOLESTI (přihlášení i na jednotl. lekce)

13) MEDITACE Dr. LEVRYHO 2019 (přihlášení i na jednotl. lekce)

 

Informace o jednotlivých cyklech najdete vždy v příslušném dni, kdy začíná buď úvodní přednáška nebo celý cyklus nebo zde pod soupisem akcí, případně na tel. č. 605 148 913 – postupně doplňujeme…

 

JEDNOTLIVÉ CYKLY:


1) KURZ ROVNOVÁHA pro DĚTI s Mgr. Anetou Bicanovou

Jedinečný kurz pro 9 – 13 leté děti (16 setkání) pokračuje dále i ve druhém pololetí. Bližší informace na letáčku.

 

 

2) Kurz ROVNOVÁHA II na vlně

je určený především pro absolventy Kurzu ROVNOVÁHA I

8 setkání 1x za 14 dní – začínáme 20. 2. 2019

Kurz mohou absolvovat i Ti z Vás, kteří už mají zkušenost s energiemi či obdobnými technikami… Terapeutické techniky a praktická cvičení na bázi práce s energií, kvantovou vlnou, které si postupně osvojíme a naučíme je zvládat ve svém životě. Každý z nás má volbu a moc ovlivňovat svou realitu.

Bližší informace na letáčku.

 

3) Kurz ROVNOVÁHA III  

– uzavřená skupina pro absolventy Kurzu ROVNOVÁHA I a II

8 setkání 1x za 14 dní – začínáme 27. února. Cesta k sobě, ke své vlastní podstatě, přirozenosti, moudrosti a duchovní síle. Bližší informace na letáčku.

 

Mgr. ANETA BICANOVÁ, tel. 606 250 608

Od dospívání jsem kromě běžného vzdělávání hledala různé další směry, které by mi nabídly jiný rozvoj a poznání. Zásadní v mém životě bylo několik kurzů a setkání, které mě posouvaly na mé cestě a jsem za ně velice vděčná – Automatická kresba, Kineziologie on Brain, Mimosmyslové vnímání, Technika kvantového doteku Matrix, Channeling, Sebeuvědomění s Eeneagramem, učení Drünvala Melchizedeka, Access Bars a v neposlední řadě život sám…

V současné době provozuji poradenství, kde se věnuji metodě Odblokování, která je schopna odblokovat příčinu potíží, porozumět vzorci a vědomě ho přenastavit. Při odblokování automaticky vstupuji do kvantového pole. Dále se zaměřuji na Kvantové působení, Access Bars – Brány do vědomí, Duhovou cestu, kurzy pro děti a dospělé a také channeling. Právě přes channeling mi bylo sděleno mé duchovní jméno Harmoniel, které v sobě nese šíření harmonie a rovnováhy. Proto jsem již dříve zcela spontánně nazvala své první kurzy pro děti názvem Rovnováha. Synchronicity Vesmíru jsou prostě nádherné.

Díky těmto technikám jsem změnila svůj život a celkový pohled na svět. Tyto metody mě nejenom naplňují a baví, ale zároveň neustále překvapují svými nekonečnými možnostmi.

Cesta, na kterou jsem se vydala, je dlouhá, ale vede k vnitřnímu a univerzálnímu pochopení. Věřím, že se na této cestě potkáme a těším se na případné setkání s Vámi.

Aneta Harmoniel Bicanová, průvodkyně vnitřními světy

 

4) MOHENDŽODÁRO – TANTRA JÓGA PRO ŽENY začátečnice

REZERVACE PŘEDEM viz. plakát…

Termíny tzv. Mateřskéh okruhu :12.2.,26.2.,12.3.,26.3.,9.4.,23.4. a 7.5.

 

 

5) MOHENDŽODÁRO – TANTRA JÓGA PRO ŽENY – pokročilé

od 29. ledna a dále 19.2.,5.3.,19.3.,2.4.,16.4.,14.5.

