Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

PĚT ELEMENTŮ – „PRVKŮ“ V ŽIVOTĚ I VE VZTAZÍCH

5.5.2019 - 10:00 - 17:00

1200Kč

Tento seminář přesouváme na podzim a to 22.září..!

Číslo pět symbolizuje v taoismu a východních filosofiích fáze proměny energie. Pět elementů má pro nás, naše tělo, naše vztahy, přírodu, vesmír, mnohem větší význam než tušíme.

Element vody vzniká z elementu kovu, dřevo z vody, oheň ze dřeva a oheň se stává zemí. Fáze proměny pěti elementů představují soustavu, která funguje jako hologram a popisuje, jaké vzájemné vazby a zákonitosti existují mezi člověkem a přírodou (a také mezi lidmi) i jak působí.  Tok energie v pěti funkčních okruzích lidského těla a funkce a procesy, které v organismu probíhají, také i souvislosti mezi tělem a světem emocí.

Tyto procesy uznává i čínská medicína jako důležitý prostředek v prevenci nemocí. V případě choroby, která už propukla, pomáhá pět elementů při nalezení příčiny nemoci a zahájení procesu uzdravení.

 

Podle pěti příchutí a druhů energie v potravinách se řídí také staročínská dietetika a na základě pochopení pěti prvků si můžeme sestavit jídelníček na každé roční období, nebo jídelníček pro vyrovnání některých svých neduhů či potíží.

Původ teorie pěti prvků lze vysledovat přibližně do roku 300 před naším letopočtem. V oboru astrologie tato nauka popisuje zásadní charakterové rysy lidí. Každý člověk se narodil v době vlády určitého elementu, a proto ho právě k němu přirozeně poutá zvláštní vztah. Můžeme nalézt mnoho různých způsobů výpočtů, které jsou všechny platné. Po studiu různých výpočtů mne nejvíce oslovila numerologie pěti prvků.

Základem je devět planet a hvězd, ke kterým se řadí těchto pět základních prvků, symbolizujících základní druhy energií. Zjednodušeně řečeno jde o pochopení sebe sama a pochopení vlastního chování vůči ostatním lidem. Tato metoda dokáže ukázat vše tak, že jste schopni více pochopit lidské chování, jednání, přístup k okolí bližšímu i širokému. Vztahy s vlastní rodinou, dětmi i jednání s lidmi.

V pěti prvcích spolu vše souvisí. Od planet, přes období, roční i denní, barvy, chutě, pocity, dokonce i tělesné orgány. Tyto souvislosti pak vysvětluje, ukazuje jejich význam a smysl všeho okolního dění. Jinými slovy, nic, co se děje s námi a okolo každého z nás není náhoda, ale má to svůj smysl a význam. A právě toto nám pět prvků ukazuje a učí nás tyto souvislosti pochopit.

 

Obsah semináře:

  • Pět elementů – teorie
  • Pět elementů – jednotlivá charakteristika
  • Pět elementů a orgánové systémy
  • Pět elementů v dietetice
  • Pět elementů a osobnost
  • Pět elementů a mezilidské vztahy

Pokusíme se uchopit tyto souvislosti a vnést je do našich životů tak, aby byly co nejvíce k užitku, přinášely radost a zdraví do života tady a teď.

 

S sebou – pohodlné oblečení, tužka a papír na poznámky /kdo bude chtít/

Mezi 13:00 – 14:00 hod. bude pauza na oběd

 

Cena : 1200,- Kč (v ceně jsou skripta)

Přihlášení je nutné telefonicky nebo mailem u D. Celbové, tel: 605 148 913 , mail: centrumsetkavani.cb@seznam.cz. Poté je nutné uhrazení zálohy 500Kč na číslo účtu je 1777686173/0800 – (napsat datum 5.5. + příjmení ). Doplatek se platí na místě před začátkem semináře.

 

K. DoubkováLektorka: KAMILA DOUBKOVÁ, www.kamiladoubkova.cz

„Pracuji jako celostní terapeut v Českém Krumlově.

Původně jsem zdravotní sestra, pracovala jsem přes 20 let v nemocnici. Poté jsem dostala možnost vyzkoušet si na nějakou dobu roli pacienta, vidět to z té druhé strany a to na mnoha pracovištích v ČR.

 

Už léta mi chyběl jakýsi ucelený pohled na pacienta a tato zkušenost mi v mnohém potvrdila, že tomu tak je a mému životu a práci to smysl nedává. Tudíž jsem začala hledat jiné směry, filosofie, které vedou k uzdravení člověka jako celku. Protože mi byly blízké byliny, studovala jsem školu přírodních terapií a postupně mnoho dalších směrů, které mne oslovily. Postupem času nastalo rozhodnutí odejít ze zdravotnického systému a otevřít poradnu. Mým cílem je propojit znalosti západní medicíny s východními filosofiemi, protože mi to dohromady dává ohromný smysl. Používám diagnostiku z Čínské medicíny, znalosti a zkušenosti ze západní medicíny, české bylinky, medicinální houby a především psychosomatické souvislosti. Stále studuji, je to učení na celý život, které mne nesmírně baví a naplňuje.

Má práce je zároveň mým koníčkem, dělám ji s láskou a úctou ke každému, kdo ke mně přijde.

Těším se na setkání, interaktivní spolupráci a vaše dotazy

Podrobnosti

Datum:
5.5.2019
Čas:
10:00 - 17:00
Cena:
1200Kč
Rubrika Akce:
Webová stránka:
www.centrum-setkavani.cz

Pořadatel

Kamila
Telefon:
778 771 599
E-mail:
poradna@kamiladoubkova.cz

Místo konání

Centrum setkávání, Neplachova 1, Č.B.
Neplachova 1
České Budějovice, 370 04 Česká republika
+ Google Mapa
Telefon:
+420 605 148 913