 

MILOSLAVA JIROUCHOVÁ, akreditovaná lektorka, www.miloslavaj.webnode.cz , tel. 725 594 173 má bohaté zkušenosti s vedením ženských kruhů, smíšených skupin, meditacemi, katarzními i zenovými  technikami. Absolvovala 5 letou celoroční školu Mohendžodáro – ucelený tantrický systému péče o Ženu a je akreditovanou lektorkou Mohendžodára.  Provádí muzikoterapii s tibetskými mísami, zvonkohrami a jinými nástroji. Jako Deví  předává  hojivý dotek v jedinečných terapiích a masážích pro ženy Mohendžodáro. Je mentorkou Meditací Mohendžodáro.

… podívej se mi do očí, poví Ti to více než mnoho slov….
Od mala mám ráda přírodu, zvířata. Les je mým chrámem, tam se chodím smát i plakat. Ráda zkouším, pozoruji, objevuji a nořím se do ještě větších hloubek již poznaného včetně sebe samé. Je mi dobře s lidmi, kteří se dovedou na svět dívat s otevřeným srdcem a dětským nadšením i přes nelehké chvíle, kterými si každý z nás někdy prochází. Mou velkou vášní a radostí je malování, Mohendžodáro – ucelený tantrický systém pro ženy a určitě řada naplňující momentů a životních setkání či zvratů. Mám ráda exotické vůně, kameny, místa, kde dýchá genius loci.

 

6) LOONA DANCE

Lekce PROŽITKOVÉHO TANCE pro ženy vždy ve středu 18:45 – 20:45hod., většinou 1x za 14 dní… Tanec je vhodný pro všechny věkové kategorie – pro radost, pro zdraví i pro krásu !

LEKCE na SEBE NENAVAZUJÍ.

PŘIDAT SE MŮŽETE KDYKOLIV a PŘIJÍT TŘEBA JEN OKUSIT…

Možnost zakoupení PERMANENTKY NA 5 LEKCÍ v ceně 800 Kč, jinak každá lekce 200Kč.

Pokud máte šátek s penízky nebo třásněmi kolem boků, přineste si ho.

PŘIHLASTE SE předem na:

tel. 728 725 545, mail: ajava@email.cz nebo prostě přijďte…

Těším se na vás… Ála

Loona dance je prožitkový taneční koncept, který lze nazvat tancem dělohy (lůna) nebo také tancem Luny či Chrámovým tancem. Během tančení je kladen velký důraz koncentrace na svou pánev (náš alchymický kotel, grál), na dělohu (ženské centrum síly, tvořivosti, instinktivní intuice), na své pocity (kontakt se srdcem) a přítomnost (být vědomím v těle, ne v hlavě). Pomáhají nám k tomu taneční hry, jednoduché opakované pohyby – monopohyby, které rozvíjí pravou hemisféru, uvádí nás do relaxace, klidu, svého středu a směřují nás k pozornosti do sebe, svého těla, k vnímání sebe sama a svých vnitřních pocitů, které při tanci prožíváme, také nás spojuje se svým vnitřním vedením – intuicí.

Je to meditace tancem.

Tímto tanečním konceptem posilujeme a zvědomujeme fyzickou rovinu (svaly, tělo), energetickou rovinu (životní síla) a uvolňujeme či harmonizujeme rovinu emoční/ duševní. Rovina fyziologická:
tancem aktivujeme/oživujeme a uvolňujeme celou pánevní oblast a pánevní dno, dochází k jemné masáži a stimulaci ženských orgánů, zprůchodňujeme přívod krve, hormonů a volný tok energie, prokrvujeme, zahříváme a okysličujeme vaječníky a dělohu.
Zpevňujeme své nohy, podpoříme cirkulaci lymfy a celkově žensky formujeme postavu.
Spirálovité a jiné pohyby pánevní oblasti zlepšují bolesti kyčlí, bederní a křížové oblasti. Rovina energetická a emoční:
celým tanečním konceptem se také prolíná taneční energetická vlna lunárního/ ženského cyklu, tj. panna, matka, čarodějka, šamanka (moudrá žena) – kvality, které v sobě každá žena má a každý měsíc je cyklicky prožívá. Tancem tak rozvíjíme vědomě své ženství ve všech jeho podobách – dynamice, vábení, jemnosti, hravosti, křehkosti, podpoře, lásce, smyslnosti, vznešenosti, divokosti, sex- appealu, kreativitě, síle, soucitu a sounáležitosti. Díky tomu se lépe ve svém cyklu orientujeme a umíme se vědomě a tvořivě ve svých životech uplatnit a vyjádřit.

Loona Dance tedy zvyšuje naše vědomí si sama sebe. Také uvolňuje z buněčné paměti potlačené emoce, bloky do vědomí, aby mohly definitivně odejít a díky živé pánevní oblasti přináší radost, sílu, energii, odvahu, vitalitu. Uzemňuje, posiluje 1. a 2. čakru, Více na: www.ala-loona.cz 

 

Provází: ÁLA VACHUŠKOVÁ,  akreditovaná lektorka LD, absolventka mnoha tanečních, osobnostních, šamanských a tantrických seminářů. „Tanec mě provází celý život a když tančím, cítím, že jsem to já. Několik posledních let se věnuji vědomému doteku, tantrickým masážím (www.tantra-alena.cz) a ženské cykličnosti. Pokud přijmeme jako ženy tuto cykličnost, tento příliv a odliv naší energie, ať už během roku nebo v rámci našeho menstruačního cyklu, jdeme tak s proudem a žije se nám lépe. Pro ženy proto pořádám prožitkové workshopy na téma „Tanec živlů aneb čtyři tváře ženy“. Tantra pro mě znamená lásku a úctu ke svému tělu, otevřené srdce a  návrat k posvátné sexualitě, což je cesta, jak uzdravit vztahy k sobě, k partnerovi i k ostatním. Jsou různé cesty, ale všechny vedou k jednomu cíli – žít naplno to, co jsme a probudit v sobě svoji sílu, vášeň, ale hlavně lásku…Moje motto je: „PROTANČI SE KE SVÉ VÁŠNI!“
Vášeň můžeme cítit k někomu, k něčemu nebo prostě k životu. Vášnivě se většinou líbáme, tančíme, ale klidně můžeme i vášnivě vařit nebo jezdit na kole. Vášeň nám rozbuší srdce a prohloubí dech a když dýcháme, tak žijeme…Bez vášně jedeme životem jen na jedničku… S vášní vnímáme barvy, zvuky, vůně, cítíme sebe i ostatní… naplno! Život s vášní znamená umět se smát se slzami v očích, ne jenom mít rád, ale milovat, ne váhavě jít, ale rozběhnout se…Loona Dance je pro mě další cestou, jak se spojit s nejhlubší moudrostí našeho těla, s tvořivou silou naší dělohy. Věřím, že každá žena je ve své podstatě něžná, milující, ale i smyslná a divoká… Pojďme si to zatančit!“

 

 

7) JEMNÁ JÓGA pro VŠECHNY VĚKOVÉ SKUPINY

Cvičíme pravidelně každý čtvrtek dopoledne od 8:30 do 9:30 hod. až do června pod vedením zkušené cvičitelky Mgr. Milady Bláhové. 

Těšíme se na případné nové zájemce. Přijďte to zkusit a uvidíte… Cvičí mladší i starší ročníky.

Jde o cvičení opravdu pro každého. Cvičíme na karimatkách – půjčíme vám. Samozřejmě: pravidelné cvičení má větší dopad na zdraví, tělo i pocity než nepravidelné…

CENA: senioři a studenti 100Kč, ostatní 120 Kč,  možnost koupě zvýhodněné permanentky – info u lektorky

REZERVACE předem přímo u lektorky:  777 992 433 (i sms), případně centrumsetkavani.cb@seznam.cz

 

Cvičitelka: MILADA BLÁHOVÁ,  tel. 777 992 433

„Vystudovala jsem Fakultu tělovýchovy a sportu  v Praze, aprobace tělesná výchova – specializace sportovní gymnastika. Mým největším sportovním úspěchem byla má reprezentace České republiky právě ve sportovní gymnastice.Po studiích až do důchodového věku jsem vyučovala tělesnou výchovu na Střední pedagogické škole a gymnáziu.

Během pracovní  kariéry jsem si rozšířila své vzdělání o doplňkové obory jako zdravotní tělocvik, aerobik, kalanetika a další pohybové aktivity, které dané doby přinášely.

Celý život mě bavila individuální práce a individuální přístup k lidem, k jejich potřebám a léčebnému efektu pohybu na zdraví a harmonii těla, mysli a duše.

Po revoluci v r. 1989, s otevřením širokého spektra možností a celosvětových filosofií, jsem se dostala k józe.

Jako bývalý vrcholový sportovec jsem sama zažívala dopady přetrénovanosti, jednostranné zátěže a psychického tlaku. S přibývajícím věkem mě celostnost jógy začala více a více zajímat, bavit a fascinovat. Pomáhala mi tlumit a léčit zdravotní problémy a znovu mi navrátila radost z pohybu, chuť se hýbat a pravidelně cvičit. Jógu praktikuji denně.

Nyní jsem v důchodu a ve volném čase se věnuji předávání zkušenosti s jógou v denním životě druhým. Vyučuji Jógu pro seniory a dále Jemnou jógu pro veřejnost.

Přijďte, budu se na Vás těšit a věřím, že Vás naše společné cvičení osloví a budeme se rádi pravidelně setkávat.“

 

 

8ANGLIČTINA pro VĚČNÉ ZAČÁTEČNÍKY – EXPLORERS COURSE 

VĚČNÍ ZAČÁTEČNÍCI či MÍRNĚ POKROČILÍ – máte šanci se přidat! Právě běží II. semestr pravidelného prožitkového kurzu.

V tomto pololetí se sejdeme 5x ve čtvrtek ( vždy 3 hodiny) a 1x v sobotu ( 5 hod.), tzn., že cyklus je v rozsahu plných 20ti hodin. Cena 3000Kč – je možno rozložit do 2x1500Kč.

ROZLOŽENÍ do dnů (čtvrtky a 1x sobota) : 31.1. 15:45 – 18:45h., 16.2. sobota  9:30 – 14:30h., 7.3. 15:45 – 18:45h., 28.3.15:45 -18:45h., 25.4. 15:45 – 18:45h., 16.5. 15:45 – 18:45hod. a červnový bonus v Třeboni dle naší dohody.

Lektorka JANA HRUŠKOVÁ, www.vivaenergia.cz

„Lektorkou angličtiny jsem již několik let a skrze tuto cestu jsem sbírala rozmanité zkušenosti – ve školách jako studentka, v jazykové škole jako lektorka, v cizině jako cestovatelka, studentka a pozorovatelka, při terapiích jako terapeutka poznáváním lidské psychiky a fungování mozku… A přišla jsem na to, jak velká škoda je, když si lidé myslí, že jediný způsob, jak se učit jazyk je skrze učebnice, stres, známkování, testy a neustálé opravování. Na základě toho jsem vyzkoušela též i pár „alternativních“ metod, které byly úžasné, avšak též měly i své limity a nebyly pro každého.

 

Vznikl tedy velmi respektující modul „Joy of Learn“, který je o hravosti, komunikaci, učení se skrze prožitek, reálně používaný jazyk s motivujícími a celostními podněty.

A vlastně místo role lektora se ze mě stala průvodkyně tajemství anglického světa včetně rozmanitostí, které nabízí. Neučím klasicky, nedávám domácí úkoly, nepřipravuji na zkoušky (byť jsem si vyzkoušela, že jsem toho schopná, ale není to jednoduše můj šálek čaje) :). Jsem velmi podporující a nabízející podněty a záleží jen na vás, na kolik našeho času využijete. Vy sami jste též tvůrci toho, co všechno se naučíte … Já s radostí nabízím a držím láskyplný, a přeci pevný prostor. To, co od vás chci, je vášeň a odvaha ponořit se do angličtiny autenticky, bez výmluv a s odhodláním dělat klidně moře chyb, ale nevzdávat se … 😉

Více o lektorce na jejím webu…

 

 

10) FRANCOUZŠTINA PRO NEJMENŠÍ… děti 4 – 9 let s Martinou Oleckou

Od 7. ledna do června (2 okruhy).

Pro děti ve věku 4 – 10 let.

Kurz je zaměřen na základy mluvené francouzštiny pro nejmenší děti.

Vzhledem k nízkému věku nejmladších členů neprobíráme psanou formu jazyka. Děti se hravou a zábavnou formou učí mluvenému projevu, praktickému používání jazyka a vyjádření základů Fj. Pro výuku používáme prvky výtvarné a dramatické výchovy, nejrůznější hry a pohybovou nauku tak, aby lekce byla vždy zábavná a děti si z ní odnesly mnoho poznatků. Aktivně se věnujeme i základům francouzské kultury (gastronomie, kultura, památky atd.) tak, aby děti dokázaly znalosti prakticky přiřadit k dané zemi.

Navazujeme na předchozí semestr. Hodinové lekce jsou každé pondělí od 15:45 do 16:45 hod.

Kurzík se odvíjí v rytmu radosti, tance, hudby, tvořivosti a legrace. V průběhu celého roku se budeme potkávat s francouzštinou ve třech okruzích:

 

Říjen – prosinec: POHÁDKY + VÁNOČNÍ ZVYKY (proběhlo)
Leden – březen: ZVÍŘÁTKA 
Březen – červen: „AŽ BUDU VELKÝ“

Každý okruh zakončujeme besídkou pro rodiče, divadýlkem a zpíváním.
Neučíme se pouze cizí jazyk, my ho prožíváme a používáme v běžných situacích (malování obrázků, hraní scének atd…)

 

POČET DĚTIČEK na kurzíku: maximálně sedm! Děti si užijí mnoho legrace, vyrobí si spoustu věcí a poznají francouzštinu netradičně.

REZERVACE NUTNÁ na email lektorky: martina.olecka@centrum.cz

 

.Martina OleckáDěti provází:Bc. MARTINA OLECKÁ, email: martina.olecka@centrum.cz, www.hvezdnedeti.cz, tel. 775 344 148, kte se francouzsky učila jak na školách, tak i v Bretani, kde žila a zažívala si tento jazyk umělců a básníků doslova na každém kroku.

Dnes je Martina maminkou pětiletého syna, miluje děti, tvořivost, pohyb a rozmanitost. Děti se s ní rozhodně nudit nebudou a vždy si odnesou nová slovíčka.

 

 

 

11) ZAČNĚTE TANČIT – výuka břišních tanců 

 

REZERVACE předem: centrumsetkavani.cb@seznam.cz nebo 605 148 913

 

12)  “NAAM ňam ZÁDA” aneb pravidelné CVIČENÍ se zaměřením na RAMENA, ZÁDA a KYČLE

Pravidelné cvičení s Ing. ŠÁRKOU LAUROU TŮMOVOU téměř každý čtvrtek večer od 19:15 hod. do 20:45 h.! (ověřujte si, jestli se cvičení koná). 

Kdykoliv se můžete přidat. Můžete chodit občas nebo pravidelně, i když: pravidelné cvičení = největší efekt.

 

“Naše tělo je tím nejposvátnějším chrámem na zemi”.  Dr. Levry

Aby jím skutečně bylo, je důležité se o něj dobře starat. Což si zpravidla nejvíce uvědomíme tehdy, kdy nás něco bolí, trápí, jsme nemocní.

K dokonalému vyléčení našeho těla je potřeba pracovat na fyzické rovině (cvičením a pohybem) a na sprituální rovině ( přenastavit vzorce a podmínění, které nás v bolesti, trápení a nemoci drží. )

Zveme Vás na speciální cvičení, které posiluje hluboké vnitřní svaly, které dokáže zbavit od chronických bolestí zad, kyčlí, ramen a kolenou. Zkombinujeme pohyb, protažení, posílení a mantry.Použijeme mantry z Naam jógy, díky kterým vznikne dokonalá vibrační potrava pro naši duši ke znovu navrácení se života v radosti, harmonii, zdraví a spokojenosti. Díky vibraci manter budeme pracovat na dokonalém přenastavení mentálních vzorců pro trvalý účinek.

 

 

Co všechno můžete při návštěvách těchto cvičení očekávat?
* speciální cviky na odstranění bolestí zad, kyčlí, ramen, rukou apod.
*aktivní rehabilitační cvičení – jednoduché a přitom velice účinné pro všechny věkové skupiny
*fyzicky méně náročné, ale technicky přesné provádění cviků
*velmi účinné kombinace kompenzačních cviků, které napravují bolesti vznikající z jednostranné zátěže (sportovní – tenis, baseball, cyklistika, golf, míčové sporty apod. a pracovní – sedavé zaměstnání, práce na počítači atd.)
*efektivní cvičení, které zapojuje v maximální míře svaly zajišťující správné držení těla – tím pádem dochází k odstraňují skoliózy, vadného držení těla, bolestí hlavy, brnění rukou, bolestí zad…
*maximálně účinnou terapii pro nápravu chybného postavení kyčlí, kolen a kotníků tj. nohy do X, nohy do O, bolesti kyčlí…..
*prevenci vzniku obtíží pohybového aparátu.

S sebou: pohodlné oblečení, protože je to o pohybu + chuť zpívat, protože je to o vytváření vibrací.

REZERVACE předem: centrumsetkavani@seznam.cz nebo tel. 605 148 913,

Cena: 190Kč / 1 lekce nebo možnost permanentky: 1710Kč / 11 lekcí

 

13) SPECIÁLNÍ MEDITACE Dr. LEVRYHO

se konají v Centru setkávání téměř každý pátek (od března si vždy raději zkontrolujte nebo zavolejte – lektorka bude občas „na cestách“…)

Meditace Dr. Levryho pro rok 2019 pro posílení a ukotvení záměrů…Celé dvě hodiny jsou nabité nejenom meditací, ale také cvičením, mudrami, mantrami, zpěvem a skvělou hudbou právě Dr. Levryho.

Mohou se zúčastnit i nově příchozí a „ochutnat“ sílu skupinové meditace. Vše ostatní viz letáček:

S sebou: pohodlné oblečení, protože je to o pohybu + chuťi zpívat, protože je to o vytváření vibrací

REZERVACE předem: centrumsetkavani@seznam.cz nebo tel. 605 148 913

Cena: 190Kč / 1 lekce nebo možnost permanentky: 1710Kč / 11 lekcí (permanentky je možné využít i na cvičení …)

Provázet Vás bude opět: Ing. ŠÁRKA LAURA TŮMOVÁ, tel. 733 517 685

„Práce s tělem mě provází už řadu let, kdy jsem skrze intuitivní masáže, cranio-sakrální terapii, Watsu a bezlepkové pečení  doputovala k Naam józe a léčebné technice Harmonyum, která všemu dala zastřešující princip.

Každý den vidím, jak se cvičením plyne život jinak. Jsem za to vše velmi vděčná.